49 INFO
PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram
powrót do listy
2015-01-30
Dream Theater pierwszą gwiazdą Metal Hammer Festival 2015 - Prog Edition!

Dream Theater pierwszą gwiazdą Metal Hammer Festival 2015 - Prog Edition!

Po kilku latach przerwy na muzyczną scenę powraca Metal Hammer Festival! Nowa odsłona festiwalu odbędzie się tym razem pod szyldem ?Prog Edition?, spodziewać się można zatem sporej dawki muzyki z nurtu tzw. rocka progresywnego.
Gwiazdą główną festiwalu będzie amerykański gigant gatunku czyli Dream Theater. Zespołu nie trzeba specjalnie przedstawiać fanom rocka w Polsce. Mając na swoim koncie ponad dziesięć milionów sprzedanych egzemplarzy albumów i DVD, Dream Theater od dawna należy do ścisłego grona gigantów prog/hard rocka. Wpływowy magazyn Rolling Stone zaliczył ich do dziesiątki najlepszych prog-rockowych zespołów wszech czasów! Albumy takie jak uhonorowany złotą płytą "Images & Words" (z przebojowym singlem "Pull Me Under") przyniosły mu na całym świecie zachwyty nad mistrzowskim połączeniem melodyjności, mocy i wirtuozerskich popisów. Nowy, jeszcze niezatytułowany album Dream Theater zapowiadany jest na jesień 2015!! Występ w katowickim Spodku zbiega się z 30. rocznicą istnienia zespołu i na pewno muzycy uczczą to wydarzenie specjalnym setem!!
 
Nazwy kolejnych, wyśmienitych zespołów zdradzimy już wkrótce. Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition odbędzie w sobotę, 27 czerwca w katowickim Spodku! Początek imprezy planowany jest na godz. 16.00!
 
Metal Hammer Festival 2015
Prog Edition
 
DREAM THEATER
 
+
 
kolejne ogłoszenia już wkrótce!
 
 
Sobota, 27 czerwca - Spodek – Katowice
 
Start godz.12.00
 
Bilety w sprzedaży od 4 lutego!
 
Szczegółowe informacje na temat Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition:
 
powrót do listy