PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

Aktualności

2020-02-20

Hammerfall - zobacz zdjęcia z koncertu w Krakowie

Hammerfall, jeden z najlepszych power metalowych zespołów, wystąpił na dwóch koncertach w Polsce! Jako support zagrały formacje Battle Beast oraz Seri…
2020-02-18

Marcowy Metal Hammer już w sprzedaży

Najnowsze wydanie miesięcznika Metal Hammer właśnie trafiło do punktów sprzedaży. W otwierającym pismo zgrzycie, redaktor naczelny zaczyna nieco senty…
2020-02-14

Hammerfall - znamy czasówkę koncertów

W przyszłym tygodniu na dwa koncerty do Polski przyjedzie jedna z najlepszych power metalowych formacji - Hammerfall. W roli supportu zobaczymy Battle…
2020-02-14

Metalmania Open Air 2020 - nowy klip tekstowy zespołu Candlemass

Do sieci trafił nowy klip tekstowy zespołu Candlemass, zatytułowany "Porcelain Skull"! Utwór pochodzi z ich najnowszej EP-ki "The Pendulum", która uka…
 

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2009-11-00
UFO - Warszawa, Wrocław

UFO - Warszawa, Wrocław

Już w listopadzie na dwóch koncertach w Polsce wystąpi legenda hard rocka - UFO! Zespół zaprezentuje się w warszawskiej publiczność w Progresji oraz we Wrocławiu, w Klubie WZ. UFO to brytyjska grupa, której nie trzeba specjalnie rekomendować żadnemu miłośnikowi hard rockowej klasyki.

 

Zespół działa już od 1969 roku i tworzy muzykę, która jest genialnym połączeniem klasycznych hard rockowych brzmień spod znaku Led Zeppelin z wpływami NWOBHM, tworząc tym samym nową, ekscytującą jakość. Właśnie UFO pozostał niedościgłym wzorem dla całej rzeszy heavy metalowych kapel działających w latach 80tych. Do inspiracji dokonaniami UFO otwarcie przyznają się tacy artyści jak np Steve Harris z Iron Maiden, Kirk Hammet z Metalliki czy Dave Mustaine z Megadeth.

Przez lata działalności twórczość grupy rozwijała się w różnych kierunkach, jednak zawsze jej podstawą było hard i heavy rockowe brzmienie. W pierwszym etapie swojej działalności wyraźne były wpływy bluesa (na debiutanckim krążku "UFO" z 1970 roku), a w kolejnych latach przeszła ona fascynację np. space rockiem. W 1979 roku wydany zostaje koncertowy album "Strangers In The Night", który zostaje ogłoszony jedną z najlepszych koncertowych płyt lat 70tych, zaraz obok "Live and Dangerous" Thin Lizzy czy "Alive" Kiss. Z UFO współpracował także cały szereg znanych i uznanych muzyków, jak np Larry Wallis (jeden z założycieli Motorhead), Bernie Marsden (Whitesnake), Simon Wright (AC/DC), Jason Bonham (syn perkusisty Led Zeppelin) czy też legendarni producenci, jak np. George Martin (The Beatles). W latach 1974 ? 2002 (z przerwami)  członkiem formacji był także fenomenalny gitarzysta -  Michael Schenker ( Scorpions, MSG).

Ostatnim, studyjnym krążkiem był wydany w 2006 roku "The Monkey Puzzle". Pół roku później, w marcu 2007 roku, grupa zagościła w Polsce z materiałem z tej płyty. Wtedy zespół zagrał rewelacyjne show w warszawskiej Stodole. Był to wtedy pierwszy koncert UFO w Polsce po 22 letniej nieobecności.

Już na maj zapowiadana jest nowa, już 20 w dorobku formacji, płyta. Będzie ona nosiła tytuł "Visitor" i jak zapowiada Mogg: Cechy tego nowego albumu sprawiają, że musi się on sprawdzić w warunkach koncertowych. Przejrzyste aranżacje, chwytliwe melodie, czysta energia - wszystkie te elementy składają się na "The Visitor."

W listopadzie grupa pojawi się w składzie: Phill Mogg na wokalu, wirtuoz gitary ? Vinnie Moore, perkusista Andy Parker oraz gitarzysta / klawiszowiec Paul Raymond. Ikona hard rocka ciągle trzyma się w doskonałej formie, a będzie można się o tym przekonać po tej 2 letniej przerwie.  Obok nowych kompozycji na pewno na koncercie nie zabraknie takich klasycznych utworów jak np. "Doctor, Doctor" czy też "Rock Bottom", zapraszamy!

UFO

19.11.2009- Warszawa, Progresja
Początek koncertu: godz. 20.00 
Otwarcie bram: godz. 19:00

Ceny biletów (w przedsprzedaży/ w dniu koncertu):
100 pln/110 pln

22.11.2009- Wroclaw, WZ
Początek koncertu: godz. 19.30 
Otwarcie bram: godz. 18.30

Ceny biletów (w przedsprzedaży/ w dniu koncertu):
90 pln /100 pln

powrót do listy