PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2019-07-26
Pay No Mind - nowy utwór Alter Bridge!

Pay No Mind - nowy utwór Alter Bridge!

Pierwszy singiel z nadchodzącej płyty Alter Bridge “Wouldn’t You Rather” kontynuuje jeszcze wspinaczkę na listach przebojów, a zespół ujawnia już kolejny utwór z płyty "Walk The Sky" (premiera 18.10 nakładem Napalm Records).

“Pay No Mind” dostępny już jest za pośrednictwem serwisów cyfrowych, a teledysk do tej kompozycji można zobaczyć w tym miejscu: https://youtu.be/o_dNolzhErA. Utwór ten doskonale pokazuje, w jakim kierunku ewoluuje brzmienie zespołu na nowej płycie. 

 

Od ponad 15 lat Alter Bridge w swojej twórczości zaciera granice pomiędzy hard rockiem i heavy metalem. Już samo podejście do pracy nad nowym albumem było zupełnie odmienne niż przy poprzednich płytach formacji. Album powstał na bazie kompletnych pomysłów na utwory, stworzonych przez Kennedy'ego i Tremontiego, a następnie utwory te szlifowane były przez cały zespół i w ten sposób narodził się "Walk The Sky". Różni się to od poprzedniej metody grupy (od drugiej płyty "Blackbird"), w której Kennedy i Tremonti nad swoimi indywidualnymi pomysłami i riffami pracowali z producentem Michaelem „Elvisem” Baskette, tworząc niektóre z najbardziej cenionych kompozycji zespołu. Od początkowej melodii w „One Life” po wzruszający finał „Dying Light”, Alter Bridge udało się stworzyć wspaniały dodatek do swojego muzycznego katalogu. Takie utwory jak „Godspeed”, „Native Son” i „Walking On The Sky” na pewno doskonale sprawdzą się na koncertach. Z kolei w „Forever Falling” następuje zwrot wokalny, podobnie jak wcześniej na płycie "Fortress" w kompozycji „Waters Rising” Tremonti występuje tutaj w roli głównego wokalisty, a Kennedy udziela się w chórkach.

Album ten zamawiać już można w przedsprzedaży w tym miejscu: https://smarturl.it/WalkTheSky 

Zespół ogłosił właśnie trasę VICTORIOUS SKY TOUR, która rozpocznie się we wrześniu i w ramach tej trasy Alter Bridge zagra u boku Skillet w USA, a w roli gościa specjalnego wystąpi grupa Dirty Honey. Europejska trasa koncertowa WALK THE SKY TOUR odbędzie się w listopadzie i grudniu, a Alter Bridge towarzyszyć będą takie formacje jak Shinedown, Sevendust (tylko koncerty w Anglii) oraz The Raven Age (wszystkie daty z wyłączeniem Wielkiej Brytanii). Zespół będzie także headlinerem wyprzedanego festiwalu Shiprocked, który odbędzie się w 2020 roku, a w październiku wystąpi na festiwalu Exit 111.

 

Polski koncert Alter Bridge odbędzie się 23 listopada w Hali Bemowo w Warszawie.

Bilety dostępne są na stronach:

http://shop.metalmind.com.pl (KOLEKCJONERSKIE)

www.eventim.pl

www.ebilet.pl

www.biletin.pl

 

Zapraszamy!

 

powrót do listy