PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

Aktualności

2020-05-19

Paweł Małaszyński z Cochise i jego Hot16Challenge2

Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny.…
2020-05-19

Czerwcowy Metal Hammer od dziś w sprzedaży!

Pandemia Covid-19 dotarła także na łamy Metal Hammera. Jak we wstępniaku tłumaczy redaktor naczelny:…
2020-05-07

Oświadczenie w sprawie Metal Hammer Festivalu

Kochani, cały czas bacznie obserwujemy sytuację i śledzimy oficjalne komunikaty…
2020-05-04

Metalmania Open Air 2020 - festiwalowe koszulki

W związku z dużym zainteresowaniem koszulkami na festiwal Metalmaniapl sprzedawanymi w ramach akcji: zestaw bilet + koszulka w cenie 200 zł, koszulki …
 

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2010-08-27
METAL HAMMER FESTIVAL 2010 - Katowice

METAL HAMMER FESTIVAL 2010 - Katowice

Już 27 sierpnia prawdziwe święto dla fanów dobrej muzyki! W katowickim Spodku odbędzie się Metal Hammer Festival 2010, na którym zagrają Korn, Opeth, Pain Of Salvation, Riverside, Katatonia, Jurojin oraz Votum.

 

27 sierpnia w katowickim Spodku odbędzie się piąta edycja Metal Hammer Festival! Gwiazdą Metal Hammer Festival 2010 będzie amerykańska formacja KORN. Nieco ponad miesiąc temu zespół wydał swój kolejny krążek, "Korn III - Remember Who You Are". Jest to dziewiąty album w dorobku formacji i pierwszy dla Roadrunner Records. Za produkcję płyty odpowiedzialny jest Ross Robinson, który współpracował już z zespołem przy debiutanckim albumie "Korn" (1994 r.) oraz "Life is Peachy" (1996 r.). Aktualnie w szeregach Korna znajdują się: Jonathan Davis (voc), Reginald "Fieldy" Arvizu  (b), James ?Munky? Shaffer (g) oraz Ray Luzier (dr).

Gwiazdą festiwalu jest również grupa Opeth doskonale znana przede wszystkim fanom progresywnego metalu. Zespół, któremu przewodzi Mikael Akerfeldt, na muzycznej scenie działa już od 1990 roku i ma już na swoim koncie 9 studyjnych albumów, z czego ostatni "Watershed", ukazał się w czerwcu 2008 roku. Album ten został uznany za jeden z najlepszych krążków w dorobku Opeth, a jego zawartość stanowiła ekscytująca mieszanka współczesnych metalowych brzmień z prog rockiem, free jazzem oraz elementami europejskiego folku.

Kolejnym zespołem, który uzupełnia skład Metal Hammer Festivalu 2010 jest Pain Of Salvation to szwedzka formacja z kręgu progresywnego metalu, która na muzycznym rynku działa już od 1984 r. W twórczości zespołu znajdziemy elementy takich stylów jak metal, pop, funk, blues, goth, folk, a także wpływy muzyki orientalnej i arabskiej. W maju swoją premierę miał najnowszy krążek Pain Of Salvation - "Road Salt One", a na październik zapowiadana jest druga część tego wydawnictwa - "Road Salt Two". Projekt ten to najbardziej emocjonalne dzieło Szwedów, a muzycznie nawiązuje do rockowej stylistyki lat 70-tych. 

Riverside będzie przedstawicielem polskiej sceny muzycznej na festiwalu. Będzie to jedyny koncert jaki grupa da tego lata w Polsce. Riverside to obecnie najpopularniejsza polska grupa z kręgu progresywnego rocka. Zespół zadebiutował w 2003 r. krążkiem "Out Of Myself", a do tej pory ukazały się 4 studyjne albumy Riverside, z czego najnowszy - "Anno Domini High Definition" miał swoją premierę w czerwcu zeszłego roku, album ten znalazł się na pierwszym miejscu listy OLiS oraz uzyskał status Złotej Płyty. 

Następną grupą, która wystąpi na festiwalu jest Katatonia, która na muzycznym rynku działa już od 1991 roku. Uznawana jest ona obok Paradise Lost czy My Dying Bride  za jednego z pionierów doom metalu. Najnowszy, ósmy studyjny  album Szwedów "Night Is the New Day", zyskał już opinię najlepszego i najbardziej różnorodnego krążka w dyskografii Katatonii, obok głębokiego i klimatycznego brzmienia tak charakterystycznego dla tej formacji, zespół zawarł na nim także elementy progresywne i folkowe.

Prawdziwą perełką festiwalu jest młoda formacja Jurojin, powstała w 2008 r.. W jej szeregach znajduje się rockowy wokalista, jazzowy basista, metalowy gitarzysta oraz muzyk grający na indyjskich bębenkach. Na początku lipca ukazał się debiutancki krążek grupy ?The Living Measure of Time?, który już okrzyknięty został jednym z najlepszych tegorocznych debiutów nie tylko w Wielkie Brytanii, ale i na polskim rynku. W dokonaniach grupy elementy rockowo - metalowe mieszają się z alternatywą, muzyką progresywną, wschodnią egzotyką i  przyprawione są szczyptą jazzu, tworząc unikatowy i ekscytujący kolaż dźwięków. 

Festiwal otworzy grupa Votum, jedno z największych odkryć na krajowej scenie progresywnego rocka i metalu. Przez muzykę, tekst i wizualizacje zespół wyraża emocje i tworzy specyficzny klimat, a komponując nowe utwory nie zastanawia się, czy swoim charakterem wpiszą się one w jakiś określony nurt. Jedno jest pewne, fani takich zespołów jak Opeth, Porcupine Tree, Katatonia, Pink Floyd czy Riverside będą zachwyceni słuchając płyt Votum bądź oglądając ich na scenie - wykonania koncertowe nadają utworom więcej magicznego klimatu powodując, że z koncertu Votum nikt nie wychodzi obojętny.

 

METAL HAMMER FESTIVAL 2010


KORN
OPETH
PAIN OF SALVATION
RIVERSIDE
KATATONIA
JUROJIN
VOTUM

27.08.2010  Katowice, Spodek, godz. 13.30

Wejście od godz. 12.45

Bilety w sprzedaży:

www.metalopolis.pl , www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.ticketonline.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl,  www.eventim.pl www.bileteria.pl 

Ceny biletów (w przedsprzedaży/ w dniu koncertu):
Loża - 400/ 450 zł
Sek. H i  J - 275/ 300 zł 
Sek. czerwony i niebieski do X rzędu - 170/ 185 zł 
Sek. niebieski od XI rzędu - 140/ 150 zł  
Płyta (miejsca stojące) - 160/ 175 zł

Więcej informacji:

www.metalmind.com.pl/metalhammerfestival  

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów:

tel. 032/205 25 00 (wew. 101), email: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew. 187), shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl

 

powrót do listy