PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2006-06-08

"Słone Perły": muzyczny portret

"Słone Perły" to portret niezwykłego muzycznego małżeństwa - Aliny i Józefa Skrzeków. On - muzyk znany z współpracy z grupą Breakout, Czesławem Niemenem i przede wszystkim z założonego przez siebie tria SBB. Ona - poetka i wierna towarzyszka muzycznych...

"Słone Perły" to portret niezwykłego muzycznego małżeństwa - Aliny i Józefa Skrzeków. On - muzyk znany z współpracy z grupą Breakout, Czesławem Niemenem i przede wszystkim z założonego przez siebie tria SBB. Ona - poetka i wierna towarzyszka muzycznych wędrówek odkąd się tylko poznali w kwietniu 1980 roku. 19 czerwca ukaże się reedycja albumu "Słone Perły".

 

Albumem "Słone Perły" podsumowali dwadzieścia lat wspólnego tworzenia - Alina napisała teksty wszystkich utworów, Józef skomponował muzykę i wykonał je. Powstała niezwykle liryczna, barwna i piękna płyta, na której znalazły się m.in. znane "O Ziemio - Dzieciom Śląska". Dodatkowym atutem wydawnictwa jest oryginalna oprawa graficzna, wykorzystująca portrety Aliny i Józefa Skrzeków autorstwa Krystyny Wójcik.

powrót do listy