PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2006-04-12
"Pamiętniki" Grzegorza Kupczyka

"Pamiętniki" Grzegorza Kupczyka

Wkrótce ukaże się album - swoisty pamiętnik Grzegorza Kupczyka pokazujący, jakimi utworami i zespołami ?zainfekował? się muzyk mając kilkanasie lat. Utwory zawarte na wydawnictwie zdradzają, kto wpłynął najbardziej na muzyczne fascynacje wokalisty, pokazują gdzie dokładnie ulokowane są korzenie jego działalności.
Wkrótce ukaże się album - swoisty pamiętnik Grzegorza Kupczyka pokazujący, jakimi utworami i zespołami ?zainfekował? się muzyk mając kilkanasie lat. Utwory zawarte na wydawnictwie zdradzają, kto wpłynął najbardziej na muzyczne fascynacje wokalisty, pokazują gdzie dokładnie ulokowane są korzenie jego działalności. W nagraniu tego materiału wziął udział zespół z Dąbrowy Górniczej KRUK. Wydawcą płyty jest Metal Mind Productions.
 
Niecodziennym wydarzeniem jest zaproszenie przez Kupczyka całego zespołu - a wiec także wokalisty zespołu KRUK - Tomka Wisniewskego, którego glos wspaniale zabrzmiał na płycie. ?Pamiętniki? powinny się ukazać jeszcze w maju lub na początku czerwca 2006 roku.
 
- Pracowaliśmy nad tym materiałem ponad rok. Dodatkowo pół roku zajęło nam nagranie i zgrania a więc cała praca trwała półtora roku!! Należy docenić zaangażowanie zespołu KRUK w to przedsięwzięcie. W momencie, gdy to mowie trwają jeszcze zgrania i ostateczne szlify. Niezastąpiony i nieprawdopodobnie pomocny okazał się Mariusz Piętka-wlaściciel studia MP w Częstochowie jest on także współproducentem. Przypomnę, ze najważniejszym założeniem było uzyskanie starego, zapomnianego brzmienia i klimatu tamtych utworów i czasów. Na tyle ile to było możliwe dopięliśmy swego. Staraliśmy się też jak najbardziej pozostać przy oryginalnych aranżacjach. Nie chciałem i nie chce robić cowerów ?po swojemu? to brak pokory wobec tych gwiazd i pójście na łatwiznę. Najłatwiej i najprościej zrobić cover ?po swojemu? tak jak się umie. To taka sama klasyka jak Beethoven czy Mozart, raczej orkiestry nie grają tego w swoich wersjach - wyjaśnia Grzegorz Kupczyk.
 
Lista utworów:
 
BURN! (Deep Purple)
Black Dog (Led Zeppelin)
The Gypsy (Deep Purple)
July Morning (Uriah Heep)
Sabbath Bloody Sabbath (Black Sabbath)
Child In Time (Deep Purple)
Gypsy (Uriah Heep)
Bloodsucker (Deep Purple)
Stairway To Heaven (Led Zeppelin)
Jest taki samotny dom (Budka Suflera)
Mistreated (Deep Purple)
 
FOTO: Z archiwum Grzegorza Kupczyka
powrót do listy