PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2017-12-11

Jazzowy debiut roku!

16 lutego 2018 roku ukaże się „Moonrise”, debiutancki album Roberta Szewczugi. To jeden z najlepszych gitarzystów basowych młodego pokolenia. Artysta znany jest ze współpracy m.in. z Apostolisem Anthimosem czy Golec uOrkiestra.

Album sygnowany jest nazwą Robert Szewczuga Trio i znajduje się na nim 10 kompozycji: „Najstarszy utwór na płycie ma ponad 10 lat, ale są także kompozycje stosunkowo młode. Wszystkie numery mają swoją głęboką historię i każdy odnajdzie w nich coś swojego. Nie bez kozery na okładce znalazł się Księżyc, który ma dla mnie szczególne znaczenie. Często zdarza mi się ćwiczyć ‚do księżyca’. Uwielbiam ćwiczyć, grać na basówce i muszę powiedzieć, że robię to zawsze z wielką przyjemnością, zarówno w domu, jak i w plenerze. Kocham ten instrument!" - tak o zawartości albumu opowiada artysta.

Natomiast o genezie powstania tego krążka Szewczuga mówi tak: "Jest to moja pierwsza płyta i jestem bardzo szczęśliwy, że w końcu weszliśmy z chłopakami do studia i sfinalizowaliśmy projekt. Pierwszy koncert pt. ‚Szewczuga Trio' zagraliśmy 21 grudnia 2011 roku w Bielsku Białej z Pawłem Tomaszewskim (instrumenty klawiszowe) i Robertem Lutym (perkusja). Jest to dla mnie magiczna data. W późniejszym czasie grałem ten materiał z Piotrem Wyleżołem, Michałem Roratem, Pawłem Dobrowolskim, Łukaszem Żytą, Krzyśkiem Dziedzicem, więc każdy skład był trochę inny, ale zawsze świetnie nam się grało. Wszystkim muzykom, którzy 'urabiali' ze mną ten materiał BARDZO DZIĘKUJĘ! Dzięki tej fantastycznej Brygadzie, kompozycje te nabrały swojego finalnego kształtu. Na płycie gramy w składzie: Michał Rorat (instrumenty klawiszowe) oraz Paweł Dobrowolski (perkusja, instrumenty perkusyjne), plus goście: gigant Apostolis Anthimos, z którym współpracuję ponad 15 lat (gitara elektryczna), mega improwizator Ghostman (wokal), wybitny Jarek Krużołek (wokal), absolutny kosmita Krzysztof Maciejowski (skrzypce) oraz wyśmienity ogarniacz wszystkiego Dawid Broszczakowski (instrumenty klawiszowe i produkcja 'The Middle of Nothing')."

Robert Szewczuga to jeden z najbardziej obiecujących młodych jazzmanów, gitarzysta basowy i kompozytor. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął od wiolonczeli i kontrabasu, ale ostatecznie związał się z gitarą basową, na której grę doskonalił na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Współpracował z wieloma muzykami sceny jazzowej, bluesowej oraz popowej, (m.in. Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Apostolis Anthimos, Grzegorz Kapołka, Leszek Cichoński, Wojciech Karolak, Paweł Serafiński, Janusz Skowron, Wojciech Groborz, Irek Dudek, Szy-Szy Kaan, Beata Przybytek, Iwona Loranc, Adam Czerwiński, Billy Neal, Carlos Johnson, Stan Skibby). Artysta występował także na wielu festiwalach (m.in. Bielska Zadymka Jazzowa, Warsaw Summer Jazz Days, Top Trendy Festiwal, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole).

Lista utworów:

1. Intro (Landing) feat. Krzysztof Maciejowski

2. 13

3. New-Old

4. ....

5. Apo feat. Apostolis Anthimos

6. Salseson

7. Victoria

8. The Middle of Nothing feat. Jarek Krużołek

9. Bachllada

10. Trip + Outro feat. Ghostman

 

powrót do listy