PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

Aktualności

2020-05-19

Paweł Małaszyński z Cochise i jego Hot16Challenge2

Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny.…
2020-05-19

Czerwcowy Metal Hammer od dziś w sprzedaży!

Pandemia Covid-19 dotarła także na łamy Metal Hammera. Jak we wstępniaku tłumaczy redaktor naczelny:…
2020-05-07

Oświadczenie w sprawie Metal Hammer Festivalu

Kochani, cały czas bacznie obserwujemy sytuację i śledzimy oficjalne komunikaty…
2020-05-04

Metalmania Open Air 2020 - festiwalowe koszulki

W związku z dużym zainteresowaniem koszulkami na festiwal Metalmaniapl sprzedawanymi w ramach akcji: zestaw bilet + koszulka w cenie 200 zł, koszulki …
 

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2010-08-00
SKINNY PUPPY - Kraków, Warszawa

SKINNY PUPPY - Kraków, Warszawa

W sierpniu 2010 r. na dwóch koncertach po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć klasyka industrialu - zespół Skinny Puppy. Formacja zagra 17 sierpnia w krakowskiej "Rotundzie", a 18 - w stołecznej "Progresji".

 

Skinny Puppy jest legendą i prekursorem industrialu, inspiracją i wzorem dla rzeszy muzyków takich jak chociażby Rammstein czy Marylin Manson. W Polsce zespół przez publiczność otoczony jest niemalże kultem, dlatego te pierwsze polskie koncerty będą miały rangę wydarzeń historycznych!

Skinny Puppy powstał 27  lat temu w kanadyjskim Vancouver. Założyli go Kevin "Ogre" Ogilvie i Kevin "cEvin Key" Crompton. Jest to post industrialna grupa uważana za twórców industrialnego podgatunku electro-industrialu, która początkowo została powołana do życia jako eksperymentalny projekt cEvina Key'a. Z czasem artystyczny eksperyment ewoluował w pełnowymiarowy zespół z udziałem wokalisty Nivka Ogre'a. Podczas niemal trzech dekad istnienia formacja wydała do tej pory dwanaście pełnowymiarowych płyt oraz dała szereg koncertów na całym globie. Jedynymi niezmiennymi członkami byli Ogilvie i Crompton, ale przez skład przewinęły się takie nazwiska jak Dwayne Goettel (1986-1995), Dave "Rave" Ogilvie (długoletni współpracownik, producent, oraz czwarty nieoficjalny członek formacji, aż do 1995), Mark Walk (2003-nadal). Grupa w nagraniach wielokrotnie podejmowała gości, wśród których można wymienić między innymi Billa Leeba (1985?1986), Ala Jourgensena (1989), oraz wielu innych.

Po wydaniu pierwszej kasety w 1984 roku, zespół podpisał swój pierwszy kontrakt płytowy. W latach od 1984 do 1992 roku, czyli do wydawnictwa "Last Rights" obserwować można rozwój twórczości zespołu. Wśród gatunków, które w swojej twórczości grupa w tym okresie łączyła możemy wymienić elementy ambientu, noise, new wave, electro, muzyki rockowej a wszystko to podlane innowacyjnym wykorzystywaniem sampli. 

Od 1993 roku zespół zajął się tworzeniem nowego materiału, niestety formacja zaczęła się borykać się  z poważnymi problemami - zmianami personalnymi, animozjami w zespole, narkotykami. W tym samym roku z zespołu odeszli Rave oraz Nettwerk. Dwa lata później z uczestnictwa w zespole zrezygnował Ogre. Dwa miesiące potem wskutek przedawkowania zmarł długoletni współpracownik - Goettel. Zespół jeszcze rok później zdążył wydać tworzoną przez te lata płytę dedykowaną pamięci Goettela, zatytułowaną "The Process". Był to ostatni album stworzony przez grupę w latach dziewięćdziesiątych. Każdy z muzyków zajął się swoimi projektami a Skinny Puppy zawiesił działalność, aż do koncertu na festiwalu w Dreźnie w 2000 roku. Trzy lata później zespół postanowił się oficjalnie reaktywować z Walkiem, i rok później wydał swój pierwszy od ośmiu lat krążek o tytule "The Greater Wrong of the Right". Ostatnią pozycją w dorobku Kanadyjczyków jest album "Mythmaker", który w ukazał się  w 2007 roku. Teraz Skinny Puppy nadchodzi z nowym, miażdżącym materiałem! Ten trzynasty album w dyskografii Skinny Puppy nosi tytuł "In Solvent See".

Skinny Puppy słynie z wyjątkowych koncertów, na których centralną postacią jest Ogre, który obejmuje rolę performera - oblewa się sztuczną krwią, rozmazuje sobie błoto na twarzy, wykorzystuje maski i bandaże, porusza się na specjalnych szczudłach. Całości obrazu dopełniają nietuzinkowe wizualizacje. 

Podczas polskich koncertów z pewnością nie zabraknie zarówno klasyków Skinny Puppy jak i najnowszych utworów pochodzących z "In Solvent See". Tym show będą towarzyszyły niezapomniane emocje! Niezwykłe doznania wizualno - dźwiękowe zagwarantowane! Bilety jeszcze w sprzedaży!


Skinny Puppy

17.08.2010 - Kraków, Rotunda
Ceny biletów: 95 zł
 
18.08.2010 - Warszawa, Progresja
Ceny biletów: 90 zł
W dniu koncertu: 100 zł

Start koncertów: godz. 20:00
Otwarcie bram: godz. 19:00

Bilety do nabycia na stronach:
www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.ticketonline.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl,  www.eventim.pl www.bileteria.pl 

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów:

tel. 032/205 25 00 (wew. 101), email: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew. 187), shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl

 

powrót do listy