PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

Aktualności

2019-10-22

Listopadowy Metal Hammer od dziś w sprzedaży!

Nowe wydanie miesięcznika Metal Hammer właśnie trafiło do kiosków. Z okładki patrzy na nas Cristina Scabbia, wokalistka bardzo lubianego nad Wisłą zes…
2019-10-21

Foreigner powraca do Polski!

Jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów na świecie wystąpi 16 czerwca 2020 roku w katowickim Spodku! Będzie to jedyna okazja, aby usłyszeć na ż…
2019-10-18

Cochise z premierowym wideoklipem do utworu Pustki!

Do sieci trafił właśnie kolejny teledysk promujący najnowszy album zespołu Cochise - "Exit: A Good Day To Die", który dziś trafił do sklepów!…
2019-10-18

Metalmania Open Air 2020 - kolejne zespoły na festiwalu!

Metalmania powraca! Nowe miejsce, nowy skład, odświeżona formuła i klimat metalowego święta! 29 sierpnia przyszłego roku w Warszawie (Letnia Scena Pro…
 

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2008-07-03
QUEENSRYCHE - Warszawa

QUEENSRYCHE - Warszawa

Legendarny zespół Queensryche przyjedzie do Polski po 17 latach na jedyny koncert w ramach europejskiej trasy koncertowej, podczas której grupa z pełnym rozmachem przedstawia swoje 2 kultowe płyty "Operation Mindcrime". Polscy fani nie tylko będą mogli uczestniczyć w niezwykłym, trzyipółgodzinnym show, ale również poznają odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące operacji Mindcrime.

 

Amerykańska formacja powstała w 1981 roku w Bellevue (stan Waszyngton) i ma już na swoim koncie ponad 20 mln sprzedanych płyt na całym świecie. Obecnie jest to jeden z najbardziej szanowanych zespołów na scenie progresywnego metalu. Początkowo gitarzysta Michael Wilton i perkusista Scott Rockenfield grali wspólnie w szeregach formacji Cross+Fire, w której później znaleźli się też basista Eddie Jackson oraz gitarzysta Chris DeGarmo. Wkrótce grupa ta zmieniła swoją nazwę na The Mob, a następnie pojawił się w niej enigmatyczny wokalista Geoff Tate, który wcześniej śpiewał w grupie Babylon. Zespół nagrywa swoje pierwsze czteroutworowe demo i zmienił nazwę na Queensryche. Demo zrobiło furorę za Oceanem i idąc za ciosem grupa własnym sumptem wydała swoją pierwszą EP-kę "Queen Of The Ryche", która później wydana została ponownie w barwach EMI. Pełnowymiarowy debiutancki krążek "The Warning" ukazał się w 1984 roku i dotarł do 61. miejsca listy "Billboardu". Zespół pracował nad tym albumem w londyńskim studiu z legendarnym producentem Jamesem Guthrie (Pink Floyd) i kompozytorem Michaelem Kamenem. Album osiągnął status Złotej Płyty, a grupa wyruszyła w światową trasę koncertową z Kiss i Bon Jovi. Kolejny album, "Rage Of Order" to kolejny sukces - 47. miejsce na "Billboardzie" i trasa po USA z Metalliką.

W 1988 roku następuje przełom w karierze grupy i wydany zostaje koncept album, "Operation: Mindcrime". Płyta opowiada tragiczną historię miłości narkomana, zaprogramowanego przez rząd zabójcy Nikkiego Sixxa, do byłej prostytutki - siostry Mary, jest to także historia o zniewolonym społeczeństwie. Do tej opowieści grupa powróciła po 20 latach, wydając w marcu 2006 roku krążek "Operation: Mindcrime II".

Po wydaniu pierwszej części "Operation: Mindcrime" stała się rzecz prawie niemożliwa, kolejny album "Empire" z 1990 roku okazał się jeszcze większym sukcesem, singel "Silent Lucidity" został pierwszym utworem grupy, który znalazł się w Top Ten, a sale koncertowe na trasach formacji wypełnione były po brzegi. Zespół koncertował w Północnej i Południowej Ameryce, Japonii i w Europie, a także zagrał wspólną trasę Monsters Of Rock z Motley Crue i Metalliką. 13 sierpnia 1991 roku grupa pojawiła się po raz pierwszy w Polsce, razem z AC/DC i Metalliką zagrała koncert na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie zespół obejrzało ok. 35 tys. fanów.

Kolejny krążek, "Promised Land", ukazał się w 1994 roku i zadebiutował na liście "Billboardu" na trzecim miejscu. Ostatnim albumem w barwach EMI okazał się "Hear The New Frontier" z 1997 roku, a kolejny już album "Q2K", na którym również pojawił się nowy gitarzysta - Kelly Gray, (zastąpił on DeGarmo), wydany został w Atlantic Records. Następny krążek, "Tribe", miał premierę w 2003 roku (tutaj z kolei Graya zastąpił Mike Stone).

W 2005 roku grupa rozpoczęła prace nad drugą częścią albumu "Operation: Mindcrime", który ukazał się marcu 2006 roku, a gościnnie na tym krążku pojawił się sam Ronnie James Dio. Album zadebiutował na 14. pozycji listy "Billboardu".

W czerwcu rozpocznie się europejska trasa koncertowa, na której grupa z pełnym rozmachem przedstawi swoje dwie kultowe płyty "Operation Mindcrime".Trzyipółgodzinne show z całkowitym odtworzeniem kultowych albumów Operation Mindcrime I i II !

QUEENSRYCHE

03.07.08 - Warszawa, Stodoła, godz. 19.30
Otwarcie bram: 18.00

Zapraszamy serdecznie!!!


Więcej informacji: www.metalmind.com.pl
Wszelkie informacje o sprzedaży biletów:

tel 032/205 25 00 (wew 101), e-mail: koncerty@metalmind.com.plwww.metalopolis.plwww.metalmind.com.pl 

 

 

powrót do listy