PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2020-10-27
Michał Gier Giercuszkiewicz - teledysk do utworu Friendship 2

Michał Gier Giercuszkiewicz - teledysk do utworu Friendship 2

Michał "Gier" Giercuszkiewicz był jedną z największych indywidualności polskiej sceny muzycznej, charyzmatycznym perkusistą, nietuzinkową osobowością, legendą bluesa, rocka i jazzu. 6 listopada ukaże się winylowa wersja jego ostatniego albumu "Wolność".

 

Winylowa edycja wydawnictwa wydana zostanie z inną okładką, niż album w formacie CD. Znajdzie się tu także na nowo nagrana i zaaranżowana jedna z kompozycji - "Friendship", która na winylu nosi tytuł "Friendship 2". Pierwotnie instrumentalny utwór, został wzbogacony o tekst, stanowiący wymowne postscriptum do ostatnich wydarzeń. Słowa te wyśpiewała Natalia Kwiatkowska. Teledysk do tego utworu obejrzysz TUTAJ.
 
Michał „Gier" Giercuszkiewicz swoją karierę zaczynał na początku lat 70. w zespole Apogeum. Był perkusistą wielu legendarnych polskich zespołów bluesowych i rockowych (m.in. Dżem, Apogeum, Kwadrat, Krzak, SBB, Free Surprises, Cree, Bezdomne Psy, Śląska Grupa Bluesowa, Jan i Józef Skrzek, Loco Richter, Elżbieta Mielczarek). Giercuszkiewicz współtworzył i nagrał większość znanych utworów grupy Dżem z Ryszardem Riedlem. Artysta przez wiele lat mieszkał w Bieszczadach w zbudowanym przez siebie domu na wodzie na Zalewie Solińskim, zmarł 27 lipca 2020.
 
"Wolność" LP - lista utworów:
 
LP 1 DZISIAJ
 
strona A
1. Dwa księżyce
2. Dolne miasto
3. Nocny prąd
4. Gyear
 
strona B
1. Tratwa
2. Friendship 2
3. Mich
4. Wyspa Skalista
5. Pan Demon
6. Wpadnę jutro
 
LP 2 WCZORAJ
 
strona A
1. Czerwony jak cegła
2. Whisky
3. Szum z Bieszczad
 
strona B
1. When You Left Me
2. Do przyjaciela
3. Wolność
 
powrót do listy