PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2022-01-11
CETI - nowy album w lutym!

CETI - nowy album w lutym!

Grzegorz Kupczyk, jeden z najpotężniejszych głosów polskiego heavy metalu to obecnie również jeden z najbardziej zapracowanych artystów na polskiej scenie muzycznej.
 
Muzyk, który w zeszłym roku świętował czterdziestolecie swojej działalności artystycznej, nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne wydawnictwo! 
 
25 lutego ukaże się nowy studyjny album CETI. Płyta, zatytułowana po prostu "Ceti", będzie dwunastym krążkiem w dorobku tej grupy.
 
"Na pewno inna, bardziej zadziorna" - tak najnowszy album anonsuje Grzegorz Kupczyk i kontynuuje - "Smaku dodaje fakt, iż spotykaliśmy się regularnie podczas obostrzeń i aby nie tracić czasu na narzekanie i tkwienie w bezczynności, postanowiliśmy przygotować nowy materiał. Kompozytorem i głównym aranżerem jest Tomek Targosz, ja jak zwykle zająłem się stworzeniem linii melodycznych oraz tekstami."
 
To pierwsza płyta CETI bez udziału Marii Wietrzykowskiej. Szeregi formacji zasilił natomiast nowy perkusista, Piotr Szpalik, a reszta zespołu to: Bartosz Sadura (gitara), Jakub Kaczmarek (gitara), Tomasz Targosz (bas) oraz Grzegorz Kupczyk (wokal).
 
Na płycie znajdzie się 9 kompozycji, a lista utworów prezentuje się następująco:
 
1. Głos krwi
2. Horyzont życia
3. Zaraza
4. Adrenalina
5. Portret
6. Pajac
7. Posłańcy
8. Syn przestworzy
9. Po drugiej stronie życia
 
Grupa CETI, założona w 1989 roku w Poznaniu przez Grzegorza Kupczyka i Marię Wietrzykowską, ma na swoim koncie 11 płyt studyjnych, z czego ostatnia, "Oczy Martwych Miast" (nominowana do Fryderyków w kategorii Album Roku Metal), ukazała się w 2020 roku. Grzegorz Kupczyk w trakcie swojej muzycznej kariery współpracował też z takimi formacjami jak m.in. Turbo, Aion, Panzer X, Esqarial, Kruk i Non Iron.
 
 
 
powrót do listy