PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

Aktualności

2020-05-19

Paweł Małaszyński z Cochise i jego Hot16Challenge2

Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny.…
2020-05-19

Czerwcowy Metal Hammer od dziś w sprzedaży!

Pandemia Covid-19 dotarła także na łamy Metal Hammera. Jak we wstępniaku tłumaczy redaktor naczelny:…
2020-05-07

Oświadczenie w sprawie Metal Hammer Festivalu

Kochani, cały czas bacznie obserwujemy sytuację i śledzimy oficjalne komunikaty…
2020-05-04

Metalmania Open Air 2020 - festiwalowe koszulki

W związku z dużym zainteresowaniem koszulkami na festiwal Metalmaniapl sprzedawanymi w ramach akcji: zestaw bilet + koszulka w cenie 200 zł, koszulki …
 

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2010-07-05
COHEED AND CAMBRIA - Warszawa

COHEED AND CAMBRIA - Warszawa

Coheed and Cambria - rockowe objawienie ostatniej dekady po raz pierwszy w Polsce! Coheed and Cambria to obecnie jedna z najbardziej ekscytujących amerykańskich grup muzycznych, zespół, który przez media i fanów obwołany został rockowym objawieniem ostatniej dekady, w swojej twórczości miesza elementy rocka progresywnego, punk rocka, metalu i post - hardcore.

 

Grupa na muzycznej scenie działa już od 1995 r. i w początkowym etapie swojej działalności posługiwała się nazwą Shabütie i przez prawie rok formacja eksperymentowała z różnymi muzycznymi stylami. W 1999 r. formacja wydaje swoje pierwsze demo i płytę EP, a juz w kolejnym roku - kolejną płytkę EP - "Delirium Trigger". Już na tej płycie kilka z utworów było częścią opowieści s-f zatytułowanej The Bag, która później przemianowana została na The Amory Wars. 
Każda z kolejnych płyt zespołu była koncept albumem, a  wszystkie te płyty zostały ze sobą powiązane tematycznie, tworząc pięciopłytową sagę s- f  The Amory Wars. Saga to opowieść o żyjącej w układzie planetarnym Heaven's Fence rodzinie Kilgannonów, w skład której wchodzą Coheed i Cambria oraz ich syn Claudio. Właśnie pod wpływem tej opowieści zespół jeszcze przed wydaniem EPki zdecydował się na zmianę nazwy na Coheed and Cambria. 
W 2002 r. ukazuje się pełnowymiarowy debiutancki krążek grupy -  "The Second Stage Turbine Blade", który muzycznie zainspirowany został przez twórczość m.in. At The Drive In,  a gościnnie na płycie pojawił się Dr. Know z Bad Brains. W 2003 r. ukazuje się drugi album zespołu - "In Keepeing Secrets of Silent Earth: 3". W tym okresie czasu grupa koncertowała w Stanach, Japonii i w Europie, grając u boku m.in. Linkin Park, Slipknot i AFI. W 2005 r. ukazuje się koncertowe DVD formacji - "Live at the Starland Ballroom".
Po wielkim sukcesie płyty "Keeping Secrets..." z zespołem kontrakt podpisuje Columbia Records i w 2005 r. ukazuje się kolejny krążek ? ?Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume One: From Fear Through the Eyes of Madness". Płyta to okazała się największym komercyjnym sukcesem zespołu i osiągnęła 7 pozycję na Billboardzie. Na tym albumie grupa odchodzi od post hardcore'a w kierunku progresywnego rocka. W 2007 r. swoją premierę ma czwarty album zespołu - "Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume Two: No World for Tomorrow", który debiutuje na 6 miejscu Billboardu. 
Już 12 kwietnia ukaże się najnowszy album formacji - "Year of the Black Rainbow", który chronologicznie jest pierwszą częścią całej sagi The Amory Wars.  Prace nad "Year Of The Black Rainbow" zespół rozpoczął latem zeszłego roku. Za produkcję krążka odpowiedzialny jest Atticus Ross (Nine  Inch Nails, Jane's Addiction) i Joe Barresi (Tool, Queens Of The Stone Age). Na tej płycie także debiutuje nowy perkusista zespołu - Chris Pennie. Album dostępny będzie także w ekskluzywnej edycji, z dodatkową płytą DVD, na której zawarto film dokumentujący powstawanie płyty "Year Of The Black Rainbow". 
Już w marcu grupa  zaprezentuje materiał z nowej płyty na koncertach w USA, natomiast 12 czerwca, występem na Dynamo Outdoor Fest, formacja rozpocznie europejską część trasy koncertowej, w ramach której po raz pierwszy zaprezentuje się również i polskiej publiczności.  Zespół wystąpi w  składzie: Claudio Sanchez, (voc, g, key), Travis Stever (g), Michael Todd (b), Chris Pennie (dr). Zapraszamy!
 
Coheed and Cambria 
05.07.10 - Warszawa, Stodoła, godz. 20.00

Otwarcie bramek - godz. 19.00
 
Ceny biletów:
W przedsprzedaży: 100 zł
W dniu koncertu:  115 zł

Bilety do nabycia na stronach:
www.metalopolis.pl , www.ticketpro.pl , www.ebilet.pl , www.ticketonline.plwww.ticketportal.pl , www.kupbilet.pl , www.eventim.plwww.bileteria.pl

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów:

tel. 032/205 25 00 (wew. 101), email: koncerty@metalmind.com.plwww.metalopolis.plwww.metalmind.com.pl Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew. 187), shop@metalopolis.com.plwww.metalopolis.pl

 

powrót do listy