PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram
powrót do listy
2010-11-00
Metal Hammer 11/2010

Metal Hammer 11/2010

Robert Plant, Star One, Alter Bridge, Deep Purple, Daath, Soundgarden, Linkin Park, Triptykon, Firewind, Forbidden, Revamp? Robert Plant, Star One, Alter Bridge, Deep Purple, Daath, Soundgarden, Linkin Park, Triptykon, Firewind, Forbidden, Revamp?

Zgrzyt

Robert Plant to żywa rockowa ikona...

... najważniejsze jednak, że artysta nie poprzestaje na odgrywaniu jedynie tej roli; koncertuje i nagrywa bardzo ciekawe albumy. Co ciekawe, te płyty nie nawiązują bezpośrednio do tego co Plant robił z Led Zeppelin; wokalista doskonale odnalazł się w nowej, bardzo eklektycznej formie wyrazu. Na ostatnich płytach pod którymi się podpisał; rock miesza się z folkiem, elektroniką a nawet country, dając w efekcie niezwykle intrygującą mieszankę. Ciekawe, że podobne eksperymenty ? może na mniej klasycznym rockowym polu ? cechują najnowsze dokonania Linkin Park. Ta grupa przeszła ciekawą drogę; od młodziutkiego zespołu, którego klipy okupowały większość muzycznych stacji telewizyjnych do dojrzałego kolektywu, który nagrywa natchnione koncepcyjne albumy.

W numerze także rozmowa z Ianem Gillanem, który dość pokrętnie wyjaśnia dlaczego Deep Purple wciąż nie nagrało nowej płyty. Przypomnijmy, że od ?Rapture Of The Deep? minęło już prawie 5 lat i fani zespołu są głodni nowych nagrań. Zespół zapowiadał, że wejdzie do studia w lutym 2010, tymczasem z najnowszego wywiadu z Gillanem najwyraźniej wynika, że grupa miała na myśli luty 2011...

To oczywiście nie wszystko; Metal Hammer jak zwykle trzyma rękę na pulsie stąd w listopadowym wydaniu materiały o Star One, Hail Of Bullets, Forbidden, Death Angel, Firewind, Alter Bridge a także duży tekst zapowiadający najnowsze DVD Metalliki, którym grupa dokumentuje tegoroczne występy w ramach Sonisphere Festival. Widzieliśmy już ten materiał i zapewniamy ? to coś niesamowitego!

Darek Świtała

Spis treści

Zgrzyt 3
Hard Fax 4
Robert Plant 8
Star One 12
Alter Bridge 14
Hail Of Bullets 15
Deep Purple 16
Daath 18
Soundgarden 19
Linkin Park 20
Triptykon 22
Przewodnik: Thrash Metal 24
Firewind 26
Forbidden 28
Nierdzewna Stal 37
Weapon 37
Revamp 38
Mało Znane Mało Grane 40
Studio Raport: Mastiphal 41
Heaven & Hell 42
Death Angel 44
Steve Lukather 46
Album Miesiąca 47
Recenzje 48
Metallica 56
Live: Epica 58
Live: Marduk 59
Out Of The Darkness 60
Die Young 62
powrót do listy