PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram
powrót do listy
2010-09-00
Metal Hammer 09/2010

Metal Hammer 09/2010

Iron Maiden, Danzing, The Crown, Black Country Communion, Black Label Society, Asphyx, Spiritual Beggars, Kataklysm, Moon, Sabaton, Bind Guardian...Iron Maiden, Danzing, The Crown, Black Country Communion, Black Label Society, Asphyx, Spiritual Beggars, Kataklysm, Moon, Sabaton, Bind Guardian...

więcej...

Wydarzenia ostatnich miesięcy mogą skłaniać do refleksji. Nie tylko te, które obserwujemy w polskiej polityce ale też te które nas, fanów muzyki, szczególnie dotykają. Wydaje się, że odejście Petera Steela i Ronniego Jamesa Dio to potężny cios, który muzyczny świat będzie długo pamiętać. Tymczasem dotarła do nas kolejna niepokojąca informacja; ta o chorobie Nergala, lidera Behemoth. W momencie gdy grupa zdobyła wszystko co można zdobyć i gdy świat leży u stóp Behemoth, zamiast snuć plany związane z przyszłością zespołu Nergal musi się zmierzyć z demonem choroby... Trzymamy za niego kciuki wierząc, że i z tej walki wyjdzie zwycięsko!

W naszym nowym numerze główną historię poświęciliśmy Iron Maiden; nowa płyta już zdążyła wzbudzić sporo emocji, ale jedno jest pewne (o czym donoszą Ci, którzy widzieli Maiden na jednym z kilku europejskich koncertów) na scenie zespół prezentuje się w fenomenalnej formie; dając jedne z najlepszych występów w swojej karierze.

Na pewno mocnym punktem nowego wydania są wywiady. Na przykład ten z Glenem Hughesem, który stanął na czele formacji Black Country Communion i nagrał jedną z najbardziej ekscytujących hardrockowych płyt tego roku. Albo ten z Glenem Danzigiem, który ze swoją kultową formacją wraca właśnie w światła reflektorów.

Zresztą tych powrotów odnotowujemy więcej ? jak inaczej bowiem mówić o nowym krążku The Crown albo o koncertowym CD/DVD Asphyx, który na dobre przypieczętował ponowną obecność zespołu na metalowej arenie?

Sporo miejsca poświęciliśmy również krajowym wydarzeniom ? w sierpniowym wydaniu odnajdziecie wywiady z Moon, Magnus i Non Opus Dei ? wszystkie te premiery udowadniają, że nasz rodzimy metal ma się lepiej niż dobrze.

Na zakończenie proponujemy kilka koncertowych relacji; między innymi z brytyjskiej edycji SonicSphere i mamy nadzieję, że za kilka dni wszyscy spotkamy się w katowickim Spodku na Metal Hammer Festival!

Darek Świtała

więcej...

ZGRZYT    3
HARD FAX    4
IRON MAIDEN    8
BLACK COUNTRY COMMUNION    12
THE CROWN    14
BLACK LABEL SOCIETY    16
DANZIG    18
SPIRITUAL BEGGARS    20
MELECHESH    22
KATAKLYSM    24
DEATH METAL PRZEWODNIK    26
COHEED & CAMBRIA    28
NIERDZEWNA STAL    37
EXUMER    37
MAŁO ZNANE MAŁO GRANE    38
ASPHYX    40
HEAVEN & HELL    42
SKINNY PUPPY    44
ALBUM MIESIĄCA    45
RECENZJE    46
MAGNUS    52
MOON    54
LIVE SONICSPHERE    56
LIVE DOLINA CHALOTTY    58
LIVE PORCUPINE TREE    59
NON OPUS DEI    60
QUIZZ    61
LIVE CONVERGE    61
DIE YOUNG    62
powrót do listy