PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram
powrót do listy
2011-08-00
Metal Hammer 08/2011

Metal Hammer 08/2011

Vader, Unearth, Trivium, Decapitated, Hate Eternal, Sabaton, Bulldozer, Limp Bizkit, The Black Dahlia Murder, Forbidden, Gamma Ray, NewBreed, Kruk, EdguyVader, Unearth, Trivium, Decapitated, Hate Eternal, Sabaton, Bulldozer, Limp Bizkit, The Black Dahlia Murder, Forbidden, Gamma Ray, NewBreed, Kruk, Edguy

ZGRZYT

Peter i Vader od lat mają spory kredyt zaufania u fanów. I choć nie zawsze ten kredyt jest regularnie spłacany (vide ostatni album "Necropolis") - to jednak zawsze grupa potrafi wyjść na prostą. Nie inaczej jest tym razem - powrót do starego logo, jakby więcej muzycznych pomysłów i przełamanie kompozytorskiej domiancji Petera - to wszystko składa się na nowy, bardzo dobry album "Welcome To The Morbid Reich". Więcej o płycie opowiedzieli dwaj jej współautorzy - Peter i Pająk.

Tak się złożyło, że w ostatnich miesiącach polska scena metalowa przeżywa prawdziwy wysyp doskonałych płyt; po omówionej szeroko w poprzednicm numerze nowej płycie Azarath, poprzez wspomniany przed chwilą Vader, aż po najnowszy album Decapitated. O tym ostatnim zespole również piszemy w najnowszym numerze Metal Hammera - kontrowersje wzbudziła już sama okładka "Organic Hallucinosis", ale muzyczna zawartość płyty jest po prostu bezdyskusyjnie dobra.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o zagranicznych premierach - w wydaniu znajdziecie dużo i więcej o Sabaton, Bulldozer, Limp Bizkit, Gamma Ray, Edguy, The Black Dahlia Murder i Trivium. Odwiedziliśmy też kilka letnich festiwali i koncertów - w drugiej części numeru szukajcie relacji z With Full Force, warszawskich Sonisphere i Ursynalii oraz koncertu Disturbed.

Do zobaczenia 10 sierpnia w katowickim Spodku!

Darek Świtała

 

SPIS TREŚCI

Zgrzyt 3
Hard Fax 4
Vader 8
Unearth 12
Trivium 14
Decapitated 16
Hate Eternal 18
Sabaton 20
Bulldozer 22
Lecter 24
MH Przewodnik 26
Limp Bizkit 28
My Little Bess 29
Mało znane, mało grane 30
Nierdzewna stal 39
The Black Dahlia Murder 40
Forbidden 41
Gamma Ray 42
NewBreed 43
Kruk 44
Porozumienie ponad podziałami 46
Edguy 48
Album miesiąca 49
Recenzje 50
Metal Hammer Awards 57
Live: Whitesnake 58
Live: Sonisphere 59
Live: Disturbed 60
Live: Ursynalia 61
Live: WFFF 62
Out Of The Darkness 64
Karmakanic 65
Die Young 66

 

powrót do listy