PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram
powrót do listy
2010-07-00
Metal Hammer 07/2010

Metal Hammer 07/2010

Korn, Annihilator, Dio, Witchery, Kiss, Soilwork, Lamb Of God, Rotting Christ, Vanden Plas, Ozzy, Qotsa...Korn, Annihilator, Dio, Witchery, Kiss, Soilwork, Lamb Of God, Rotting Christ, Vanden Plas, Ozzy, Qotsa...

więcej...

Jeszcze dwa lata temu wydawało się, że przyszłość Korn wisi na włosku. W grupie pozostało jedynie trzech muzyków, wygasł jej kontrakt płytowy, a wydany wówczas krążek ?Untitled Album? okazał się być najgorzej sprzedającą się pozycją w historii zespołu. Na tym jednak polega przewaga jednych bandów nad innymi, że potrafią oprzeć się przeciwnościom i wyjść z nich zwycięsko. Po przesłuchaniu najnowszego albumu Korn ? nie ma co do tego wątpliwości. Płyta zachwyca oryginalnym brzmieniem a Davies i spółka odeszli od ciężkiego metalu i przeprosili się z bardziej rockowym, połamanym i nieco udziwnionym graniem. I choć pewnie oponenci będą na nią narzekać, to jest w tej płycie coś co nie pozwala się od niej uwolnić, co sprawia, że chcemy do niej wracać by... No właśnie ? po co? Może by ją zrozumieć, by ją oswoić, zaakceptować, w końcu polubić a może nawet pokochać? Korn zatoczył artystyczne koło a jego nowa płyta mogłaby się ukazać na przykład dziesięć lat temu, tuż po nagraniu ?Follow The Leader?...

W nowym numerze doceniliśmy też zdecydowanie jedną z rodzimych produkcji ? debiutancki album grupy Morowe, ma w sobie tyle emocji - a jest przy tym tak charakterystyczny i niekomercyjny ? że bez wahania okrzyknęliśmy go Albumem Miesiąca. Tak dobrej, oryginalnej polskiej płyty dawno nikt na naszym rynku nie nagrał. Posłuchajcie tej płyty ? naprawdę warto!

W wakacyjnym wydaniu polecamy także wywiady z Lamb Of God, Nachtmystium, Watain, Witchery, Rotting Christ, As I Lay Dying oraz ze słodkimi dziewczynami z Indica. Warto też zajrzeć do naszych stałych rubryk i koncertowych relacji.

Udanych wakacji i pamiętajcie, że czekamy na Wasze zdjęcia!

Darek Świtała

więcej...

Na Wasze zdjęcia z wakacji ? koniecznie z widocznym numerem naszego pisma ? czekamy pod adresem: Metal.Hammer@metalmind.com.pl oraz tradycyjnym: Metal Hammer, ul. Czajek 31, 40-534 Katowice. Wybrane zdjęcia nagrodzimy publikacją a ich autorów zaprosimy na powakacyjne koncerty organizowane przez Metal Mind Productions.

więcej...

ZGRZYT    3
HARD FAX    4
KORN    8
WITCHERY    12
WATAIN    14
HARVEY MILK    15
INDICA    16
ROTTING CHRIST    18
ANNIHILATOR    20
NACHTMYSTIUM    22
LAMB OF GOD    24
AS I LAY DYING    25
DEATH METAL PRZEWODNIK    26
VANDEN PLAS    28
NIERDZEWNA STAL    37
JAMEY JASTA    37
MAŁO ZNANE MAŁO GRANE    38
SOILWORK    39
FICTION PLANE    40
KVELERTAK    41
HEAVEN & HELL    42
VOTUM    44
ALBUM MIESIĄCA    45
RECENZJE    46
DEMIANS    54
LIVE: AC/DC    55
LIVE: KISS    56
LIVE: UNITED TITANS    58
LIVE: KORPIKLAANI    59
OUT OF THE DARKNESS    60
QUIZZ    61
DIE YOUNG    61
powrót do listy