PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

Aktualności

2020-09-14

Deftones świętuje 20-lecie płyty "White Pony"

Zespół Deftones świętuje w tym roku 20. rocznicę wydania albumu "White Pony". W związku z tym przypominamy fragmenty tej płyty.…
2020-09-11

FISH - "This Party's Over" PREMIERA

Fish opublikował teledysk do kolejnego singla z płyty "Weltschmerz"! Album ukaże się 25 września i będzie ostatnim rozdziałem w muzycznej karierze Art…
2020-09-08

KAT - Metal And Hell na czerwonym winylu

Z okazji 40. lecia zespołu KAT album „Metal And Hell” ukazuje się na czerwonym winylu.…
2020-09-06

Nowy album Luxtorpedy już w październiku

"Patyna, miedź, metal, czasami rdza, to taka muzyka, ten rodzaj muzyki gramy" - tak najnowszy krążek Luxtorpedy zapowiada Robert "Litza" Friedrich. No…
 

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2008-10-29
THE MUSICAL BOX PERFORMS GENESIS - Katowice

THE MUSICAL BOX PERFORMS GENESIS - Katowice

The Musical Box performs Genesis na jedynym koncercie w Polsce!

 

Genesis. Początek lat 70. Koncerty, które stały się legendą. Tony Banks, Phil Collins, Peter Gabriel, Steve Hackett oraz Mike Rutherford na nowo zdefiniowali pojęcie koncertu rockowego. Były to widowiska, których samo wspomnienie wciąż elektryzuje fanów. Ich występy z tamtego okresu bardziej przypominały magiczne spektakle niż standardowe rockowe koncerty. Niezwykłego wyzwania, jakim była rekonstrukcja tych wydarzeń, z pomocą samych muzyków zespołu Genesis podjęła się formacja The Musical Box. Każdy ruch mimo, że zaplanowany jest niezwykle naturalny. Każdy gest, każdy dźwięk sprawia, iż mamy wrażenie, że na scenie, przed naszymi oczami śpiewa młody Peter Gabriel. Nie musimy zamykać oczu aby przenieść się 30 lat wstecz na jeden z tych niesamowitych koncertów, nie musimy używać naszej wyobraźni, to wszystko dzieje się przed naszymi oczami. To wszystko dzieje się TU i TERAZ! Już 29 października w katowickim Spodku wystąpi The Musical Box, jedyna formacja na świecie, która uzyskała oficjalną rekomendację zespołu Genesis. Grupa pojawi się w Polsce w ramach międzynarodowej trasy ?A Trick of The Tail? obejmującej 42 kraje gdzie odbędą się 74 koncerty! Muzycy The Musical Box prezentują niezwykle drobiazgowo zrekonstruowane koncerty Genesis lat 70, które nigdy nie zostały profesjonalnie zarejestrowane, tak więc październikowy koncert to jedyna okazja aby zobaczyć legendarny show Genesis.

The Musical Box, to grupa artystów, która z zadziwiającą starannością i pewnością siebie przez długie lata dokonywała niezwykle szczegółowej rekonstrukcji występów Genesis z początku lat 70 - stwierdził Phil Collins. Po tym jak zobaczyłem ich na żywo, poczułem się trochę dziwnie, ponieważ w jakiś niesamowity, tajemniczy sposób zdołali uchwycić nas wtedy i to pod każdym względem. Chylę przed nimi czoła bo podjęli się pewnego wyzwania, zdołali mu sprostać, a teraz dzięki nim wszyscy możemy to oglądać.

Formacja The Musical Box powstała w 1991 roku w Kanadzie z okazji 20 rocznicy wydania albumu "Selling England by the Pound". Początkowo zespół składał się z 7 muzyków, jednak dwa lata później, gdy do grupy dołączył nowy wokalista Denis Gagné, zespół pomniejszył skład do 5 muzyków, dzięki czemu również pod tym względem odzwierciedlał Genesis lat 70. Grupa skupiła się głównie na latach 70, kiedy głównym wokalistą był fenomenalny Peter Gabriel. Charakterystyczne oświetlenie, kostiumy, niezwykła scenografia i choreografia to elementy, które sprawiły, że każdy koncert The Musical Box jest niezwykłym wydarzeniem. Zespół spotkał się również z niezwykłym uznaniem ze strony Peter'a Gabriela oraz wszystkich członków zespołu Genesis, którzy nie tylko uzyskali ich oficjalne "błogosławieństwo", ale także pomogli muzykom przekazując oryginalne slajdy używane podczas koncertów, instrumenty, maski, kostiumy, projekty oświetlenia, a nawet udostępnili wieloślady swoich nagrań, tak aby muzycy mogli jak najlepiej odtworzyć ich brzmienie na scenie. Od tego momentu The Musical Box z dnia na dzień zyskiwał coraz większą popularność, grając dla wypełnionych po brzegi sal w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Europie oraz Ameryce Południowej. Za każdym razem najpierw wprawiając widownię w niesamowite zdumienie, a następnie wręcz euforyczny zachwyt. Recenzenci nie piszą o tych koncertach, jak o występach The Musical Box, ale o koncertach grupy Genesis lat 70. 

Formacja The Musical Box pojawi się w Polsce po raz pierwszy prezentując materiał z trasy A Trick of The Tail. W repertuarze oraz scenografii, w jakiej oryginalnej formacji Genesis nie przyjdzie nam już nigdy zobaczyć. Tym razem zespół postawił na filmy i slajdy, które otrzymał bezpośrednio od samego Phila Collinsa. Podczas ponad 2 godzinnego show zespół wykona utwory zarówno z tytułowej płyty A Trick of The Tail, jak również z krążków The Lamb Lies Down on Broadway oraz Foxtrot. Podczas październikowego ponad 2 godzinnego koncertu najprawdopodobniej usłyszymy:

1. Dance on a Volcano (A Trick of The Tail)
2. The Lamb Lies Down on Broadway (The Lamb Lies Down on Broadway)
3. Fly on a Windshield (The Lamb Lies Down on Broadway)
4. Carpet Crawlers (The Lamb Lies Down on Broadway)
5. The Cinema Show (Selling England by the Pound)
6. Robbery, Assault & Battery (A Trick of The Tail)
7. White Mountain (Selling England by the Pound)
8. Firth of Firth (Selling England by the Pound)
9. Entangled (A Trick of The Tail)
10. Squonk (A Trick of The Tail)
11. Supper's Ready (Foxtrot)
12. I Know What I Like (Selling England by the Pound)
13. Los Endos (Foxtrot)
14. Watcher of the Skies (Foxtrot)

The Musical Box z niezwykłą starannością rekonstruuje koncerty formacji Genesis. Ich muzyka, znana ze swojej złożoności stanowiła dla The Musical Box prawdziwe wyzwanie. Aby jak najbardziej zbliżyć się do ideału muzycy zdobyli wiele instrumentów z tamtego okresu, również Sitar, dzięki szczególnej pomocy samego Mike?a Rutherforda. Wizualizacje, kosztowały muzyków oraz ich ekipę wiele godzin poszukiwań oraz analizowania archiwalnych zdjęć, amatorskich filmów, oraz wywiadów i artykułów o Genesis z tamtego okresu. Wszystkie najdrobniejsze niuanse, ustawienia na scenie, kostiumy, światła, efekty specjalne oraz choreografia zostały drobiazgowo zrekonstruowane. Światowe uznanie otwarło The Musical Box drzwi tak prestiżowych hal koncertowych, jak The Royal Albert Hall w Londynie, czy Olympia w Paryżu. Ogrom pracy jaki wykonali muzycy The Musical Box został doceniony przez Phila Collinsa, który stwierdził "Oni zagrali to lepiej od nas!", po czy dołączył do zespołu, aby razem z nimi zagrać podczas koncertu w Genewie. Również Steve Hackett nie mógł się oprzeć tej niezwykłej magii, i dołączył do muzyków podczas koncertu The Musical Box w Royal Albert Hall w 2002, natomiast zarówno Peter Gabriel, jak i Mike Rutherford podziwiali ich występy na żywo.

Koncerty The Musical Box są perfekcyjne pod każdym względem, każdy ruch, każdy dźwięk brzmi jakby na scenie znajdowali się Tony, Mike, Steve, Phil oraz Peter. Ich występy są absolutnie wyjątkowe, piszą recenzenci, są spełnieniem marzeń które jeszcze do niedawna wydawały się czymś zupełnie nierealnym.

Ceny biletów:

Płyta siedząca: 135 zł
Sektory H & J: 150 zł
Sektory czerwone i niebieskie do 10 rzędu: 115 zł
Sektory niebieskie powyżej 10 rzędu: 95 zł
Loża: 200 zł

The Musical Box performs Genesis - A Trick of The Tail Tour
29.10.2008 -  Katowice, Spodek

Bilety do nabycia na www.metalopolis.com.pl oraz od 11.02.2008 w wybranych punktach na terenie całego kraju.


Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel 032/205 25 00 (wew 101), e-mail: koncerty@metalmind.com.plwww.metalopolis.pl  , www.metalmind.com.pl.
Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew 187), 032/253 77 60, shop@metalopolis.com.pl

 

powrót do listy