PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram
powrót do listy
2010-12-00
Metal Hammer 12/2010

Metal Hammer 12/2010

Motorhead, Megadeth, Impaled Nazarene, Cradle Of Filth, SBB, Kings X, Helloween, Allen Lande, Melissa Auf Der Maur, Epica, Cataract, Solefald, Believe, Lunatic Soul... Motorhead, Megadeth, Impaled Nazarene, Cradle Of Filth, SBB, Kings X, Helloween, Allen Lande, Melissa Auf Der Maur, Epica, Cataract, Solefald, Believe, Lunatic Soul...

ZGRZYT

Kolejny rok prawie za nami...

... ale jest w tym upływającym czasie jedno, co się nie zmienia; Motorhead! Lemmy i spółka właśnie przygotowali nowy album, który ukaże się w połowie grudnia w barwach potężnej wytwórni EMI. Naszej redakcji udało się przesłuchać ten album jeszcze w listopadzie i już możemy uspokoić wszystkich sympatyków zespołu: pewne rzeczy pozostają (na szczęście) niezmienne. Lemmy, Motorhead i ich muzyka ? również. Więcej w tym temacie ? na naszej ósmej stronie.

O ile ? jak napisałem wyżej ? Motorhead wydaje właśnie album dla dużej wytwórni, o tyle wampiry z Cradle Of Filth właśnie pożegnały się z Roadrunner Records i przeprosili z Peaceville, którym zawdzięczają przecież sporo. Doświadczenie podpowiadało, że nowa płyta Kredek będzie więc bardziej bezkompromisowa i tradycyjna zarazem i... taka właśnie jest. Reszty dowiecie się z lektury wywiadu z COF.

W numerze także spory materiał o Helloween ? zespół wydał właśnie najlepszy od lat album a już w grudniu zawita do Polski na dwa koncerty.

Poza tym Metal Hammer jak zwykle postawił na różnorodność ? obok Impaled Nazarene znajdziecie wywiad z SBB, obok Believe i Lunatic Soul przewodnik po thrash metalu a koncertowe relacje i recenzje płytowych nowości tylko dopełniają całości.

Co stało się już tradycją ? zapraszamy Was do zabawy, w której wspólnie podsumujemy muzyczny rok 2010 ? więcej szczegółów na naszej stronie internetowej.

Darek Świtała

SPIS TREŚCI

ZGRZYT 3
HARD FAX 4
MOTORHEAD 8
MEGADETH 12
IMPALED NAZARENE 13
CRADLE OF FILTH 14
SBB 16
KINGS X 18
HELLOWEEN 20
ALLEN LANDE 22
PRZEWODNIK THRASH METAL 24
HARDCORE SUPERSTAR 26
MELISSA AUF DER MAUR 27
INDICIOUS DISEASE 28
OTARGOS 37
EPICA 38
CATARACT 39
SOLEFALD 40
ORDINARY BRAINWASH 41
HEAVEN & HELL 42
BELIEVE 44
LUNATIC SOUL 46
ALBUM MIESIĄCA 47
RECENZJE 48
SYLVAN 55
LIVE: WATAIN 56
LIVE DIMMU: BORGIR 57
LIVE: BLIND GUARDIAN 58
LIVE: SADIST 59
OUT OF THE DARKNESS 60
QUIZZ 61
DIE YOUNG 62

powrót do listy