PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram
powrót do listy
2011-01-00
Metal Hammer 01/2011

Metal Hammer 01/2011

Behemoth, Mr Big, Atheist, Sirenia, Apocalyptica, God Dethroned, The Shadow Theory, Lebowski, Samael, Watain, Paul Gilbert, Belphegor, Accept + Podsumowanie Roku - Redakcja Behemoth, Mr Big, Atheist, Sirenia, Apocalyptica, God Dethroned, The Shadow Theory, Lebowski, Samael, Watain, Paul Gilbert, Belphegor, Accept + Podsumowanie Roku - Redakcja

ZGRZYT

W specjalnym styczniowym numerze jak zwykle podsumowujemy rok. Te nasze podsumowanie zwykle przybiera trzy formy; swoje roczne typy obstawiają nasi dziennikarze a w dwóch innych, obszernych tekstach staramy się obiektywnie opisać to, co wydarzyło się w muzyce w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Jest jeszcze czwarte, chyba najważniejsze podsumowanie ? to Wasze typy. Pamiętajcie, że na naszej oficjalnej stronie www.metalmind.com.pl/metalhammer możecie głosować do końca stycznia.

Co poza tym w numerze? Recenzujemy najnowsze DVD Behemoth, publikujemy wywiad z Atheist, który powraca po latach z jedną z najciekawszych płyt w historii death metalu, na nasze pytania odpowiadają także Apocalyptica, Samael, Watain, God Dethroned, Sirenia oraz tacy klasycy jak Doro, Accept czy Perfect.

Jesień obfitowała w koncertowe wydarzenia; stąd w numerze sporo relacji z hal i klubów; sfotografowaliśmy i zrecenzowaliśmy dla Was występy Arch Enemy, Deep Purple, Annihilator, Closterkeller, SBB i Wishbone Ash. Oby więcej tak dobrych koncertów w nadchodzącym 2011 roku.

Ponieważ numer trafia do sprzedaży bezpośrednio przed świętami życzymy Wam wszystkiego co najlepsze a w Nowym Roku dużo pozytywnej energii i tylko najlepszych muzycznych zaskoczeń.

Darek Świtała

SPIS TREŚCI

ZGRZYT 3
HARD FAX 4
PODSUMOWANIE ROKU REDAKCJA 8
BEHEMOTH 12
MR BIG 14
ATHEIST 16
SIRENIA 18
APOCALYPTICA 20
GOD DETHRONED 22
THE SHADOW THEORY 23
PODSUMOWANIE ROKU 24
LEBOWSKI 27
SAMAEL 28
CALM HATCHERY 30
WATAIN 32
MH PRZEWODNIK THRASH METAL 34
NEAERA 36
PAUL GILBERT 45
BLOODWRITTEN 46
SWALLOW THE SUN 47
PODSUMOWANIE PROG ROCKU 48
MAŁO ZNANE MAŁO GRANE 50
NERANATURE 52
BELPHEGOR 53
PERFECT 54
PŁYTA CD 56
DORO 58
HEAVEN & HELL: THIN LIZZY 60
PURE REASON REVOLUTION 62
ALBUM MIESIĄCA 63
RECENZJE 64
ACCEPT 70
LIVE: ARCH ENEMY 71
LIVE: DEEP PURPLE 72
LIVE: SBB 74
LIVE: ANNIHILATOR 75
LIVE: CLOSTERKELLER 75
OUT OF THE DARKNESS 76
LIVE: WISHBONE ASH 77
QUIZZ 77
DIE YOUNG 78

Tomasz Dziubiński R.I.P.

Z prawdziwym żalem informujemy, że po długiej i ciężkiej chorobie dnia 16 grudnia odszedł od nas Prezes Tomasz Dziubiński.

Z muzyką rockową i metalową związał się już na początku lat 80. pracując jako dziennikarz a później manager i prężny animator sceny muzycznej. W 1989 roku założył firmę Metal Mind Productions, a w 1990 roku wprowadził na polski rynek magazyn Metal Hammer, którego redaktorem naczelnym pozostał po dziś dzień.

Do końca pozostał wierny muzyce, bardzo czekał na nowe albumy Rush, Pendragon i wciąż wierzył w reaktywację Black Sabbath w oryginalnym składzie... Jego plany koncertowe i wydawnicze na kolejne lata będą realizowane przez zarząd i ekipę Metal Mind Productions.

powrót do listy