PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

Aktualności

2020-02-20

Hammerfall - zobacz zdjęcia z koncertu w Krakowie

Hammerfall, jeden z najlepszych power metalowych zespołów, wystąpił na dwóch koncertach w Polsce! Jako support zagrały formacje Battle Beast oraz Seri…
2020-02-18

Marcowy Metal Hammer już w sprzedaży

Najnowsze wydanie miesięcznika Metal Hammer właśnie trafiło do punktów sprzedaży. W otwierającym pismo zgrzycie, redaktor naczelny zaczyna nieco senty…
2020-02-14

Hammerfall - znamy czasówkę koncertów

W przyszłym tygodniu na dwa koncerty do Polski przyjedzie jedna z najlepszych power metalowych formacji - Hammerfall. W roli supportu zobaczymy Battle…
2020-02-14

Metalmania Open Air 2020 - nowy klip tekstowy zespołu Candlemass

Do sieci trafił nowy klip tekstowy zespołu Candlemass, zatytułowany "Porcelain Skull"! Utwór pochodzi z ich najnowszej EP-ki "The Pendulum", która uka…
 

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2009-10-30
YES - Katowice

YES - Katowice

Po kilku latach oczekiwań legenda symfonicznego rocka, brytyjska grupa YES wystąpi na jedynym koncercie w Polsce! Występ odbędzie się w katowickim Spodku już 30 października! Yes to legenda muzyki, będąca przedstawicielem nurtów progresywnego i symfonicznego rocka. Yes wypracowało bardzo charakterystyczne, głębokie brzmienie, oparte na skomplikowanych harmoniach, złożonych rytmach oraz wirtuozerii muzyków.

 

Jej członkowie wykorzystują instrumenty akustyczne, elektryczne i elektroniczne. YES, jest jedną z niewielu wciąż aktywnych legend rocka progresywnego. Ma na swoim koncie około 30 wydanych albumów i 41 lat istnienia. Na całym świecie rozeszło się około 30 milionów płyt sygnowanych nazwą Yes.
 
Grupa została założona w 1968 przez Jona Andersona (śpiew, gitara akustyczna, mandolina, harfa, instrumenty perkusyjne) i Chrisa Squire'a (gitara basowa). Dołączyli do nich Tony Kaye (instrumenty klawiszowe), Peter Banks (gitara) i Bill Bruford (perkusja).
 
Jedne z najważniejszych i najbardziej niezapomnianych płyt, które zostały stworzone przez Yes w latach siedemdziesiątych to wcześniej "Fragile", Close To The Edge" oraz monumentalne, uznane przez krytyków za najdoskonalsze dzieło "Tales From Topgraphic Oceans". W tym czasie Yes słynął z rozbudowanych utworów, zagranych z niesamowitą energią i wirtuozerią, balansował na granicy rocka i klasyki, tworząc zupełnie nową jakość. Jedyny w swoim rodzaju wokal Jona Andersona, jak też tajemnicze teksty jego autorstwa dopełniały ideału. 
 
Następna dekada przyniosła zmiany składu i stylistyki zespołu, grali teraz krótsze i bardziej przystępne utwory. Z tych czasów pochodzi wielki przebój "Owner Of The Lonely Heart". W połowie lat dziewięćdziesiątych nastąpiła rewolucyjna reaktywacja grupy. Zaczęli grać w niemal oryginalnym składzie - trzon zespołu tworzyli weterani: charyzmatyczny wokalista - Jon Anderson, mistrz gitary - Steve Howe, basista Chris Squire oraz perkusista Alan White. Trzy polskie koncerty, jakie w 1998 roku zagrał odnowiony YES zostały entuzjastycznie przyjęte, zaś bilety zostały wyprzedane na tygodnie przed datami koncertów.
 
Występy zawsze były silną stroną zespołu: spektakularne show pełne efektów świetlnych i laserów, inspirowane sztuką fantasy. Do jednych z najważniejszych w historii grupy zaliczyć trzeba występ z 21 marca 1970 w Queen Elizabeth Hall. Z setek koncertów jakie zagrał zespół właśnie ten należy do najbardziej wyjątkowych. Yes zagrało wtedy po raz pierwszy z orkiestrą symfoniczną. Od tego momentu fani zespołu wciąż ponawiali prośby o powtórzenie tego niezwykłego wydarzenia. Latem i jesienią 2001 roku zespół postanowił odpowiedzieć na prośby fanów. I wtedy zespół ponownie zawitał na dwa koncerty do Polski - wystąpił w Katowicach oraz Warszawie. Ponownie zagrali w 2005 w Sali Kongresowej.

Zespół zapowiedział iż podczas tegorocznej trasy w repertuarze koncertowym znajdzie się wiele utworów do tej pory nie wykonywanych podczas koncertów.
 
Amerykańskie wiosenne tournee potwierdziło, iż odmłodzony YES w osobach świetnego wokalistę Davida Benoit oraz syna Ricka Wakemana, Olivera, daje fenomenalne koncerty, przez co większość koncertów zostało wyprzedana na wiele tygodni przez ich terminem.
 
Yes w składzie Steve Howe, Chris Squire, Alan White, Benoit David oraz Oliver Wakeman, zawita w październiku tego roku tym razem do katowickiego Spodka! Podczas koncertu z pewnością  nie zabraknie tez takich przebojów jak: "Roundabout", "It Can Happen", Owner of a Lonely Heart" czy "And You And I"  - fani rocka będą mieli szansę przeżyć niesamowity show! Zapraszamy gorąco!
 

YES
30.10.2009 - Katowice, Hala Spodka, godz. 20:00
Otwarcie bram godz. 18:30
 
Bilety w sprzedaży od 1 września 2009 roku!

Ceny biletów:
Loża - 300 zł
Sektory HJ - 180 zł
Sektory czerwone - 145 zł
Sektory zielone oraz płyta - 150 zł

Ceny biletów w dniu koncertu:
Loża - 350 zł
Sektory HJ - 195 zł
Sektory czerwone - 155 zł
Sektory zielone oraz płyta - 160 zł

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów:

tel 032/205 25 00 (wew 101), e-mail: koncerty@metalmind.com.plwww.metalopolis.plwww.metalmind.com.pl 
Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew 187), shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl

Bilety również  w sprzedaży na stronach: 

www.ticketpro.plwww.eventim.plwww.ticketportal.plwww.kupbilet.pl www.ticketonline.pl www.ebilet.pl

 

powrót do listy