PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2022-06-02
Michałow Gier Giercuszkiewicz - premiera filmu 30 lat wymówek

Michałow Gier Giercuszkiewicz - premiera filmu 30 lat wymówek

31 maja w ramach Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbyła się premiera filmu poświęconemu nieżyjącemu już Michałowi 'Gierowi' Giercuszkiewiczowi, „30 lat wymówek”.
W filmie wykorzystano muzykę z płyty Michała zatytułowanej „Wolność”.
 
Twórcy o filmie: Michał „Gier” Giercuszkiewicz to mistrz perkusji, znany głównie z legendarnej grupy Dżem. Niedługo po śmierci lidera tego zespołu zaszył się w Bieszczadach i zamieszkał na tratwie. Ale mimo upływu lat jego bębny i talerze nie zarosły pajęczyną - artysta przymierza się do nagrania płyty. Pracuje w swojej samotni, w cieniu narkotykowej przeszłości, i czuje, że „to już ostatni gwizdek”. Kamera towarzyszy mu w przygotowaniach, ukazując drobiny pustelniczej egzystencji i zapierające dech w piersiach krajobrazy. One też staną się częścią jego muzyki.
 
Film kandyduje do nagród w dwóch kategoriach:
- Międzynarodowy konkurs DocFilmMusic
oraz
- Konkurs Polski o Złotego Lajkonika.
 
Do soboty można także głosować na film w plebiscycie publiczności 62. Krakowskiego Festiwalu Filmowego:
 
Film można obejrzeć w kinie w najbliższy piątek, 3 czerwca o godzinie 15:30 (Kino Pod Baranami, Kraków).
 
Pomiędzy 3 a 12 czerwca film będzie także dostępny w internecie. Więcej informacje na stronie:
 
 
---
Podwójny album "Wolność" ukazał się w czerwcu ubiegłego roku. Na pierwszym krążku zatytułowanym „Dzisiaj” znajdują się premierowe kompozycje w wykonaniu znakomitych muzyków polskiej sceny bluesowej, rockowej i jazzowej, którzy zaproszeni i zainspirowani przez Michała Giercuszkiewicza występują tutaj w różnych konfiguracjach. Wśród nich m.in. Apostolis Anthimos, Michał Kielak, Józef Skrzek, Leszek Winder, Grzegorz Kapołka. Jak wyglądały prace nad tym albumem zobaczyć można tutaj.
Druga płyta pod tytułem „Wczoraj” to interesujący zestaw nigdy wcześniej niepublikowanych nagrań, w tym m.in. koncert zespołu Kwadrat z 1981 roku podczas festiwalu „Rock na Wyspie” we Wrocławiu, unikalne nagrania koncertowe Ryszarda Riedla i zespołu Dżem, Józefa Skrzeka z grupą Bezdomne Psy, Janka „Kyksa” Skrzeka oraz Śląskiej Grupy Bluesowej.
 
Album dostępny jest w najlepszych sklepach płytowych, w tym także w Metal Mind Shop:
 
powrót do listy