PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2006-05-30
Koncert Impaled Nazarene odwołany

Koncert Impaled Nazarene odwołany

Z przykrością informujemy, że koncert zespołu Impaled Nazarene, który miał odbyć się 4 czerwca we Wrocławiu, nie dojdzie do skutku. Zwrot pieniędzy za zakupione bilety, można uzyskać w punktach sprzedaży biletów, w których zostały one zakupione.

Z przykrością informujemy, że koncert zespołu Impaled Nazarene, który miał odbyć się 4 czerwca we Wrocławiu, nie dojdzie do skutku. Zwrot pieniędzy za zakupione bilety, można uzyskać w punktach sprzedaży biletów, w których zostały one zakupione.

Po serii przykrych incydentów związanych z zakazaniem koncertów formacji na niemieckim etapie trasy grupy, zespół został zmuszony do odwołania pozostałej części trasy koncertowej. Impaled Nazarene nie pojawi się więc nie tylko w Polsce, ale też i w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Francji. Przypomnijmy: grupa wyruszyła na trasę 1 kwietnia, w ciągu 10 tygodni mieli odwiedzić 22 kraje, dając 63 koncerty. Grupa posądzona została o sympatyzowanie z ideologią faszystowską oraz o teksty o zabarwieniu faszystowskim. Mika Luttinen - lider formacji - tak skomentował te zarzuty: "Impaled Nazarene to ekstremalny metalowy zespół, który działa już od 1990 roku. Dotychczas zagraliśmy blisko 100 koncertów w Niemczech i nigdy nie mieliśmy żadnych problemów z tym związanych. Nasza pierwsza trasa odbyła się tam już w 1994 roku. Organizacje antyfaszystowskie zaatakowały teraz nasz zespół, podając za przykład 2 nasze utwory, żeby pokazać jak bardzo niebezpieczny mają przekaz.

Total War - Winter War traktuje o historycznym fakcie, jakim jest wojna zimowa pomiędzy Rosja i Finlandią, która zaczęła się w 1939 roku i trwała 4 miesiące, ciągle też jest to jeden z najkrwawszych epizodów wojennych. Czego utwór nie mówi, to fakt, że Rosjanie skopali nam tyłki w  wojnie i straciliśmy część kraju zwanego Karelią. Stosunki na lini Rosja - Finlandia mogą wydać się ciężkie dla zrozumienia cudzoziemcom, ale istniało coś takiego jak "czerowne zagrożenie",  o czym pamiętają jeszcze nasi rodzice. Tekst jest wyrazem artystycznej wolności i chociaż nasz zespół grał wiele razy w Rosji, nigdy nie mieliśmy z tego tytułu żadnych problemów w tym kraju.
 
Jeśi chodzi o utwór Zero Tolerance, możemy tylko powiedzieć, że jest to totalnie mroczna kompozycja, o niesmacznym dowcipie. W 2003 roku w niemieckim magazynie Rock Hard ukazał się wywiad dotyczący tego uwtoru, po tym, jak  niektórzy czytelnicy poczuli się urażeni tą kompozycją. Zespół wyjaśnił swój punkt widzenia, a po tym odbyła się trasa po Niemczech bez jakichkolwiek kłopotów czy protestów ze strony niemieckiej.
 
Nasz zespół NIE należy do żadnej organizacji, ani politycznej ani religijnej, nie wspieramy też żadnego rodzaju partii prawicowych ani podobnych ruchów. Potępiamy wszystkie formy rasizmu i dyskryminacji.
 
Mimo wszystko wierzymy, że każdy artysta, każda istota ludzka ma prawo do wyrażania swoich poglądów, prawo do wolności religijnej, bez względu na to, pod jaką szerokością geograficzną mieszka."
 
powrót do listy