PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2006-05-31
Krzak: jesienią trasa koncertowa

Krzak: jesienią trasa koncertowa

Legendarna grupa Krzak w składzie: Jan Błędowski, Andrzej Ryszka, Leszek Winder ogłosiła daty jesiennej trasy koncertowej po Polsce. Pełne enegrii występy już 16-26 września.

Legendarna grupa Krzak w składzie: Jan Błędowski, Andrzej Ryszka, Leszek Winder ogłosiła daty jesiennej trasy koncertowej po Polsce. Pełne enegrii występy już 16-26 września.

KRZAK był fenomenem na skalę światową, ponieważ będąc grupą instrumentalną, w pierwszej połowie lat 80-tych, należał do najpopularniejszych formacji rockowych w Polsce. Po 20 latach KRZAK spotkał się ponownie w 2002 roku dając kilkanaście rewelacyjnych koncertów w kraju i za granicą. Ich triumfalny powrót przerwała śmierć basisty, Jurka ?Kawy? Kawalca (2003).. W latach 2005 i 2006 wydawnictwo Metal Mind wydało na CD powtórnie wszystkie ich płyty. Zostały one wzbogacone o nigdy niepublikowane nagrania. Wydano też premierowy album ?Radio Koncert 2002? W 2006 roku muzycy Krzak ? Jan Błędowski, Andrzej Ryszka i Leszek Winder postanowili w trio kontynuować wspólną działalność, zapraszając do współpracy innych znakomitych muzyków..
 
Jan Błędowski ? Mieszka w Niemczech. Jest uznawany za jednego z czołowych skrzypków europejskich. W Polsce grał i nagrywał z grupami: Krzak, Niemen, SBB, Laboratorium, Irek Dudek Blues Band, Shakin? Dudi. W Niemczech z: Blues Express, Blues Power Orchestra, Tide, Schau Pau i Sczepanski B.Injection.
 
Andrzej Ryszka ? Od lat mieszkający w Kanadzie. Koncertował i nagrywał z czołówką polskich zespołów i muzyków (Voo Voo, Young Power, Tomasz Stańko, Tadeusz Nalepa, Wojciech Waglewski). Obecnie Koncertuje i współpracuje z muzykami amerykańskimi. Ma na swym koncie szereg wydanych na całym świecie płyt. Od lat jest uznawany za jednego z najlepszych polskich perkusistów.
 
Leszek Winder ? Gitarzysta i kompozytor, jedna z czołowych postaci polskiego bluesa i rocka. Koncertował oraz nagrywał z wieloma znanymi muzykami Józef i Jan Skrzek Tomasz Szukalski, Tadeusz Nalepa, Dżem, TSA itd..). Nagrał wiele autorskich płyt. Od lat prowadzi w Chorzowie kultowy klub muzyczny ?Leśniczówka?. Ostatnio został uznany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym i rockowym (GITAR TOP 2005 i BLUES TOP 2006)
powrót do listy