PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

Aktualności

2019-09-13

Koncert Deep Purple - znamy support!

Wielka muzyczna podróż pod znakiem Deep Purple trwa! Zespół wystąpi 3 grudnia w TAURON Arena Kraków! W roli supportu zaprezentuje się kanadyjska forma…
2019-09-06

Rhapsody Of Fire na jedynym koncercie w Polsce!

Zespół zagra 24 lutego 2020 roku w warszawskim klubie Progresja w ramach promocji ich najnowszego albumu „The Eighth Mountain” oraz celebracji dwudzie…
2019-09-02

Cochise ujawnia okładkę nowej płyty!

18 października ukaże się szósty studyjny album zespołu Cochise zatytułowany "Exit: A Good Day To Die".…
2019-08-30

Grzegorz Kapołka nagrywa nową płytę!

Jeden z najlepszych polskich gitarzystów jazzowych i bluesowych pracuje w studio Maq Records w doborowym składzie. Wirtuozowi gitary towarzyszą basist…
 

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2009-03-21
OPETH - Warszawa

OPETH - Warszawa

Jedyny koncert szwedzkiej formacji Opeth, doskonale znanej wszystkim fanom progresywnego metalu, odbędzie się 21 marca 2009 roku w stołecznym klubie Stodoła. Warszawski występ grupy stanowi część światowej trasy koncertowej poświęconej ich najnowszej płycie, zatytułowanej "Watershed".

 

Zespół, któremu przewodzi Mikael Akerfeldt, na muzycznej scenie działa już od 1990 roku i ma już na swoim koncie 9 studyjnych albumów, z czego najnowszy - „Watershed”, ukazał się w czerwcu tego roku i już uznany został za jedną z najlepszych płyt 2008 roku.

Tradycyjnie już dla Opeth płyta brzmi niezwykle ponadczasowo i nowocześnie, a także progresywnie, czerpiąc jednak wiele z klasycznego rocka. "Watershed" to ekscytująca mieszanka współczesnych metalowych brzmień z prog rockiem, free jazzem oraz elementami europejskiego folku, co w efekcie daje unikalny zestaw kompozycji, które nie pozostawią obojętnym żadnego słuchacza. "Watershed" to również pierwszy album Szwedów, w którym wziął udział nowy gitarzysta grupy - Fredrik Akesson oraz perkusista Martin Axenrot.

 

Krążek zadebiutował na 23 pozycji amerykańskiej listy Billboard 200 i była to jednocześnie najwyżej notowana premiera płyty Opeth w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze przed wydaniem albumu Opeth intensywnie koncertował, a po premierze „Watershed” zespół zagrał m.in. trasy po Japonii i Australii. We wrześniu i październiku grupa promowała ten album na amerykańskiej trasie, natomiast 17 listopada formacja przeniosła się na Stary Kontynent i w towarzystwie Cynic i The Ocean, występem w Glasgow rozpoczęła kolejny etap światowej trasy koncertowej, który potrwa do 18 grudnia (prawie połowa z tych koncertów jest już wyprzedana!).

 

Na początku 2009 roku Opeth odwiedzi Indie, a 12 lutego znowu rozpocznie koncertowy sezon, w ramach którego odwiedzi nie tylko europejskie kraje, ale i Amerykę Południową. 21 marca Opeth zaprezentuje się na jedynym koncercie w Polsce, będzie to pierwsza okazja od kilku lat, aby usłyszeć zespół z nowym materiałem i w pełnym secie koncertowym! (ostatnio formacja zagrała dla polskiej publiczności na Metal Hammer Festival, w sierpniu 2005 roku).

 

OPETH

21.03.09 – Warszawa, Stodoła

Start: 20.00, otwarcie bram: 18.30

 

powrót do listy