PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2022-06-06
Kruk świętuje 21. urodziny

Kruk świętuje 21. urodziny

W kwietniu zeszłego roku ukazał się nowy studyjny album formacji Kruk. Płyta zatytułowana "Be There" wydana została pod szyldem Kruk & Wojtek Cugowski.
 
 
Dziś formacja obchodzi swoje 21. urodziny i z tej okazji publikuje kolejny, po "Prayer Of The Unbeliever (Mother Mary)", koncertowy teledysk - "Dark Broken Souls". Obejrzysz go w TYM miejscu.
 
Piotr Brzychcy, gitarzysta Kruka komentuje:
 
Dziś, czyli 6 czerwca 2022 roku mija dokładnie 21 lat od kiedy powstał zespół Kruk. Pamiętam, że gdy zakładaliśmy zespół ludzie mówili, że muzyka rockowa w tak klasycznym wydaniu to przeszłość i dla nas strata czasu. Byłem jednak przekonany o tym, że jeśli robi się coś co się kocha, to zawsze ma to sens i prędzej czy później musi się udać. Graliśmy, tworzyliśmy i wypłynęliśmy na coraz głębsze wody. Z pierwszą poważna propozycją wyszedł Grzegorz Kupczyk, legendarny już wtedy wokalista zespołów Turbo (oficjalny profil zespołu) i CETI - zaproponował nam wspólną płyt "Memories". To właśnie ta płyta, kontrakt i późniejsze koncerty z Kupczykiem otworzyły dla nas wrota prawdziwego rynku muzycznego i sprawiły, że zespół stał się rozpoznawalny. Zawsze będę Grzegorzowi za to wdzięczny. Wydawaliśmy kolejne płyty i koncertowaliśmy u boku największych - Deep Purple, Carlos Santana, Whitesnake, UFO, czy Thin Lizzy. Na naszych płytach pojawiali się goście specjalni tacy jak Doogie White (ex Rainbow, MSG, Tank, Yngwie Malmsteen) albo inny mój przyjaciel - Piotr Kupicha z grupy Feel. To był naprawdę piękny lot.
W zeszłym roku wydarzyła sie niesamowita historia, a mianowicie wydaliśmy płytę "Be There" z Wojtkiem Cugowskim za mikrofonem, wspaniałym muzykiem, znakomitym przyjacielem i totalnym fanatykiem muzyki. Przyjęcie tej płyty przez fanów jak i media przerosło nasze najśmielsze oczekiwania i do dziś trudno mi uwierzyć, że w obecnych czasach muzyka rockowa była tak pozytywnie przyjęta, a wręcz pożądana! W tym roku, gdy na dobre ustąpiły już restrykcje związane z pandemią, zagraliśmy pierwsze koncerty. Te koncerty były niesamowite, bo czuć było, że wszyscy jesteśmy głodni koncertów - i my, i publiczność. W maju ukazał sie jeden z utworów zarejestrowanych w kultowej chorzowskiej Leśniczówce - "Prayer Of The Unbeliever (Mother Mary)". Teraz z uwagi na tak piękne "oczko" urodzinowe pragniemy przedstawić Wam kolejny utwór z tego koncertu - "Dark Broken Souls". Te nagrania to dla nas najlepsze pamiątki jakie można sobie wymarzyć. Dziękuję Wam wszystkim za te 21 jeden lat Kruka i kłaniam sie nisko, że ten zespół mógł dzięki Wam trwać i wznosić się często ponad chmury.
 
Jako ciekawostkę opowiem Wam historię z założenia Kruka. Otóż wspólnie z Krzysztofem Walczykiem wybraliśmy się 6 czerwca 2001 roku na koncert Glenna Hughes'a do warszawskiej Proximy. To tam założyliśmy zespół i co ciekawe koncert organizowała wytwórnia, z którą od lat jesteśmy związani, a na koncercie z Glenn'em Hughes'em gościnnie wystąpił Grzegorz Kupczyk, wśród publiczności był także Wojtek Cugowski. Wszyscy byliśmy też na zamkniętej konferencji prasowej Glenna Hughes'a, ale nie znaliśmy się wtedy. Z Kupczykiem tylko przybiliśmy piątkę. Ta historia jest naprawdę niesamowita i utwierdza mnie w przekonaniu, że nie ma przypadków.
 
 
 
---
Album "Be There" dostępny jest w najlepszych sklepach płytowych oraz na największych platformach streamingowych. Polecamy!
 
powrót do listy