PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2006-04-26
Pendragon: majowe premiery i koncerty

Pendragon: majowe premiery i koncerty

Po majowym weekendzie na sklepowe półki trafią dwa albumy szczególnie bliskie fanom progresywnych dźwięków. Premierę bedą miały "The Masquerade Overture" & "As Good As Gold" oraz "The Window of Life" & "Fallen Dreams and Angels" Pendragon. A wszystko na ponad dwa tygodnie przed koncertami legendarnego zespołu w Polsce.

Po majowym weekendzie na sklepowe półki trafią dwa albumy szczególnie bliskie fanom progresywnych dźwięków. Premierę bedą miały "The Masquerade Overture" &  "As Good As Gold" oraz "The Window of Life" & "Fallen Dreams and Angels" Pendragon. A wszystko na ponad dwa tygodnie przed koncertami legendarnego zespołu w Polsce. Grupa wystąpi 21 maja podczas ProgRock Festiwalu w Warszawie wraz z Riverside, Quidam, Mind Key, Garym Chandlerem (Jadis) i Stevem Thorne. Dzień później wszystkie zespoły z wyjątkiem polskich formacji dadzą koncert w katowickim Teatrze Wyspiańskiego.
 
"The Masquerade Overture" &  "As Good As Gold" ukażą sie w zremasterowanej postaci. Płyta "The Masquerade Overture" była jednym z najlepiej sprzedających się tytułów Pendragona, a teraz pojawia się ponownie z mini albumem "As Good As Gold". Zeszły rok dla zespołu był bardzo udanym okresem - powrócili oni z bardzo dobrze przyjętym albumem - "Believe", a wszystko wskazuje na to, że 2006 rok również będzie należał do Pendragona. Już w maju i czerwcu odbędzie się europesjka trasa zespołu, podczas której grupa również pojawi się w Polsce, a potem zespół skoncentruje się nad nową studyjną płytą.
 
"The Window of Life" pierwotnie ukazała się w 1994 roku. Tym razem dodano do niej mini album "Fallen Dreams And Angels", co daje ekscytujaca całość, zamykającą się w 79 minutach. Dodano również artwork w specjalnej wkładce, w której zamieszczono również teksty utworów. W maju i czerwcu zespół wyrusza na trasę koncertową, w ramach której również zawita do Polski. W sumie trasa obejmie 30 koncertów w calej Europie.  Po trasie formacja przygotuje kolejna reedycje - "The Masquerade", a również skupi się na nowej płycie, której premiera przewidziana jest na przyszly rok."Fallen Dreams and Angels"
 
21 maja w warszawskiej Stodole odbędzie się ProgRock Festiwal. Będzie to pierwszy polski festiwal art rocka. Blisko sześć godzin muzyki w wykonaniu najlepszych krajowych zespołów i gwiazdy zagranicznej: Pendragon! Zaprezentuje się silna krajowa reprezentacja w składzie: Riverside & Quidam. Ponadto wystąpi Mind Key z Włoch oraz dwaj znakomici progresywni muzycy z Wielkiej Brytanii: Gary Chandler (Jadis) i Steve Thorne. Dzień później zagraniczni mistrzowi art rocka zawitają do Katowic i dadzą koncert w Teatrze Wyspiańskiego.
 
21.05 ProgRock Festiwal
 
PENDRAGON
RIVERSIDE
QUIDAM
MIND KEY
Gary Chandler & Steve Thorne
 
Warszawa, Stodoła, godz. 18.00
 
 
 
22.05 Wieczór progresywnego rocka!
 
Pendragon
+ Mind Key
+ Gary Chandler
+ Steve Thorne
 
Katowice, Teatr im. Wyspiańskiego, godz. 18.00

Więcej o albumach: "The Masquerade Overture" &  "As Good As Gold" 
                                     "The Window of Life" & "Fallen Dreams And Angels"

Więcej o koncertach ProgRock Festiwal
                                      Progresywny wieczór w Katowicach

powrót do listy