PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

Aktualności

2020-09-14

Deftones świętuje 20-lecie płyty "White Pony"

Zespół Deftones świętuje w tym roku 20. rocznicę wydania albumu "White Pony". W związku z tym przypominamy fragmenty tej płyty.…
2020-09-11

FISH - "This Party's Over" PREMIERA

Fish opublikował teledysk do kolejnego singla z płyty "Weltschmerz"! Album ukaże się 25 września i będzie ostatnim rozdziałem w muzycznej karierze Art…
2020-09-08

KAT - Metal And Hell na czerwonym winylu

Z okazji 40. lecia zespołu KAT album „Metal And Hell” ukazuje się na czerwonym winylu.…
2020-09-06

Nowy album Luxtorpedy już w październiku

"Patyna, miedź, metal, czasami rdza, to taka muzyka, ten rodzaj muzyki gramy" - tak najnowszy krążek Luxtorpedy zapowiada Robert "Litza" Friedrich. No…
 

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2008-11-05
URIAH HEEP / Mech - Warszawa

URIAH HEEP / Mech - Warszawa

Brytyjska hard rockowa grupa Uriah Heep na jedynym koncercie w Polsce! Formacja pojawi się w Polsce na jednym koncercie w ramach trasy "Wake The Sleeper Tour". W rolu supportu wystąpi polska formacja Mech.

 

Ta brytyjska klasyczna hard rockowa grupa na muzycznym rynku działa już od 1969 roku, a swoją nazwę zaczerpnęła z powieści "David Copperfield" Karola Dickensa. Żartobliwie Uriah Heep określany bywa mianem "Beach Boysów heavy metalu", a wpływ na to miał wyrazisty styl, który charakteryzuje spora dawka melodii okraszonych harmoniami wokalnymi i zawiera w sobie elementy zarówno hard rocka, heavy metalu, jak i progresywnego rocka, jazzu i nawet country. Formacja uznawana jest także za jednego z prekursorów progresywnego metalu.

Grupa zadebiutowała w 1970 roku, za sprawa krążka "Very 'eavy'Very 'umble", a już w kolejnym roku ukazał się album "Salisbury", na obydwóch krążkach formacja wyraźnie podążała w kierunku progresywnego rocka, zamieszczając na "Salisbury" 16 minutową kompozycję nagraną przy udziale orkiestry. W tym samym roku ukazuje się również płyta "Look At Yourself" z singlem "July Morning". W 1976 roku następuje zmiana na stanowisku wokalisty, Davida Byrona zastępuje John Lawton, co w efekcie przynosi również zmianę w stylistyce grupy, która obiera bardziej hard rockowy kierunek. 4 lata później następują kolejne przetasowania w składzie, Lawton zastąpiony zostaje przez Johna Slomana, który jednak nie zostaje dobrze przyjęty przez fanów i  z zespołu odchodzi wieloletni klawiszowiec, Ken Hensley. Obowiązki lidera spoczywają na gitarzyście formacji, Micku Boxie, który do grupy zaprasza nowego wokalistę, Pete'a Goalby'ego. Dwa kolejne albumy z początku lat osiemdziesiątych, "Abominog" oraz "Head First" sprawiają, że formacja powraca do łask fanów i zyskuje nowe rzesze młodszych zwolenników.

Od 1986 do 2007 roku Uriah Heep nagrywa i koncertuje w niezmiennym składzie, gitarzyście Mickowi Boxowi towarzyszą: basista Trezor Bolder, perkusista Lee Kerslake, klawiszowiec Phil Lanzon oraz wokalista Bernie Shaw. Na początku zeszłego roku, z zespołem z powodów zdrowotnych rozstać musiał się Kerslake, który zastąpiony został przez Russella Gilbrooka. Na początku czerwca tego roku ukazał się najnowszy album mistrzów, "Wake The Sleeper", (polska premiera, 4 lipca), który jest dwudziestym pierwszym studyjnym krążkiem w dorobku formacji, a nagrany został po dziesięcioletniej przerwie, (ostatni album "Sonic Orgiami" miał premierę w 1998 roku).

Uriah Heep na Starym Kontynencie cieszy się wręcz kultowym uznaniem fanów, a takie kompozycje jak np. "Easy Livin", "Sweet Lorraine" czy "Stealin" na trwałe zapisały się już w kanonie lektur obowiązkowych każdego zwolennika hard rockowych brzmień. Największymi sukcesami wydawniczymi były płyty formacji z pierwszej połowy lat siedemdziesiątych, "Demons & Wizards" (1972) uzyskał status Platynowej Płyty, a dwa kolejne krążki, "The Magician's Birthday" (1972) oraz "Sweet Freedom" (1973) w samych tylko Stanach pokryły się złotem. 

Mech to formacja, której nie trzeba specjalnie przedstawiać rodzimym wielbicielom hard rockowych i heavy metalowych dźwięków. Grupa, której przewodzi doskonały wokalista Maciej Januszko powstała w 1977 roku i działała przez kolejne 10 lat. W 2004 roku formacja została reaktywowana, a już w następnym roku premierę miał nowy album zespołu - "Mech".

Mech to formacja, której nie trzeba specjalnie przedstawiać rodzimym wielbicielom hard rockowych i heavy metalowych dźwięków. Grupa, której przewodzi doskonały wokalista Maciej Januszko powstała w 1977 roku i działała przez kolejne 10 lat. W 2004 roku formacja została reaktywowana, a już w następnym roku premierę miał nowy album zespołu -  "Mech". Formacja ma już na swoim koncie występy u boku takich gwiazd jak np Black Sabbath oraz koncerty na największych polskich  festiwalach, m.in. . Metal Hammer Festival, Przystanek Woodstock czy Hunterfest. Teraz zespół  zaprezentuje się przed klasyczną hard rockową grupą - Uriah Heep! Bilety są jeszcze do nabycia! Zapraszamy!

URIAH HEEP
Mech

05.11.08 - Warszawa, Progresja, godz. 20.00

Ceny biletów:

80/ 90 PLN

 

 

powrót do listy