PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2017-01-09
Shawn James - wschodząca gwiazda już niebawem w Polsce

Shawn James - wschodząca gwiazda już niebawem w Polsce

SHAWN JAMES (USA) – po raz pierwszy w Polsce w ramach trasy On the Shoulders of Giants Solo Tour 2017!

27.03.2017
Katowice, Katofonia

28.03.2017
Warszawa, Beerokracja

29.03.2017
Wrocław, Liverpool

Informacja o biletach już wkrótce.

SHAWN JAMES nie pojawił się znikąd. Jego korzenie są dość oczywiste, a on sam się od nich nie odcina. Dzieciństwo spędził w południowym Chicago, chłonąc muzykę soul i gospel. Te gatunki ukochał sobie najbardziej, a artyści tacy jak Howlin' Wolf, Robert Johnson czy Ottis Reading mieli niemały wpływ na jego muzyczną edukację. Z tych fascynacji Shawn ulepił własną, nietuzinkową mieszankę bluesa, folku i soulu, nie bojąc się łączyć zarówno tych mrocznych, jak i radośniejszych odcieni muzyki południa. Muzyka byłaby jednak niczym bez oryginalnego, mocnego głosu Shawna, który swoje umiejętności wokalne szlifował przez lata w chórach gospel.

Swoją pierwszą solową płytę wydał w 2012, a od 2013 występuje również ze swoim zespołem The Shapeshifters. Jego muzyka dotarła jak dotąd do milionów odbiorców, a jego piosenki można było usłyszeć m.in. w programach telewizyjnych produkowanych przez CBS, NBC i HBO. Ostatnio utwór artysty zatytułowany „Through the Valley” pojawił się w trailerze zapowiadającym jedną z najbardziej oczekiwanych gier na Playstation 4 – The Last of Us Part 2 (ponad 3 miliony odtworzeń po zaledwie dwóch dniach!).

Shawn na swoich solowych koncertach prezentuje prawdziwe amerykańskie „one man show” - jeden człowiek i jego niesamowity głos przy akompaniamencie gitary, bębna i tamburynu. Każdy z polskich koncertów będzie niesamowitą gratką dla fanów szczerych i prawdziwych dźwięków, chwytajacych za serce.

Oficjalnym patronem trasy został największy polski magazyn poświęcony grom wideo (będący na rynku już od 20 lat!) – PSX EXTREME!

 

Media:

 http://www.shawnjamesmusic.com/

 https://www.facebook.com/ShawnJamesSoul 

„Hellhound” - https://www.youtube.com/watch?v=T1KzScW87ZE&list=PL5D951847BB2479C1&index=1

„Delilah” - https://www.youtube.com/watch?v=r-E0TCVgQBs&list=PL5D951847BB2479C1&index=2

„Through the Valley” - https://www.youtube.com/watch?v=KmltPbAixc4

Trailer do The Last of Us part 2: https://www.youtube.com/watch?v=W2Wnvvj33Wo

powrót do listy