PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2006-04-25
Józef Skrzek w twierdzy Petersburga

Józef Skrzek w twierdzy Petersburga

W ubiegły czwartek w Twierdzy Pietropawłowskiej, najstarszym zabytku Petersburga, miał miejsce szczególny koncert Józefa Skrzeka. Wziął tym samym udział w projekcie Music Of Time...

W ubiegły czwartek w Twierdzy Pietropawłowskiej, najstarszym zabytku Petersburga, miał miejsce szczególny koncert Józefa Skrzeka. Wziął tym samym udział w projekcie Music Of Time, na który składają się kilkunastominutowe, aranżowane w południe  występy wybranych artystów, przechowywane następnie w petersburskim muzeum.

Koncerty w twierdzy są dla Petersburga tym czym hejnał mariacki dla Krakowa. Józef Skrzek jest pierwszym polskim artystą biorącym udział w tym projekcie. - Jestem na nowo oczarowany St.Petersburgiem...Grałem w twierdzy Pietro-Pawłowskiej 20 kwietnia, w samo południe, tuż przed wystrzałem armatnim! Niesamowita przestrzeń nad samą Newą, w słoneczny dzionek, fortepian w oszklonej wieży, a wokół publika na murach, na dziedzińcach, mikrofonami transmitowany koncert wiosenny dzwięczny ponad wodę z płynącą krą i cudownymi widokami malowniczego St.Petesburga. Twierdza jako wyspa idealna do Projektu na większy skład wykonawców... - wspomina muzyk.

Józef Skrzek wystąpił również z Lithuanian Jazz Trio w ramach projektu Tryptyk Petersburski.

powrót do listy