PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2022-04-13
Luxtorpeda z zestawem pieśni bojowych!

Luxtorpeda z zestawem pieśni bojowych!

6 maja ukaże się najnowszy album Luxtorpedy - "Omega". To analogowe i bezkompromisowe oblicze zespołu jest najmocniejszym krążkiem w historii tej formacji. Przygotujcie się na najlepsze!

 

Album zamawiać można już w sieci EMPIK pod TYM linkiem, a przedpremierowo -  w salonach sieci EMPIK oraz na empik.com - płyta dostępna będzie już od 27 kwietnia!

"Jakiś czas temu po jednym z koncertów Hans zaproponował, aby nagrać album będący wiązanką czegoś, co nazywamy pieśniami bojowymi" - tak o genezie tego krążka opowiada Robert "Litza" Friedrich - "czyli mocna treść i maksimum energii - utwory po dwie i pół minuty, szybko i do przodu. Wszyscy polubili ten pomysł, dlatego gdy weszliśmy do studia i zaczęliśmy grać, nawet nie zorientowaliśmy się, że mamy gotowy materiał na nową płytę."

Na najnowszej płycie Luxtorpedy znalazło się 11 premierowych utworów - ostro komentujących rzeczywistość oraz kondycję współczesnego świata i człowieka. Do takich tekstów musiała powstać mocna i surowa muzyka, brzmieniem nawiązująca do lat 90. Litza: "Przy tworzeniu „Omegi” siedziałem nad muzyką przy użyciu bardzo oldschoolowego wzmacniacza z lat 80., który w dużej mierze zainspirował mnie do napisania takich riffów, jakie można tam usłyszeć i w ogóle całego klimatu materiału. Co więcej produkcja również wypadła mocno oldschoolowo. Nie używaliśmy żadnych komputerowych plug-inów, tylko miksowaliśmy całość przy pomocy naszego starego miksera w stu procentach analogowo. Wyszła nam rzecz osadzona w starych czasach, lecz nawiązująca do współczesnych problemów." 

Płytę promują 3 utwory: bezkompromisowa i surowa "Hydra""Krew z Krwi"- utwór, który dobitnie pokazuje, że moc tkwi w prostych riffach i mocnym przekazie, oraz najnowszy singiel "Antonówka", traktujący o ataku na wolność słowa i jak komentuje Litza:"ataku na prawdziwe znaczenie pewnych określeń. Te rzeczy są obecnie w rękach manipulatorów próbujących obrzydzić nam to, co jest pewne i wartościowe."

Do płyty dołączone są wersje instrumentalne oraz kod do pobrania plików w wysokiej jakości -  dla tych, którym brzmienie mp3 nie wystarcza.

Lista utworów:

1. Antonówka
2. Melisa
3. Hydra
4. Krew z krwi
5. Ofiara z woli boli
6. Fetor mentora
7. Przygotuj się na najlepsze
8. Rauchen
9. Podkute kto pyta
10. Bezkres
11. Ja

+ wersje instrumentalne (12-22)

 

powrót do listy