PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram
powrót do listy
2010-03-00
Metal Hammer 03/2010

Metal Hammer 03/2010

Scorpions, Ihsahn, Helloween, At The Gates, Accept, Fear Factory, Gazpacho, Alan Parsons, Mr Gil, Tool, Them Crooked Vultures...Scorpions, Ihsahn, Helloween, At The Gates, Accept, Fear Factory, Gazpacho, Alan Parsons, Mr Gil, Tool, Them Crooked Vultures...

więcej...

Dziękujemy za ponad 9000 głosów, które oddaliście w naszej internetowej ankiecie podsumowującej muzyczny rok 2009. I choć pewnie wyniki, które publikujemy w tym numerze nie będą dla nikogo zaskoczeniem to kilka faktów godnych jest zastanowienia. Choćby nieobecność dominującego w podsumowaniu przez wiele lat Vader. Zresztą, wnioski możecie wyciągnąć sami po przestudiowaniu podsumowania, które znalazło się na stronie szesnastej.

Nie wiadomo czy to ciężka w tym roku zima czy też inne okoliczności sprawiły, że styczeń i luty pozbawione były ciekawych muzycznych premier. Na muzycznym rynku zapanowała stagnacja, ale wygląda na to, że impas zostanie przełamany wraz ze zbliżającą się wiosną. Czekając na nowe krążki Slasha, Coheed And Cambria czy Ozzy?ego Osbourne?a proponujemy Wam lekturę najnowszego wydania Młotka.

Głównym tematem marcowego wydania uczyniliśmy Scorpions ? zespół wydaje właśnie swoją nową płytę i... żegna się z publicznością. Po prawie 40 latach obecności na muzycznym rynku grupa zapowiada koniec kariery i dwuletnią pożegnalną trasę koncertową. Choć muzyczny biznes już nie raz udowodnił, że nigdy nie należy mówić; ?nigdy?.

W najnowszym numerze polecamy Waszej uwadze także inne ciekawe wywiady: z Ihsahnem, Helloween, Rotting Christ, Fear Factory czy ? ikoną szwedzkiego metalu ? At The Gates. W klasycznej rubryce Heaven & Hell tym razem przyjrzeliśmy się bliżej twórczości Accept a koncertowe relacje poświęcone są występom Australian Pink Floyd Show, Udo i The Gathering.

Darek Świtała

więcej...

ZGRZYT 3
HARD FAX 4
SCORPIONS 8
HELLOWEEN 12
ROTTING CHRIST 14
ORPHANED LAND 15
PODSUMOWANIE ROKU 16
IHSAHN 18
TRAUMA 20
FEAR FACTORY 2
AT THE GATES 24
SIX FEET UNDER 26
SOULBURNERS 28
NIERDZEWNA STAL 37
THE BREW 37
MAŁO ZNANE MAŁO GRANE 38
TITO & TARANTULA 40
IMMOLATION 41
HEAVEN & HELL ? ACCEPT 42
OSADA VIDA 44
DAVID CROSS 45
ALAN PARSONS 46
ALBUM MIESIĄCA 47
RECENZJE 48
GAZAPACHO 54
MIREK GIL 55
TERMINAL 56
LIVE UDO 58
LIVE APFS 59
OUT OF THE DARKNESS 60
QUIZZ 61
LIVE THE GATHERING 61
DIE YOUNG 62

powrót do listy