PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2017-05-18
Co zagra Clutch na koncercie w Katowicach?

Co zagra Clutch na koncercie w Katowicach?

Na oficjalnym profilu grupy Clutch pojawiła się set lista z koncertu w Nowym Yorku z 15 maja tego roku. Clutch przyjedzie do Polski 7 czerwca. Ile utworów z amerykańskiej set listy powtórzą w katowickim Mega Clubie?

Tego dowiemy się za 3 tygodnie. Bilety można jeszcze kupić w kasie klubu i portalach biletowych. Nowojorską set listę można sprawdzić pod TYM linkiem. Teraz pozostaje tylko cierpliwie czekać!

07.06.2017
CLUTCH
+ J. D. Overdrive
+ Red Scalp

Katowice, Mega Club  
Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00  

Ceny biletów: 80 PLN (przedsprzedaż) 100 PLN (w dniu koncertu)  
Bilety w sprzedaży na: www.shop.metalmind.com.pl; www.ticketpro.pl; www.ebilet.pl; www.eventim.pl; www.ticketportal.pl; oraz w kasie klubu.

Cechą charakterystyczną założonego w 1991 roku bandu jest adaptowanie wielu różnych stylów muzycznych na własne potrzeby i przekuwanie ich w charakterystyczne 'Clutch'owe brzmienie'. Gitarowe riffy Toma z "A Quick Death In Texas" i funkowy podkład w "Your Love Is Incarceration" sytuują "Psychic Warfare" w dobrze znanych nam już rejonach.
Jak w swojej recenzji na barock.pl pisze Lesław Dudkowski: "Psychic Warfare" to nic innego, jak naturalny ciąg dalszy tego, co formacja z Maryland zaprezentowała na znakomitej płycie z 2013 roku. Używając kliszy, zaczęli w miejscu, w którym wtedy skończyli. Brzmienie bardzo podobne, naturalne i surowe, bo także odpowiada za nie Machine (Gene Freeman), zbliżona jest również dynamika piosenek i eksplozyjny charakter większości z nich oraz zadziorne, agresywne wokale Neila Fallona.  

Nowy album jest jak ścieżka dźwiękowa do wyobraźni Neila Fallona - wokalisty zespołu. Dużo czasu spędziłem nad tymi tekstami - mówi Fallon. To była wielka frajda ponieważ mam luksus bycia profesjonalnym kłamcą, a przecież na tym to polega, czyż nie? To jedyny społecznie akceptowany sposób na oszukiwanie ludzi. Jeśli śpiewasz przekonująco, to ludzie nie będą kwestionowali twoich historii. Kocham ten eskapizm i fantazję, bo fantazja to nie tylko smoki i czarnoksiężnicy, ale tez obskurne pokoje i przypadkowi autostopowicze.
W przeszłości zespół starał się, aby każdy kolejny album demonstracyjnie różnił się od poprzedniego. Czuliśmy ogromny strach przed powtarzaniem się - przyznaje Fallon. Ale w ciągu paru ostatnich lat zrozumieliśmy co jest naszą silną stroną i za co kochają nas ludzie. Nie ma sensu temu zaprzeczać. Clutch to Clutch

powrót do listy