PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

Aktualności

2021-02-16

Marcowy Metal Hammer od dziś w sprzedaży

Najnowsze wydanie miesięcznika Metal Hammer właśnie trafiło do tradycyjnych punktów sprzedaży. Na okładce znalazł się tym razem Black Sabbath.…
2021-02-01

Kruk & Wojtek Cugowski - premiera nowego albumu!

14 kwietnia na rynku ukaże się najnowszy studyjny album grupy Kruk. Na płycie zatytułowanej "Be There" znajdzie się osiem kompozycji, a teksty napisał…
2021-02-01

Dragon - pierwszy singiel z nowej płyty

Thrash metalowy zespół Dragon prezentuje pierwszego singla z nowej płyty "Arcydzieło Zagłady".…
2021-01-29

Dragon - podpisana płyta w przedsprzedaży w Empik.com

Legendarna thrash metalowa formacja Dragon powraca w lutym z nowym albumem, „Arcydzieło Zagłady”.…
 

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2014-09-30
PENDRAGON / Gary Chandler (Jadis) - Poznań, Bydgoszcz, Katowice

PENDRAGON / Gary Chandler (Jadis) - Poznań, Bydgoszcz, Katowice

Pendragon, jeden z najbardziej zasłużonych zespołów prog-rockowych po raz kolejny zawita do Polski! Ta brytyjska formacja ma wierne grono fanów nad Wisłą i zawsze jest przez nich niezwykle ciepło przyjmowana. Nie inaczej powinno być i w październiku kiedy Pendragon wystąpi w Polsce na koncertach promujących ich nową studyjną płytę "Men Who Climb Mountains".

PENDRAGON

+ Gary Chandler (Jadis)

14.10.2014 Poznań, Blue Note godz.20 *

15.10.2014 Bydgoszcz, Kuźnia godz.19 ** (organizacja: Klub Kuźnia)

16.10.2014 Katowice, Rialto godz.20 *

 

* Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: 032/205 25 00 (wew.   126),

email: koncerty@metalmind.com.plwww.shop.metalmind.com.plwww.metalmind.com.pl

Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew. 126), 

zamowienia@metalmind.com.plwww.shop.metalmind.com.pl

*Bilety do nabycia na stronach: 

www.shop.metalmind.com.plwww.ticketpro.pl,www.ebilet.pl,   www.ticketportal.plwww.eventim.plwww.biletin.pl

 

** Informacje o biletach: www.klubkuznia.pl

 

Nowy album zatytułowany "Men Who Climb Mountains" będzie następcą znakomitej płyty „Passion” z 2011 roku i równocześnie dziesiątym pełnowymiarowym wydawnictwem zespołu. Więcej szczegółów już wkrótce!

Brytyjska formacja Pendragon obchodzi w tym roku 36-lecie swojego istnienia. Nick Barrett (gitara, wokal) rozpoczął przygodę z muzyką w 1978 roku pod nazwą Zeus Pendragon niedługo później skróconą do Pendragon. Początkowo skład zespołu ulegał dynamicznym zmianom ale od 1986 roku jest stabilny (poza dwukrotną zmianą na miejscu perkusisty) i tworzą go następujący muzycy: Nick Barrett (wokal, gitara), Clive Nolan (klawisze) – znany również doskonale jak przedstawiciel zespołów Arena, Caamora czy Strangers on A Train, Peter Gee (gitara basowa) oraz Scott Higham (perkusja). Na swoim koncie Pendragon ma ponad 1 000 000 sprzedanych płyt, tysiące zagranych koncertów i rzeszę oddanych fanów. Ich ostatnim studyjnym albumem była płyta „Passion” z 2011 roku. Jesienią 2012 roku zespół powrócił z nowym koncertowym wydawnictwem "Out of Order Comes Chaos" zarejestrowanym w Teatrze Śląskim w Katowicach. Materiał wydany jako DVD, podwójne CD oraz - po raz pierwszy w historii grupy - jako Blu-Ray, spotkał się z bardzo dobrym odbiorem zarówno wśród dziennikarzy, jak i fanów. 
Twórczość Pendragon polecamy przede wszystkim miłośnikom takich zespołów jak Genesis, Marillion, Arena czy IQ. Wysmakowane melodie, intrygujące wokale i błyskotliwe instrumentalne popisy to elementy, które składają się na charakterystyczny styl grupy. W muzyce formacji przeplatają się rozmaite motywy i wpływy, obok celtyckich również dźwięki flamenco. Dopracowane teksty tworzą z muzyką przekonującą i poruszającą całość. Rozbudowane, bardzo emocjonalne nagrania są największym atutem Pendragon. Na październikowych koncertach na pewno nie zabraknie utworów z najnowszej płyty ale także klasycznych kompozycji z takich płyt jak np. "The World" (1991), "The Window of Life" (1993), "Not of This World" (2001), "Pure" (2008) czy “Passion” (2011).
 
Pendragon - skład: 
Nick Barrett - śpiew, gitara elektryczna, 
Clive Nolan - instrumenty klawiszowe, 
Peter Gee - gitara basowa, 
Craig Blundell - perkusja
 
Pendragon - strona oficjalna:
http://www.pendragon.mu

powrót do listy