PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

Aktualności

2019-10-22

Listopadowy Metal Hammer od dziś w sprzedaży!

Nowe wydanie miesięcznika Metal Hammer właśnie trafiło do kiosków. Z okładki patrzy na nas Cristina Scabbia, wokalistka bardzo lubianego nad Wisłą zes…
2019-10-21

Foreigner powraca do Polski!

Jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów na świecie wystąpi 16 czerwca 2020 roku w katowickim Spodku! Będzie to jedyna okazja, aby usłyszeć na ż…
2019-10-18

Cochise z premierowym wideoklipem do utworu Pustki!

Do sieci trafił właśnie kolejny teledysk promujący najnowszy album zespołu Cochise - "Exit: A Good Day To Die", który dziś trafił do sklepów!…
2019-10-18

Metalmania Open Air 2020 - kolejne zespoły na festiwalu!

Metalmania powraca! Nowe miejsce, nowy skład, odświeżona formuła i klimat metalowego święta! 29 sierpnia przyszłego roku w Warszawie (Letnia Scena Pro…
 

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2007-10-30
MACALPINE / SHEEHAN / DONATI - Kraków

MACALPINE / SHEEHAN / DONATI - Kraków

Trójka absolutnych wirtuozów na jedynym i wyjątkowym koncercie w Polsce! "Instrumentalna supergrupa, to chyba najlepszy sposób na opisanie Devil's Slingshot. Kiedy w zespole grają tacy muzyczy jak perkusista Virgil Donati (Planet X, Ring Of Fire, CAB), tak uznany gitarzysta jak Tony MacAlpine (Planet X, CAB) i legendarny basista Billy Sheehan (Mr Big, David Lee Roth) to jest to gwarancja wysokiego poziomu wirtuozerii (...)

 

Chemia między nimi jest czymś bezsprzecznym i oczywistym" - tak o najnowszje płycie Devil's Slingshot "Clinophobia"  pisze portal Virtuosyone. Album miał swoją europejską premierę 22 października. 

4 października grupa rozpoczęła europejską trasę koncertową, promującą nowy krążek, a już 30 października zagrają oni w krakowskim Klubie Studio! Zapraszamy!


 
Trójka absolutnych wirtuozów na jedynym i wyjątkowym koncercie w Polsce!

TONY MacALPINE

BILLY SHEEHAN

VIRGIL DONATI

Devil's Slingshot Tour 2007

+ Wojciech Hoffmann (Turbo) z zespołem

30.10.07 Kraków, Klub Studio, godz. 19.00 

Cena biletu:
W przedsprzedaży: 80 zł
W dniu koncertu: 90 złMac Alpine, Sheehan i Donati zainaugurowali jesienią zeszłego roku  pierwszą edycję wspólnej trasy pod nazwą Devil's Slingshot Tour, która odbyła się w największych europejskich miastach i została niezwykle entuzjastycznie przyjęta przez fanów. Po ogromnym  sukcesie, muzycy zdecydowali się na drugą edycję trasy, która rozpocznie się 4 października koncertem w holenderskim Boerderij, natomiast 30 października grupa zaprezentuje się polskiej publiczności na występie w krakowskim Klubie Studio. Szykuje się prawdziwe święto dla miłośników  fusion music!  Jako support pojawi się Wojciech Hoffmann (Turbo) z zespołem. 

Tony MacAlpine to jeden z tych wirtuozów gitary, którego nazwisko wymienia się jednym tchem obok takich artystów jak Steve Vai czy Joe Satriani. Artysta swoją muzyczną przygodę rozpoczął od edukacji w szkole muzycznej, gdzie kształcił się w klasie fortepianu i wiolonczeli. Zadebiutował on w 1986 roku, instrumentalnym albumem "Edge Of Insanity", który nagrał do spółki z genialnymi muzykami: basistą Billy Sheehan'em oraz byłym perkusistą Journey - Steve'm Smithem. Artysta ten ma na swoim koncie 11 płyty solowych, a także współpracował z innymi muzykami i zespołami, jak np.: Planet X, CAB, Ring Of Fire czy Vinnie Moore. Jedną z największych inspiracji muzyka jest twórczość Chopina, czemu dawał wielokrotnie wyraz, grając etiudy Szopenowskie na swoich solowych płytach. 

Billy Sheehan to obecnie jeden z najlepszych basistów na świecie. Współpracował on z takimi zespołami i artystami jak Talas, Mr Big, Niacin, Steve Vai oraz David Lee Roth. Sheehan jest pięciokrotnym laureatem corocznej edycji konkursu na Najlepszego Gitarzystę Basowego, wg czytelników renomowanego "Guitar Player". Brał on także udział w koncertowym projekcie Joe Satriani'ego - G3. 

Virgil Donati to natomiast jeden z najlepszych perkusistów na świecie, który współpracował już  z MacAlpinem w formacjach Ring Of Fire i Planet X, a także grał z takimi muzykami jak np. Derek Sherinian czy Scott Henderson. Donati, który na perkusji gra od 3 roku życia, w wieku 16 lat rzucił szkołę i wyemigrował z rodzinnej Australii do USA. Muzyk przyznaje, że największy wpływ na jego styl gry miał Ian Paice z Deep Purple. W 2004 roku Donati otrzymał tytuł Best Drum Clinic, który został przyznany mu przez magazyn "Modern Drummer".

tonymacalpine.com - billysheehan.com - virgildonati.com


Wszelkie informacje o sprzedaży biletów:

tel 032/205 25 00 (wew 101), e-mail: koncerty@metalmind.com.plwww.metalopolis.pl  , www.metalmind.com.pl

Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew 187), 032/253 77 60, shop@metalopolis.com.pl

 

powrót do listy