PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

Aktualności

2021-12-02

Nowa data koncertu Accept w Polsce!

Accept zagra jedyny koncert w Polsce 1 lutego 2023 roku w warszawskim klubie Progresja. Informacje o supportach podamy wkrótce.…
2021-11-30

Uriah Heep powraca do Polski

Uriah Heep na wyjątkowym koncercie w Polsce! Kultowa brytyjska grupa zagra 9 listopada 2022 roku w katowickim MCK.…
2021-11-22

ARMIA - jubileuszowa reedycja płyty "Legenda" już dostępna w empik-u!

Krążek, który pierwotnie ukazał się w 1991 roku, uważany jest za jedną z najlepszych i najważniejszych płyt w historii polskiego rocka.…
2021-11-19

Andrzej Urny nie żyje

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Andrzeja Urnego.…
 

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2013-02-22
ALCHEMY by Clive Nolan / RPWL / Ray Wilson - Katowice

ALCHEMY by Clive Nolan / RPWL / Ray Wilson - Katowice

Jedno z najciekawszych wydarzeń roku ? muzyczne przedstawienie Alchemy. Clive Nolan, lider formacji Pendragon i Arena, powraca ze swoim najnowszym solowym projektem - Alchemy. Pierwszy etap projektu - album CD jest w trakcje realizacji. Muzycy, a jest wśród nich wielu gigantów sceny rocka progresywnego, pracują w studio nad dwudziestoma siedmioma utworami, które wejdą w skład albumu. Rozpoczęły się również przygotowania do koncertowej wersji 'Alchemy', który 22 lutego 2013 roku zaprezentowany zostanie na deskach katowickiego Teatru Śląskiego. Przedstawienie zostanie zarejestrowane, a następnie wydane w formie DVD nakładem Metal Mind Productions.

W poszczególne role projektu „Alchemy” wcielą się Clive Nolan - autor i kompozytor 'Alchemy'; nasza rodaczka i odtwórczyni tytułowej roli rock opery 'SHE', Agnieszka Świta; David Clifford (Red Jasper), Tracy Hitchings(Landmarq), Andy Sears (Twelfth Night), Paul Manzi (Arena), a także Damian Wilson (Threshold). Główną obsadę uzupełnią Victoria Bolley, Chris Lewis i Soheila Clifford - artyści, którzy w lutym tego roku wystąpili w teatralnej produkcji 'SHE' w Cheltenham w Anglii. Za instrumentalną stronę przedsięwzięcia, zarówno na płycie CD jak i podczas katowickiego koncertu, będą odpowiedzialni Clive Nolan (instrumenty klawiszowe), Scott Higham (perkusja), Mark Westwood (gitary), Claudio Momberg (instrumenty klawiszowe) i Kylan Amos (gitara basowa). Do stałych członków formacji Caamora dołączą muzycy sesyjni oraz wieloosobowy chór.

Na oficjalnej stronie 'Alchemy' można znaleźć najnowsze wieści dotyczące projektu, posłuchać zapowiedzi muzycznych oraz zapoznać się z historią i jej bohaterami. Ciekawą pozycję stanowią video clipy prezentujące kolejne postaci. Filmiki te zostały wyreżyserowane i wyprodukowane przez samego Clive'a Nolana. Skomponował on też oryginalny soundtrack do każdego z nich. Ciąg dalszy nastąpi niebawem! Oprócz oficjalnej strony internetowej powstała również strona 'Alchemy the Musical' na facebooku.

Clive Nolan komentuje: "'Alchemy' jest największym artystycznym wyzwaniem w całej mojej karierze. Nie spodziewałem się, że kiedykolwiek przyjdzie mi zmierzyć się z projektem większym niż 'SHE' - myliłem się! 'Alchemia' jest o wiele większa i bardziej rozbudowana pod względem struktury i głębi."

Ten wyjątkowy wieczór w Teatrze wzbogacony zostanie koncertami dwóch kolejnych zespołów:

- RPWL - to niemiecki zespół, którego muzykę można zakwalifikować jako rock progresywny z elementami artrocka. Na ich płytach znajdziemy błyskotliwe kompozycje, chwytliwe melodie, dojrzałe i intrygujące brzmienie! To prawdziwy prog-rock z klasą – współczesny lecz nawiązujący przy tym do dobrych tradycji gatunku! Jak zapowiada zespół będzie to ostatnie koncertowe wykonanie płyty „Beyond Man and Time” w całości!

- Ray Wilson - jeden z najlepszych brytyjskich wokalistów. Rok 2013 jest szczególny dla Raya Wilsona – dokładnie 20 lat wcześniej wydał bowiem swoją pierwszą studyjną płytę – album „Swing Your Bag” zespołu Guaranted Pure. W związku z tym koncert w teatrze odbędzie się pod szyldem „20 years and more”. W specjalnie przygotowanym na tę okazję programie, Ray Wilson zaprezentuje między innymi utwory ze swojego projektu koncertowego - Genesis Classic, na który składają się wybrane kompozycje zespołu Genesis w nowej, niezwykłej aranżacji. Wilson łączy w nim rockowe wersje kultowych utworów Genesis z elementami muzyki poważnej w wykonaniu kwartetu smyczkowego - skrzypce i wiolonczela nadają dobrze znanym utworom zupełnie inną perspektywę. Ponadto, Ray przygotował utwory ze swojego solowego dorobku artystycznego - nie prezentowane nigdy wcześniej lub wykonywane dawno temu.

Metal Mind Productions zaprasza na

Wieczór w Teatrze

„Alchemy” by Clive Nolan

RPWL - album “Beyond Man and Time” po raz ostatni w pełnej wersji koncertowej!

Ray Wilson "20 Years and More"

22.02.2013 Teatr Śląski – Katowice

Otwarcie bram: 16.30 Początek koncertów: 17.30

Bilety dostępne są w następujących punktach sprzedaży: www.metalopolis.pl,www.ticketpro.pl, www.ticketportal.pl oraz w kasach Teatru Śląskiego w Katowicach.

powrót do listy