PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

Aktualności

2021-12-02

Nowa data koncertu Accept w Polsce!

Accept zagra jedyny koncert w Polsce 1 lutego 2023 roku w warszawskim klubie Progresja. Informacje o supportach podamy wkrótce.…
2021-11-30

Uriah Heep powraca do Polski

Uriah Heep na wyjątkowym koncercie w Polsce! Kultowa brytyjska grupa zagra 9 listopada 2022 roku w katowickim MCK.…
2021-11-22

ARMIA - jubileuszowa reedycja płyty "Legenda" już dostępna w empik-u!

Krążek, który pierwotnie ukazał się w 1991 roku, uważany jest za jedną z najlepszych i najważniejszych płyt w historii polskiego rocka.…
2021-11-19

Andrzej Urny nie żyje

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Andrzeja Urnego.…
 

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2013-04-02
ENSLAVED / Winterfylleth / Violent Strike - Wrocław

ENSLAVED / Winterfylleth / Violent Strike - Wrocław

Norweska grupa Enslaved powraca z nowym, dwunastym albumem studyjnym ?RIITIIR?! W ramach promocji nowego wydawnictwa zespół zawita do Polski na jedyny koncert we wrocławskim klubie ?Od Zmierzchu do Świtu?! Jako support wystąpią dwie grupy ? polska kapela Violent Strike oraz brytyjska black-metalowa formacja Winterfylleth.

Metal Mind Productions
zaprasza

Na jedynym koncercie w Polsce!
 
ENSLAVED

+Winterfylleth

+ Violent Strike
 
02.04.2013, Wrocław, Od Zmierzchu do Świtu
Godz. 20.00

 

Bilety w sprzedaży na:
www.metalopolis.plwww.ticketpro.plwww.eventim.plwww.ebilet.pl,www.ticketportal.plwww.biletin.pl

Ta znakomita norweska grupa nie wymaga specjalnych rekomendacji, a jej twórczość znana jest doskonale wszystkim zwolennikom ekstremalnego awangardowego metalu. Formacja na muzycznej scenie działa juz od 1991 roku, a jej założyciele, Ivar Bjørnson i Grutle Kjellson w momencie powstania grupy mieli zaledwie po 13 i 17 lat. Chociaż początkowo Enslaved postrzegany był jako jeszcze jeden przedstawiciel norweskiej black metalowej sceny, to już wtedy grupa eksperymentowała z swoim brzmieniem i strukturą utworów, wykraczając coraz dalej poza gatunkowe normy. W 1997 roku ukazał się trzeci studyjny album formacji - 'Eld", który postrzegany jest jako najbardziej progresywne dzieło w dorobku grupy, a szesnastominutowa kompozycja "793 (Slaget om Lindisfarne)" uznana została za jeden z najlepszych utworów w całej karierze grupy. Punktem zwrotnym w karierze Enslaved okazał się album „Mardraum - Beyond the Within” (2000 r.), na którym wyraźnie zaznaczone zostały wpływy progresywnego rocka. Na kolejnych krążkach brzmienie zespołu coraz dalej odchodzi od black metalowych schematów na rzecz progresywnych elementów. W maju 2006 roku ukazuje się album - "Ruun", za który zespół zdobył statuetkę Spellemanna w kategorii Najlepszy Metalowy Album Roku (norweski odpowiednik nagród Grammy). Po wydaniu tego krążka formacja wyruszyła na trasę koncertową po Europie, a na początku 2007 roku, wspólnie z Dark Funeral koncertowali w Stanach i Kanadzie. Trasa okazały się  sporym sukcesem i w drugiej połowie roku grupa raz jeszcze wyruszyła na Stary Kontynent i do Ameryki. 
W 2008 roku ukazał się nowy, dziesiąty już w dorobku album Enslaved – „Vertebrae”, a w 2011 roku do sprzedaży trafił krążek „Axioma Ethica Odini”. Za dwa ostatnie albumy zespół również został uhonorowany nagrodą Spellemannprisen.
W wrześniu ubiegłego roku grupa wydała swój dwunasty album studyjny zatytułowany „RIITIIR”, który znalazł się w czołówce rankingów na najlepsze albumy minionego roku. Na początku kwietnia Enslaved zagra w Polsce koncert promujący ich najnowsze wydawnictwo.

powrót do listy