PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

Aktualności

2020-05-19

Paweł Małaszyński z Cochise i jego Hot16Challenge2

Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny.…
2020-05-19

Czerwcowy Metal Hammer od dziś w sprzedaży!

Pandemia Covid-19 dotarła także na łamy Metal Hammera. Jak we wstępniaku tłumaczy redaktor naczelny:…
2020-05-07

Oświadczenie w sprawie Metal Hammer Festivalu

Kochani, cały czas bacznie obserwujemy sytuację i śledzimy oficjalne komunikaty…
2020-05-04

Metalmania Open Air 2020 - festiwalowe koszulki

W związku z dużym zainteresowaniem koszulkami na festiwal Metalmaniapl sprzedawanymi w ramach akcji: zestaw bilet + koszulka w cenie 200 zł, koszulki …
 

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2008-05-12
TARJA TURUNEN - Warszawa

TARJA TURUNEN - Warszawa

Jedyny polski koncert Tarji Turunen, wokalistki obdarzonej fenomenalnym głosem oraz niezwykłą charyzmą. Osoby, która sprawiła, że formacja Nightwish zaczęła być rozpoznawana na całym świecie.

 

Charyzmatyczna wokalistka, jedna z najważniejszych postaci fińskiego rocka, właścicielka fantastycznego operowego głosu i przede wszystkim źródło największych sukcesów formacji Nightwish, Tarja Turunen tym razem w solowej odsłonie pojawi się na jedynym koncercie w warszawskiej Stodole!

Artystka znana przede wszystkim ze współpracy z zespołem Nightwish, z którym nagrała 5 pełnowymiarowych albumów, które sprzedały się na całym świecie w ilości ponad miliona egzemplarzy i wielokrotnie pokryły się platyną. Ponad 500.000 fanów uczestniczyło w niezwykłych koncertach zespołu w najdalszych zakątkach naszego globu. Artystka mimo ogromnego sukcesu Nightwish zdecydowała się na karierę solową, której owocem jest świąteczny album  Henkäys Ikuisuudesta (Breath from Eternity), który w samej Finlandii sprzedał się w nakładzie ponad 30 000 kopii. Kolejny album Tarji i kolejny ogromny sukces, wydany w listopadzie zeszłego roku krążek ?My Winter Storm? już w pierwszym dniu sprzedaży osiągnął status złotej płyty, natomiast singiel ?I Walk Alone? od dłuższego czasu okupuje najwyższe pozycje list przebojów w Finlandii oraz Niemczech. Tarja na swoich solowych wydawnictwach zdołała zawrzeć niezwykłe emocje i atmosferę znaną z najlepszych krążków Nightwish. Niesamowity, wręcz ekstatyczny sposób śpiewania sprawia, że jej koncerty to wydarzenia, które trudno zapomnieć. 

Podczas warszawskiego koncertu fani będą mogli usłyszeć nie tylko utwory pochodzące z solowego okresu twórczości artystki, ale również klasyczne kompozycje Nightwish, takie jak "Nemo" czy "Passion of the Opera". Solowa kariera Tarji rozpoczęła się z niesamowitym impetem, a to dopiero początek! Dziś będzie się można na własnej skórze doświadczyć wspaniałego, wysublimowanego głosu Tarji. 


W roli supportu zagra dwójka wykonawców, najpierw na scenie zaprezentuje się Martin Kesici z zespołem, a następnie pojawi się genialny basista Doug Wimbish. Doug Wimbish jest doskonale znany wszystkim fanom Living Colour, bo na co dzień pełni obowiązki basisty w tej amerykańskiej grupie. Wimbish współpracował także z tak znakomitymi artystami jak np.:  Mick Jagger, Madonna, Jeff Beck, Depeche Mode, a ostatnio dołączył do koncertowego zespołu Tarji Turunen. Muzyk uznawany jest również za pioniera hip - hopowego stylu gry na basie, a swoje pomysły realizuje na łonie rap - hip hopowej wytwórni Sugarhill Records. Jako pierwszy na scenie natomiast pojawi się Martin Keisici (eMKey) z zespołem. Keisici jest ulubieńcem  niemieckiej publiczności, od czasów kiedy został laureatem  programu  "Star Search" w Sat1, (niemiecki odpowiednik naszego "Idola") i następnie zadebiutował w 2003 roku albumem "Angel Of Berlin", który szturmem zdobył listę bestsellerów. Wokalista miał już okazję współpracować z Tarją  - wystąpił z nią w ducie w utworze "Leaving You for Me". Jego występ na pewno przypadanie do gustu wszystkim zwolennikom Korna, Soundgarden czy... Prodigy. Zapraszamy!

 

Tarja Turunen

(ex-Nightwish)

Na jedynym koncercie w Polsce!!!

12.05.08 - Warszawa, Stodoła, godz: 19:30

Więcej informacji: www.metalmind.com.pl

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów:

tel 032/205 25 00 (wew 101), e-mail: koncerty@metalmind.com.plwww.metalopolis.plwww.metalmind.com.pl 

Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew 187), shop@metalopolis.com.plwww.metalopolis.pl

 

powrót do listy