PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram
powrót do listy
2011-04-00
Metal Hammer 04/2011

Metal Hammer 04/2011

Luxtorpeda, Nightwish, Samael, Burzum, Agnostic Front, Pendragon, Riverside, Blackfield, Long Distance Calling, Nomad, Demons Eye, Max Cavalera, KrzakLuxtorpeda, Nightwish, Samael, Burzum, Agnostic Front, Pendragon, Riverside, Blackfield, Long Distance Calling, Nomad, Demons Eye, Max Cavalera, Krzak

ZGRZYT

Litza patrzy na nas z okładki najnowszego wydania Metal Hammera. A już w środku, na ósmej stronie, opowiada o tym jak doszło do powstania jego najnowszego projektu nazwanego Luxtorpeda. Uczestniczyliśmy na bieżąco w powstawaniu tej płyty ? jest bardzo zaskakująca, momentami bardzo zdecydowana, wręcz agresywna ale zarazem trudna do określenia, trudno przypiąć jej jednoznaczną ?dziennikarską? łatę. Premiera albumu już w połowie kwietnia, tymczasem zapraszamy do przeczytania wywiadu z Robertem Friedrichem.

W numerze znalazło się także miejsce na Nightwish; zespół pracuje obecnie nad bardzo nowatorskim projektem łączącym w sobie elementy filmu i muzyki a całość nosi intrygującą nazwę ?Imaginarium?.

O wypowiedź na temat swojej nowej płyty poprosiliśmy także muzyków Samael ? fakt, że ?Lux Mundi? ? najnowszy album Szwajcarów nawiązuje swoim stylem do największych osiągnięć zespołu z drugiej polowy lat 90., zarazem jednak zawiera dużo więcej niż dotychczas orkiestrowych aranżacji.

W numerze także wywiady z Agnostic Front, Pendragon, Riverside, Blackfield, Nomad i Dougie Whitem, który udzielił się wokalnie na albumie Niemców z Demons Eye. To wszystko oczywiście zredagowaliśmy w optymistycznym nastroju i z wiosną na ramieniu ? a już za miesiąc nasze specjalne, powiększone majowe wydanie z płytą CD.

Darek Świtała

 

SPIS TREŚCI

Zgrzyt 3
Hard Fax 4
Luxtorpeda 8
Nightwish 12
Burzum 14
Long Distance Calling 15
Pendragon 16
Samael 18
Tesseract 19
Nomad 20
Demons Eye 22
Agnostic Front 24
Demonaz 26
Sarke 27
Steve Hackett 28
Mało Znane Mało Grane 37
Riverside 38
Max Cavalera 40
Heaven & Hell 42
Krzak 44
Ava Inferi 46
Album Miesiąca 47
Płyty 48
Blackfield 56
Live: Black Label Society 58
Out Of The Darkness 60
Quizz 61
Live: Lukather 61
Die Young 62
powrót do listy