PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

Aktualności

2020-02-20

Hammerfall - zobacz zdjęcia z koncertu w Krakowie

Hammerfall, jeden z najlepszych power metalowych zespołów, wystąpił na dwóch koncertach w Polsce! Jako support zagrały formacje Battle Beast oraz Seri…
2020-02-18

Marcowy Metal Hammer już w sprzedaży

Najnowsze wydanie miesięcznika Metal Hammer właśnie trafiło do punktów sprzedaży. W otwierającym pismo zgrzycie, redaktor naczelny zaczyna nieco senty…
2020-02-14

Hammerfall - znamy czasówkę koncertów

W przyszłym tygodniu na dwa koncerty do Polski przyjedzie jedna z najlepszych power metalowych formacji - Hammerfall. W roli supportu zobaczymy Battle…
2020-02-14

Metalmania Open Air 2020 - nowy klip tekstowy zespołu Candlemass

Do sieci trafił nowy klip tekstowy zespołu Candlemass, zatytułowany "Porcelain Skull"! Utwór pochodzi z ich najnowszej EP-ki "The Pendulum", która uka…
 

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2010-05-00
EVERGREY / Flashback of Anger / Post-Traumatic Stress Disorder - Warszawa, Kraków

EVERGREY / Flashback of Anger / Post-Traumatic Stress Disorder - Warszawa, Kraków

Na dwa koncerty w Polsce, już w maju tego roku przyjedzie zespół Evergrey. Kapela 17 maja odwiedzi stołeczną Progresję, a dzień później formację będzie można zobaczyć w krakowskim klubie Loch Ness. Jako supporty wystąpią zespoły Flashback of Anger oraz Post-Traumatic Stress Disorder.

 

Evergrey to szwedzka grupa grająca dark melodic metal. Zespół został założony w 1996 roku, a swój pierwszy album, "The Dark Discovery", wydał dwa lata później.

W niespokojnym, i podlegającym ciągłym przemianom świecie, który jednocześnie wymaga zachowania stałych koncepcji Evergrey jest jednym z niewielu zespołów, którym ta sztuka się udała. Ich inteligentny dark melodic metal cechują wysokie umiejętności kompozycyjne, własny styl i jednocześnie zdolność do zaskakiwania wciąż na nowo swojej publiczności. Utwory tej szwedzkiej kapeli nigdy nie były jednowymiarowe ani przewidywalne, choć zawsze oparte na tych samych, jasnych zasadach.

Teksty utworów Evergrey podobnie jak ich wizerunek zawsze były bardziej mroczne, niż większości zespołów reprezentujących nurt. O ile pierwszy album nie ma tematu przewodniego, to większość z późniejszych były płytami koncepcyjnymi. "In Search of Truth" opowiada o paranoi i porwaniach przez Obcych. "The Inner Circle" o wykorzystywaniu dzieci, kultach i religii. "Recreation Day" natomiast mówi o metamorfozach człowieka, które przechodzi poprzez bolesne emocje takie jak żałoba, strach czy cierpienie.

Od początku istnienia zespołu zespół nagrał 7 albumów studyjnych oraz jeden koncertowy (CD + DVD). Wszystkie były przynamniej w pierwszej dwudziestce sprzedaży w Szwecji, a dwa z nich zdobyły pierwszą dziesiątkę. Numerem jeden było ich DVD ?A Night to Remember?, które królowało przez cztery tygodnie oraz nominowane zostało do nagrody Grammy.

Na swojej oficjalnej stronie internetowej zespół informuje o rozpoczęciu pracy nad nową płytą. Formacja weszła już do studia wraz z większością napisanego materiału. Premiera krążka została zapowiedziana na jesień 2010 roku. Bliższe szczegóły na temat płyty nie zostały zdradzone.

Zespół wraz ze swymi koncertami okrążył już kilka razy glob występując na jednej scenie z takimi zespołami jak między innymi n Flames, Nevermore, Throwdown, Arch Enemy, Children of Bodom czy Iced Earth.

Zespołem otwierającym oba majowe występy będzie Post-Traumatic Stress Disorder. Grupa została założona w 2006 roku we Włoszech i mimo małego stażu zdołała już wydać swoją pierwszą płytę zatytułowaną "Burepolom". Kapela pracuje w tej chwili nad swoim drugim wydawnictwem, które jak sami zapowiadają będzie naturalną konsekwencją poprzednika. Jako bezpośredni support Evergrey wystąpi Flashback of Anger. Jest to młody, również włoski zespół założony w 2003 roku przez dwoje muzyków Antonio Sigismondiego oraz Matteo Boniniego. W 2004 roku grupa wydała swoją pierwszą płytę - demo  "Panta Rei". Drugie demo "Off With My Heart", zrealizowane rok później spotkało się z bardzo przychylnymi reakcjami zarówno dziennikarzy jak i publiczności. Zespół przez te lata zagrał wiele koncertów, dzieląc scenę z takimi zespołami jak Kamelot, Nevermore, Virgin Steele czy Fates Warning. Ostatnim albumem pochodzącym z 2009 roku jest pierwszy, pełnowymiarowy longplay "Splinters of Life".

Evergrey i ich muzyka fantastycznie sprawdzają się na koncertach, o czym będziecie mieli szansę się przekonać dwukrotnie już w maju tego roku! Bilety już w sprzedaży! Zapraszamy!


Evergrey
Flashback of Anger +
Post-Traumatic Stress Disorder

17.05.2010 - Warszawa, Progresja
18.05.2010 - Kraków Loch Ness

Start koncertów: godz. 20.00
Otwarcie bram: godz. 19.00

Ceny biletów: 65 zł
W dniu koncertu: 75 zł

Bilety do nabycia na stronach:
www.metalopolis.plwww.ticketpro.plwww.ebilet.plwww.ticketonline.plwww.ticketportal.plwww.kupbilet.pl,  www.eventim.pl www.bileteria.pl

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów:

tel. 032/205 25 00 (wew. 101)

email: koncerty@metalmind.com.plwww.metalopolis.plwww.metalmind.com.pl Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew. 187), shop@metalopolis.com.plwww.metalopolis.pl

 

powrót do listy