PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2006-05-22
Kwadrat z okładką

Kwadrat z okładką

Wiemy już jak bedzie wyglądała okładka albumu "Polowanie na leśniczego" grupy Kwadrat, której premiera planowana jest na 29 maja. Jazz-rockowy Kwadrat wpisuje się w legendarny polski nurt Muzyki Młodej Generacji. Na początku lat 80-tych należał do ścisłej czołówki polskiego rocka.

Wiemy już jak bedzie wyglądała okładka albumu "Polowanie na leśniczego" grupy Kwadrat, której premiera planowana jest na 29 maja.Jazz-rockowy Kwadrat wpisuje się w legendarny polski nurt Muzyki Młodej Generacji. Na początku lat 80-tych należał do ścisłej czołówki polskiego rocka.

Przez formację przewinęło się ponad 20 znakomitych muzyków o rozmaitych gatunkowych fascynacjach z pograniczna jazzu, rocka i bluesa, m.in.: Teodor Dandysz, Jacek Gazda, Michał Giercuszkiewicz, Ryszard Węgrzyn czy Adam Otrębała. Na album składają się nagrania  w większości  zarejestrowane w Polskim Radio Katowice jesienią 1981 roku. Zespół ma wówczas na swoim koncie entuzjastycznie przyjęty występ podczas  II-go Festiwalu Muzyki Młodej Generacji w  SOPOCIE  w 1979  roku oraz  udział w  Międzynarodowych Konfrontacjach  Muzycznych  Muzyki Młodej Generacji "POP SESSION 80" w Amfiteatrze  w Sopocie. Charakterystyczne brzmienie, bogate aranżacje, urozmaicone melodycznie i rytmicznie oblicze grupy to atuty, które sprawiają, że muzyka grupy Kwadrat jest żywa do dzisiaj  a "Polowanie na Leśniczego" można uznać za znak rozpoznawczy grupy.

Więcej o płycie TUTAJ

powrót do listy