PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2006-11-02
Machine Head pracuje nad nowym krążkiem

Machine Head pracuje nad nowym krążkiem

W obozie Machine Head trwają prace nad nowym albumem zespołu - "The Blackening", którego premiera przewidziana jest na wiosnę 2007 roku. Grupa pracuje nad tym krążkiem w Sharkbite Studios, w swoim rodzinnym mieście - Oakland ( Kalifornia). Producją płyty już tradycyjnie zajął się wokalista i gitarzysta Machine Head - Robert Flynn...

W obozie Machine Head trwają prace nad nowym albumem zespołu - "The Blackening", którego premiera przewidziana jest na wiosnę 2007 roku. Grupa pracuje nad tym krążkiem w  Sharkbite Studios, w swoim rodzinnym mieście - Oakland ( Kalifornia). Producją płyty już tradycyjnie zajął się wokalista i gitarzysta Machine Head - Robert Flynn, natomiast za miks całości odpowiedzialny będzie Colin Richardson (wcześniejsze dokonania MH, Bullet For My Valentine, Napalm Death). Ostatnią studyjna płytą grupy było "Through The Ashes Of Empires", który to album ukazał się w 2004 roku i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony fanów jak i krytyków.
 
Robert Flynn tak zapowiada "The Blackening": "To najbardziej ambita rzecz, jaką kiedykolwiek próbowaliśmy zrobić. Tworzenie tej płyty było dla nas prawdziwym wyzwaniem i mobilizowaliśmy siebie nawzjame, aby zrobić taką muzykę, gdzie do granic możliwości doprowadzona zostanie jej techniczna struktura". Okazuje się także, że zmiana następuje w warstwie tekstowej płyty, Flynn powraca tutaj do roli  społecznego komentatora, jak robił to już na płycie "Burn My Eyes": "Charakter tego, co współcześnie dzieje się na świecie - kontunuuje muzyk -  odcisnąl swoje piętno na tym albumie, jest on mroczniejszy i posępniejszy w każdym znaczeniu". Teksty takich kompozycji jak "Clenching The Fists Of Dissent", "A Farewell To Arms" czy "Halo" dotykają tematów związanych z polityką, wojny w Iraku i zorganizowanej religii. Utwory te przepełnione są gniewiem i pogardą w punkrockowym duchu z połowy lat 80tych.
 
Agresywny "Aesthetic Of Hate" to veto zespołu przeciwko pewnemu artykułowi, który ukazał się zaraz po śmierci "Dimebaga" Darrella, w którym nawoływano całe środowisko związane z muzyką metalową do żałoby. Zespół wykonywał już ten numer ostatniego lata podczas trasy Sounds of the Underground Tour. "Now I Lay Thee Down" natomiast, to historia Romea i Julii, przedstawiona w krzywym zwierciadle, kolejna kompozycja - "Slanderous" to czysty wyraz nienawiści, którą przesiąknięte jest społeczneństwo, a z kolei "Wolves" to numer w duchu "zwycięzca bierze wszytsko".
 
Fani Machine Head zawsze odgrywali duża rolę przy powstawaniu nowych płyt formacji. Na tym krążku zespół zdecydował się na zupełnie nowy krok, po raz pierwszy zebrał on grupkę swoich oddanych fanów w studio, gdzie do jednej z kompozycji nagarno chórki w wykonaniu tejże właśnie grupki szczęśliwców. Dodatkowo również Machine Head zaprosił fanów do swojego świata, publikując na swojej stronie  "pamiętniki" ze studia oraz  na bieżąco aktualizowane filmiki video ze studia oraz z trasy. Można je oglądać na oficjlanej stronie Machine Head.
 
Zwolnienie tempa po wydaniu "Through The Ashes Of Empires" było naturalną koleją rzeczy. Po wydaniu "TTAOF" nastąpił najbardziej efektywny  koncertowy cykl w życiu zespołu. Grupa okrążyła cały świat, w samych Stanach zagrali 3 duże trasy, gdzie jako support gościli takie formacje jak Trivium, Chimaira, DevilDriver i Arch Enemy, na 2 duże trasy grupa pojechała do Anglii i Europy, a także odwiedzili oni Australię. Machine Head było także główną gwiazdą festiwalu Wacken  oraz Dubai's Desert Rock Festival. Kuliminacją tej światowej trasy, był występ przed   5 000 rozentuzjazmowanych fanów w  Brixton Academy, w Londynie, który to nagrany został na potrzeby DVD grupy - "Elegies". DVD zadebiutowało w Top 20 najróżniejszych podsumowań na całym świecie, na samym tylko BIllboards Music Video Chart w Stanach, była to pozycja 13.

powrót do listy