Wydawnictwa:
B C-Ć D E F G H I J K L-Ł M N O P R S-Ś T U W V Y Z-Ź-Ż 
Abigor - Time Is The Sulphur In The Veins Of The Saint

Abigor to jedna z najstarszych europejskich black metalowych formacji, grupa swoją działalność rozpoczęła na początku lat 90 - tych. Nowy krążek jest albumem konceptualnie powiązanym z formacją Blacklodge i przynosi ze sobą niezwykłą podróż, wykraczającą daleko poza gatunkowe bariery.  więcej...Abigor - "Fractal Possession"

Jedna z najstarszych europejskich black metalowych formacji powraca ze swoim 7 studyjnym albumem! Grupa pożegnała się już z wytwórnią Napalm Records i ich nowy krążek wydany zostanie w barwach...  więcej...Abomination - Abomination (remastered + bonus tracks)

Abomination założony został w 1987 roku, w Chicago. Od samego początku styl grupy oscylował w death metalowych brzmieniach, jednak został on wzbogacony o elementy thrashu, a także hardcore’a i punka. Na czele grupy stoi człowiek legenda – Paul Steckmann, basista i wokalista , założyciel takich kultowych już grup jak Master czy Death Strike  więcej...Abomination - Trgedy strikes (remastered + bonus tracks)

Abomination założony został w 1987 roku, w Chicago. Od samego początku styl grupy oscylował w death metalowych brzmieniach, jednak został on wzbogacony o elementy thrashu, a także hardcore’a i punka. Na czele grupy stoi człowiek legenda – Paul Steckmann  więcej...Aborym - Psychogrotesque CD DG

Premiera: 29.11.2010

Włoscy blackmetalowcy powracają w wielkim stylu! Na swoim najnowszym krążku udowadniają, że black metal i industrial znakomicie ze sobą współgrają. Album dostępny w formacie Cd Digipak.
  więcej...Aborym - "Generator"

Włoscy blackmetalowcy powracają w wielkim stylu! Po znakomicie przyjętym “With No Human Intervention” grupa serwuje jeszcze lepszą i mocniejszą dawkę elektro black metalu...  więcej...AC/DC - It’s A Long Way To The Top

Tej australijskiej formacji nie trzeba specjalnie przedstawiać żadnemu miłośnikowi rocka czy metalu. Na wydawnictwie tym znajdziemy próbę wyjaśnienia fenomenu tej klasycznej formacji i jest to tez kompendium wiedzy na temat grupy.   więcej...Ace Frehley - Behind the Player

Paul Daniel "Ace" Frehley to obecnie jeden z najbardziej znanych amerykańskich gitarzystów, który w latach 1973 - 1982 grał w formacji KISS ('Spaceman'). Po rozstaniu z macierzystym zespołem, Frehley rozpoczął karierę solową. (Do KISS gitarzysta wracał jeszcze dwukrotnie, w 1996 r. oraz w 2002 r.). W 2009 roku wydał znakomicie przyjęty "Anomaly" - czwarty solowy krążek, pierwszy od "Trouble Walkin'" z 1989 r.  więcej...Ace Frehley - Anomaly

Paul Daniel "Ace" Frehley to obecnie jeden z najbardziej znanych amerykańskich gitarzystów, który w latach 1973 - 1982 grał w formacji KISS ('Spaceman'). Po rozstaniu z macierzystym zespołem, Frehley rozpoczął karierę solową.   więcej...Acid Drinkers - Rock Is Not Enough… (reedycja + bonus)

Acid Drinkers to kultowy już polski zespół thrashmetalowy. Powstał przeszło 20 lat temu - w 1986 w Poznaniu. Z początku grał thrash metal, później jego muzyka ewoluowała w kierunku szeroko pojętego heavy. Grupa od lat cieszy się kultowym uwielbieniem fanów oraz szacunkiem ze strony krytyków  więcej...

Acid Drinkers - Acidofilia (reedycja + bonus)

Acid Drinkers to kultowy już polski zespół thrashmetalowy. Powstał przeszło 20 lat temu - w 1986 w Poznaniu. Z początku grał thrash metal, później jego muzyka ewoluowała w kierunku szeroko pojętego heavy. Grupa od lat cieszy się kultowym uwielbieniem fanów oraz szacunkiem ze strony krytyków.  więcej...

Acid Drinkers - Broken Head (remastered + bonus tracks)

Acid Drinkers to kultowy już polski zespół thrashmetalowy. Powstał przeszło 20 lat temu - w 1986 w Poznaniu. Z początku grał thrash metal, później jego muzyka ewoluowała jednak w kierunku szeroko pojętego heavy.  więcej...Acid Drinkers - Amazing Atomic Activity (remastered + bonus tracks)

Acid Drinkers to kultowy już polski zespół thrashmetalowy. Powstał przeszło 20 lat temu - w 1986 w Poznaniu. Z początku grał thrash metal, później jego muzyka ewoluowała jednak w kierunku szeroko pojętego heavy.
  więcej...Acid Drinkers - Varran Strikes Back - Alive !!! (remastered + bonus tracks)

Acid Drinkers to kultowy już polski zespół thrashmetalowy. Powstał przeszło 20 lat temu - w 1986 w Poznaniu. Z początku grał thrash metal, później jego muzyka ewoluowała jednak w kierunku szeroko pojętego heavy.   więcej...Acid Drinkers - High Proof Cosmic Milk (remastered + bonus tracks)

Acid Drinkers to kultowy już polski zespół thrashmetalowy. Powstał przeszło 20 lat temu - w 1986 w Poznaniu. Z początku grał thrash metal, później jego muzyka ewoluowała jednak w kierunku szeroko pojętego heavy.   więcej...Acid Drinkers - The State of Mind Report (remastered + bonus tracks)

Acid Drinkers to kultowy już polski zespół thrashmetalowy. Powstał przeszło 20 lat temu - w 1986 w Poznaniu. Z początku grał thrash metal, później jego muzyka ewoluowała jednak w kierunku szeroko pojętego heavy.   więcej...Acid Drinkers - Infernal Connection (remastered + bonus tracks)

Acid Drinkers to kultowy już polski zespół thrashmetalowy. Powstał przeszło 20 lat temu - w 1986 w Poznaniu. Z początku grał thrash metal, później jego muzyka ewoluowała jednak w kierunku szeroko pojętego heavy.  więcej...Acid Drinkers - Fishdick (remastered + bonus tracks)

Acid Drinkers to kultowy już polski zespół thrashmetalowy. Powstał przeszło 20 lat temu - w 1986 w Poznaniu. Z początku grał thrash metal, później jego muzyka ewoluowała jednak w kierunku szeroko pojętego heavy.  więcej...Acid Drinkers - Vile Vicious Vision (remastered + bonus tracks)

Acid Drinkers to kultowy już polski zespół thrashmetalowy. Powstał przeszło 20 lat temu - w 1986 w Poznaniu. Z początku grał thrash metal, później jego muzyka ewoluowała jednak w kierunku szeroko pojętego heavy.   więcej...Acid Drinkers - Streap Tease (remastered + bonus tracks)

Acid Drinkers to kultowy już polski zespół thrashmetalowy. Powstał przeszło 20 lat temu - w 1986 w Poznaniu. Z początku grał thrash metal, później jego muzyka ewoluowała jednak w kierunku szeroko pojętego heavy.  więcej...Acid Drinkers - Dirty Money, Dirty Tricks (remastered + bonus tracks)

Acid Drinkers to kultowy już polski zespół thrashmetalowy. Powstał przeszło 20 lat temu - w 1986 w Poznaniu. Z początku grał thrash metal, później jego muzyka ewoluowała jednak w kierunku szeroko pojętego heavy.   więcej...Acid Drinkers - Are You A Rebel? (remastered + bonus tracks)

Acid Drinkers to kultowy już polski zespół thrashmetalowy. Powstał przeszło 20 lat temu - w 1986 w Poznaniu. Z początku grał thrash metal, później jego muzyka ewoluowała jednak w kierunku szeroko pojętego heavy.
  więcej...Acid Drinkers - "Acid Empire Anthology 1989 - 2008"

Doskonała propozycja dla każdego fana metalu! Kompletna antologia legendy polskiej sceny muzycznej, na którą złożyło się 13 płyt studyjnych Acid Drinkers oraz 2 DVD grupy: "15 Screwed Years" oraz "The Hand That Rocks The Coffin". Płyty wzbogacone zostały o bonusy, wśród których znalazły się abosultne rarytasy, nigdy wcześniej nie publikowane kompozycje, demówki, wersje koncertowe, remixy utworów czy też teledyski.
  więcej...Acid Drinkers - "The Hand That Rocks The Coffin"

Najbardziej żywiołowy i energetyczny band na polskiej scenie metalowej po raz kolejny na DVD!!! Koncert nagrany na Metalmanii 2006 to jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna mieszanka thrash, heavy metalu i hard rocka, a całość doprawiona jest specyficznym poczuciem humoru Tytusa...   więcej...Acid Drinkers - "15 Screwed Years"

Pierwsze w historii DVD niekwestionowanej legendy polskiej sceny metalowej! Nigdy wcześniej nie wydawany materiał pochodzący z dwóch koncertów: z 1995 i 1998 roku!Starannie dobrana lista utworów ukazująca zróżnicowanie stylistyczne zespołu – od trash metalu, przez tradycyjny hard rock, aż po czysty heavy metal.   więcej...

Acid Drinkers - "Maximum Overload"

Wszystko co zdecydowało o niebywałym sukcesie Acid Drinkers na jednym krążku!! Heavy-metal, rock, punk w najlepszym wydaniu. Rarytas dla każdego fana jednej z naszych najbardziej znakomitych grup lat 90-tych.   więcej...

Acrophet - Faded Glory (remastered)

Ta thrash metalowa amerykańska formacja powstała w 1986 roku, a jej twórczość inspirowana była z jednej strony brzmieniem takich metalowych gigantów jak Anthrax, Metallika, Slayer i Megadeth, a z drugiej hardcorowymi formacjami w stylu Minor Threat, Circle Jerks, G.B.H. czy Crumbsuckers.   więcej...Acrophet - Corrupt Minds (remastered)

Ta thrash metalowa amerykańska formacja powstała w 1986 roku, a jej twórczość inspirowana była z jednej strony brzmieniem takich metalowych gigantów jak Anthrax, Metallika, Slayer i Megadeth, a z drugiej hardcorowymi formacjami w stylu Minor Threat, Circle Jerks, G.B.H. czy Crumbsuckers.   więcej...Afflicted - Prodigal Sun (remastered)

Afflicted powstał na początku lat 90 w Szwecji, kiedy to ówczesna scena metalowa jeszcze raczkowała i przepełniały ją mało oryginalne kopie zespołów takich jak Entombed czy Unleashed. Sztokholmska piątka już w tym czasie miała zupełnie inne spojrzenie na death metal.  więcej...After... - No Attachments

Data premiery: 21.11.2011

Trzecia, studyjna płyta włocławskiej formacji After…. Zespół jest dobrze znany fanom muzyki oscylującej wokół prog-rockowych klimatów i to zarówno w Polsce jak i za granicą. Nowy album otwiera nowy, ekscytujący okres w karierze zespołu. Płyta powstała bowiem przy udziale muzyków uznanej brytyjskiej formacji The Pineapple Thief. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników rocka progresywnego! Polecamy!

  więcej...Agathodaimon - Serpent’s Embrace (remastered)

Ta niemiecka formacja na muzycznej scenie działa już od 1995 roku, a jej twórczość oscyluje w granicach gotyckiego, symfonicznego black metalu. W 1998 roku ukazuje się debiutancki krążek formacji, „Blacken The Angel”, po wydaniu którego zespół ma okazję grać u boku takich formacji jak np. Children Of Bodom, Hypocrisy, Dimmu Borgir czy Lacrimosa.   więcej...Agathodaimon - Chapter III (remastered)

Ta niemiecka formacja na muzycznej scenie działa już od 1995 roku, a jej twórczość oscyluje w granicach gotyckiego, symfonicznego black metalu. W 1998 roku ukazuje się debiutancki krążek formacji, „Blacken The Angel”, po wydaniu którego zespół ma okazję grać u boku takich formacji jak np. Children Of Bodom, Hypocrisy, Dimmu Borgir czy Lacrimosa.   więcej...Agathodaimon - Higher Art Of Rebelion (remastered)

Ta niemiecka formacja na muzycznej scenie działa już od 1995 roku, a jej twórczość oscyluje w granicach gotyckiego, symfonicznego black metalu. W 1998 roku ukazuje się debiutancki krążek formacji, „Blacken The Angel”, po wydaniu którego zespół ma okazję grać u boku takich formacji jak np. Children Of Bodom, Hypocrisy, Dimmu Borgir czy Lacrimosa.   więcej...Agathodaimon - Blacken The Angel (remastered)

Ta niemiecka formacja na muzycznej scenie działa już od 1995 roku, a jej twórczość oscyluje w granicach gothic metalu. W 1998 roku ukazuje się debiutancki krążek formacji, „Blacken The Angel”, przed nagraniem tej płyty z zespołem rozstaje się Vlad, który zatrzymany zostaje w swojej ojczystej Rumunii, w nagraniach udział biorą Akaias jako wokalista (Asaru) i Marcel "Vampallens" (Nocte Obducta) na klawiszach.   więcej...Age Of Nemesis - "Terra Incognita"

To jedna z najlepszych węgierskich formacji w nurcie progresywno - metalowym. Grupa ma już na koncie 4 rewelacyjnie przyjęte albumy w swoim rodzinnym kraju, natomiast "Terra Incognita" to ich pierwsza płyta...  więcej...Aghora - "Formless"

"Formless" to drugi, długo oczekiwany album amerykańskiej prog metalowej formacji Aghora. Płyta wyprodukowana została przez samego Neila Kernona (Meshuggah, Judas Priest, Deicide, Nevermore itp.), a za mastering...  więcej...Agressiva 69 - Republika 69

Data premiery: 28.11.2011

Nowy album Agressivy 69. Utwory Republiki w wykonaniu rockowo industrialnej grupy pozwalają się poznać z innej strony. Agressiva zaadaptowała 10 utworów w tym jeden dotąd niewydany zatytułowany "Pornografia".
  więcej...Agressor - "Deathreat"

Francuscy death metalowcy powracają w doskonałej formie! Na 20 rocznicę istnienia zespołu, grupa przygotowała specjalne wydawnictwo, swój 8 studyjny album wzbogaciła o dodatkowe DVD, na którym znalazł się koncert Agressora...  więcej...Aimee Mann - One More Drifter In The Snow - new edition

Laureatka nagrody Grammy oraz artystka nominowana do Oscara, Aimee Mann powraca z specjalnym bożonarodzeniowym albumem, na którym zawarto klasyczne świąteczne kompozycje oraz 2 nowe utwory, autorstwa samej Mann oraz Michaela Penna. Albumem tym Mann wpisuje się w klimat świątecznycvh nagrań, które wcześniej wykonywali tacy artyści jak Fran Sinatra, Johnny Mathis czy Peggy lee.   więcej...

Aimee Mann - @#%&! Smilers

@#%&! Smilers to już 7 solowa płyta tej doskonałej artystki. Przypomnijmy, że Aimee Mann została nominowana do nagród Grammy za filmowy przebój „Save Me” z soundtracku do filmu ‘Magnolia”, a w swojej karierze miała już okazję współpracować z takimi artystami jak np. Rush, Elvis Costello czy Cyndi Lauper.   więcej...Aion - "Symbol"

Czwarty album długogrający Aion. Energetyczny, nowoczesny metal, prawie thrashowe riffy, wokal przechodzący od melodyjnego śpiewu do brutalnego growlu. Polecany fanom Paradise Lost, Cemetary czy Darkseed.  więcej...

Aion - "One of 5"

To już piąta płyta w dorobku Aion, zespołu znanego z tak odważnych i intrygujących wydawnictw jak "Reconciliation" czy "Symbol". Ich muzyka zawsze była trudna do sklasyfikowania, łącząc w sobie elementy metalu, gotyku, elektroniki czy nawet nu-tone. Jak zapowiada zespół, ich najnowsza płyta "będzie naprawdę mocna i szybka. Koniec elektroniki, nowy wokalista i nowe pomysły". Na wokalu Marcin Patyk, znany z II edycji Idola, gdzie brawurowo wykonał "Ashes to Ashes" z repertuaru Faith No More!  więcej...

Airbourne - No Guts. No Glory.

Debiutancki krążek zespołu, który swoją premierę miał w 2008 r. - "Runnin' Wild", poraził nie tylko miłośników AC/DC na całym świecie. Płyta zyskała nie tylko świetne recenzje, ale podbiła serca fanów i krytyków, natomiast sam zespół zaproszony został do wspólnego koncertowania u boku takich sław jak Motley Crue czy The Rolling Stones.   więcej...Airbourne - Runnin\' Wild (Ltd tour Edition)

Reedycja debiutu, który porazi każdego miłośnika AC/DC! Płyta zyskała już nie tylko świetne recenzje, ale podbiła serca fanów i krytyków, natomiast sam zespół zaproszony został do wspólnego koncertowania u boku takich sław jak np Motley Crue czy The Rolling Stones!   więcej...Airbourne - Runnin' Wild

Debiut, który porazi każdego miłośnika AC/DC! Najnowszy krążek tej młodej grupy swoją premierę w części świata miał już na początku tego roku, a w rodzinnej Australii album uzyskał status Złotej Płyty!   więcej...Akurat - "Fantasmagorie"

Jeden z najczęściej zapraszanych na Juwenalia zespołów rockowych, wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej - Akurat prezentuje swój trzeci album. Niezwykle energetyczna, radosna i melodyjna mieszanka rocka, ska, reggae i punk...  więcej...Akurat - "Prowincja" (reedycja + bonusy)

To druga płyta formacji, całkowicie zremasterowana z bonusowymi trackami, w formacie digi. Ta bielska grupa na muzycznej scenie działa już od 1994 roku, a jej debiutancki album - "Pomarańcza" ukazał się w 2001 roku. Zespół owacyjnie przyjmowany był na festiwalu "Przystanek Woodstock" ( 1998, 1999 i 2001 rok). Pierwotnie "Prowincja" ukazała się w 2003 roku i pochodzą z niej...  więcej...Akurat - Pomarańcza (reedycja + bonusy)

Rewelacyjny debiut bielskiej formacji w zremasterowanej wersji digi, z bonusowymi trackami!! To reedycja debiutanckiego krążka zespołu, który na rynku ukazał się w 2001 roku. Grupa jednak była już znana z wcześniejszej działalności koncertowej: w Polsce, w Czechach i na Słowacji. Z "Pomarańczy" pochodzą ....  więcej...Al Jarreau - High Crime (Original Recording Remastered)

Al Jarreau to znakomity wykonawca jazzowy, kochany i szanowany przez międzynarodową publiczność. Płyta „High Crime” pochodzi z 1984 roku, a teraz ukazuje się w odnowionej, zremasterowanej wersji.   więcej...Alastor - Out Of Anger

Data premiery: 12.11.2012

Najnowsza płyta kultowego zespołu thrash metalowego. Będzie to pierwsze wydawnictwo grupy zarejestrowane po zmianie na stanowisku wokalisty. Album zawiera 8 utworów pod znakiem nowoczesnego thrashu z domieszką tradycyjnych brzmień.
  więcej...Alastor - Syndroms of the Cities (remastered)

Data premiery: 17.09.2012

Wznowienie debiutanckiego albumu thrash metalowego zespołu Alastor. „Syndroms of the Cities” po raz pierwszy jest dostępny na płycie CD. Thrash metalowy zespół Alastor powstał 1986 roku w Kutnie. To kultowa formacja, posiadająca ugruntowaną pozycję na polskiej scenie metalowej. Zremasterowany album ukazuje się w nowej wersji CD digipak.
  więcej...Alastor - Destiny (remastered + bonus track)

Data premiery: 17.09.2012

Drugi, niewydany wcześniej studyjny album zespołu Alastor. Thrash metalowy zespół Alastor powstał 1986 roku w Kutnie. To kultowa formacja, posiadająca ugruntowaną pozycję na polskiej scenie metalowej. Nagrany w 1990 r. album „Destiny” nie został wcześniej wydany. Teraz zremasterowany materiał ukazuje się w wersji CD digipak z bonusowym utworem.
  więcej...Alcatrazz - No Parole For Rock ‘n’ Roll (reedycja+bonus tracks)

Data premiery: 28.10.2013

Reedycja debiutanckiego albumu amerykańskiego heavy-metalowego zespołu Alcatrazz, założonego przez Grahama Bonneta (ex-Rainbow), Jimmy’ego Waldo i Gary’ego Shea. Płyta z 1983 roku uznawana jest do dziś za jedną z najlepszych w dyskografii zespołu i była punktem startowym dla dalszej niezwykle udanej solowej kariery gitarzysty Yngwie J. Malmsteena. Zawiera single "Island in the Sun" i "Jet to Jet". Wznowienie albumu na płycie CD DG zostało wzbogacone o specjalne bonusy i stanowi jazdę obowiązkową nie tylko dla fanów!!
  więcej...Alcatrazz - Dangerous Games (reedycja+bonus tracks)

Data premiery: 28.10.2013

Reedycja trzeciego i zarazem ostatniego studyjnego albumu amerykańskiego heavy-metalowego zespołu Alcatrazz, założonego przez Grahama Bonneta (ex-Rainbow), Jimmy’ego Waldo i Gary’ego Shea. To również pierwszy i ostani album z nowym gitarzystą Dannym Johnsonem. Wznowienie albumu na płycie CD DG zostało wzbogacone o specjalne bonusy i stanowi jazdę obowiązkową nie tylko dla fanów!!
  więcej...Alcatrazz - Live Sentence – No Parole For Rock ‘n’ Roll (reedycja+bonus tracks)

Data premiery: 28.10.2013

Reedycja jedynego koncertowego albumu amerykańskiego heavy-metalowego zespołu Alcatrazz, założonego przez Grahama Bonneta (ex-Rainbow), Jimmy’ego Waldo i Gary’ego Shea. Koncert zarejestrowano w Nakano Sun Plaza w Tokyo w styczniu 1984 roku w składzie: Graham Bonnet – wokal, Yngwie Malmsteen - gitara, Gary Shea – gitara basowa, Jan Uvena – perksusja i Jimmy Waldo – klawisze. Wznowienie albumu na płycie CD DG zostało wzbogacone o specjalne bonusy i stanowi jazdę obowiązkową nie tylko dla fanów!!
  więcej...Alcatrazz - Disturbing The Peace (reedycja+bonus tracks)

Data premiery: 28.10.2013

Reedycja drugiego studyjnego albumu amerykańskiego heavy-metalowego zespołu Alcatrazz, założonego przez Grahama Bonneta (ex-Rainbow), Jimmy’ego Waldo i Gary’ego Shea. To jedyna płyta zespołu nagrana ze Stevem Vai na gitarze! Zawiera singiel "God Blessed Video". Wznowienie albumu na płycie CD DG zostało wzbogacone o specjalne bonusy i stanowi jazdę obowiązkową nie tylko dla fanów!!
  więcej...Alex Skolnick Trio - "Last Day in Paradise"

Alex Skolnick Trio to grupa dowodzona przez gitarzystę Testament, który został uznany za jednego z najlepszych gitarzystów na świecie, wywodzących się z regionu Bay Area. Grupa ma już na koncie wspólne trasy...  więcej...Alexisonfire - Old Crows Young Cardinals

"Old Crows Young Cardinals" to już czwarty krążek tej kanadyjskiej posthardcorowej grupy, która ma aż trzech wokalistów i zarazem pierwszy album Alexisonfire, który ukaże się w barwach Roadrunner Records. Nowy album to następca znakomitego krążka „Crisis”, który uzyskał już status Platynowej Płyty.  więcej...Ali Campbell - Flying High

Ali Campbell to brytyjski wokalista, gitarzysta i kompozytor, znany jest głównie z formacji UB40, z którą wylansował ponad 40 singlowych przebojów, wśród których znajdują się takie hity jak np. „Red Red Wine” . Artysta ten ma na swoim koncie 24 płyty, które znalazły ponad 60 mln nabywców na całym świecie.   więcej...Alter Bridge - AB III

Premiera: 25.10.2010

Trzeci studyjny album formacji, którą założyło dwóch muzyków z grupy Creed - gitarzysta Mark Tremonti oraz perkusista Scott Philips
  więcej...Amen - Amen

To reedycja debiutanckiego krążka formacji, której od 1994 roku przewodzi charyzmatyczny Casey Chaos. "Amen" to debiut zespołu w barwach Roadrunner Records, a na rynku ukazał się on w 1999 roku. Wystrzałowa mieszanka punkowych brzmień z elementami rocka i metalu sprawiła, że płyta ta została uznana za jeden z najlepszych albumów 1999 roku  więcej...Anaal Nathrakh - "Eschaton"

To już trzeci album grupy, o której Metallain napisał, że opanowała ona w mistrzowski sposób sztukę muzycznego terroru i przerażenia. Ten album to porażająca wizja muzycznej przemocy i horroru, która czynnie wspomagają gościnne...  więcej...Anal Stench - Red Revolution

Komando ANAL STENCH, złożone z członków takich grup jak DECAPITATED, THY DISEASE, SCEPTIC, VIRGIN SNATCH w kolejnej odsłonie porażającej, inteligentnej brutalności. Ich drugi album "Red Revolution" wypełni Wasze serca miłością do czerwonego koloru i brutalnego metalu.  więcej...Anal Stench - "Stench Like Six Demons"

Porażający, ekstremalny debiut!!! Potężna dawka brutalnego, bezkompromisowego death metalu na światowym poziomie. Muzycy Anal Stench, na co dzień udzielający się w znanych krakowskich kapelach (m.in. Thy Disease, Sceptic, Serpentia) nagrali materiał, który powala swoją siłą i brzmieniem. Lawina ciężkich, niskostrojonych riffów, ultraszybka perkusja i połączone siły Świni i Psycho na wokalu to wybuchowa mieszanka tylko dla najodważniejszych.   więcej...

Anathema - "A Natural Disaster" (reedycja)

Płyta oryginalnie wydana była w 2003 roku. Na tym albumie mistrzowie urzekających melodii kolejny raz udowodnili, że pozostają w znakomitej formie. Danny Cavanagh tak wypowiadał się o ostatnim studyjnym dokonaniu zespołu: "To podróż wgłąb serca...  więcej...Anathema - "Were You There?" (reedycja)

Pierwsze DVD w dyskografii Anathemy! Zapis wspaniałego występu jaki Anathema dała w Krakowie na początku 2004 roku, promując płytę "A Natural Disaster". Na koncercie usłyszymy m.in. "Balance" z pięknym klawiszowym intro, psychotyczne "Panic"...  więcej...Anathema - "A Moment In Time"

W oczekiwaniu na nowy album studyjny mistrzowie klimatycznego grania i urzekających melodii raczą nas koncertowym DVD, na którym znalazł się zapis niesamowitego występu na Metalmanii 2006 oraz 4 utwory nagrane podczas koncertu na Krzemionkach w styczniu 2004, które nie znalazły się na pierwszym DVD zespołu!  więcej...Anathema - "A Fine Day To Exit" (reedycja)

Płyta premierę miała w 2001 roku. Krytycy muzyczni pozostali zgodni co do tego, że był to jeden z najlepszych albumów tamtego roku oraz zdecydowanie jeden z najlepszych krążków w dorobku Anathemy...  więcej...Ancient Rites - Rvbicon

To już piąty album tej znakomitej grupy, której twórczość wykracza daleko poza stylistyczne granice black metalu, świetny następca, wydanej w 2001 roku "Dim Carcosa".  więcej...Andareda - W pobliżu rzeczywistości

Data premiery: 17.10.2011

Drugi studyjny album formacji Andareda. Muzyki pochodzącej ze Śląska formacji nie da się jednoznacznie określić - nie pasują do żadnej szufladki z konkretną etykietką. Stylistycznie przypominają legendarną polską formację rocka progresywnego Abraxas, ale w ich utworach słychać również wpływ poezji śpiewanej.
  więcej...Anderson, Ian - Ian Anderson Plays The Orchestral Jethro Tull

To doskonała gratka dla wszystkich wielbicieli legendarnego Jethro Tull! Ian Anderson prezentuje tutaj największe przeboje zespołu w towarzystwie orkiestry Frankfurt Neue Philharmonic Orchestra, pod dyrekcją Johna O'Hary. Andersonowi akompaniowali także koledzy z Jethro Tull: James Duncan na instrumentach perkusyjnych, David Goodier na basie i dzwonkach oraz John O'Hara, który także gra na instrumentach klawiszowych i akordeonie.   więcej...Anderson, Ian - Ian Anderson Plays The Orchestral Jethro Tull

To doskonała gratka dla wszystkich wielbicieli legendarnego Jethro Tull! Ian Anderson prezentuje tutaj największe przeboje zespołu w towarzystwie orkiestry Frankfurt Neue Philharmonic Orchestra, pod dyrekcją Johna O'Hary. Andersonowi akompaniowali także koledzy z Jethro Tull: James Duncan na instrumentach perkusyjnych, David Goodier na basie i dzwonkach oraz John O'Hara, który także gra na instrumentach klawiszowych i akordeonie.   więcej...Andromeda - Playing Off The Board

„Playing Off The Bard” to reedycja audio rewelacyjnej płyty DVD pierwotnie wydanej w 2007 roku - przygotujcie się na silną dawkę progresywnego metalu! Szwedzki kwintet oferuje miłośnikom mocnego, wysublimowanego brzmienia utwory barwne i złożone kompozycyjnie.  więcej...Andromeda - Playing off the Board

Przygotujcie się na silną dawkę progresywnego metalu! Szwedzki kwintet oferuje fanom mocnego, wysublimowanego brzmienia utwory barwne i złożone kompozycyjnie - wszystkie zagrane z charyzmą i techniczną perfekcją.  więcej...Ani DiFranco - Live at Babeville

Ani DiFranco to nie tylko klasyczna postać folk rocka, ale także ikona feminizmu. Ma ona na swoim koncie 19 płyt solowych, a współpracowała również z takim artystami jak np. Prince, Maceo Parker, Corey Parker. Artystka jest także laureatką nagród Grammy.
  więcej...Ankh - "Live In Bytom \'95"

Wspaniała gratka dla wszystkich fanów dobrego, ambitnego rocka! Niepublikowany wcześniej materiał zawierający nagrania koncertowe dokonane w 1995 w Operze Śląskiej w Bytomiu!!! Klasyczny rockowy skład wzbogacony skrzypcami i wiolonczelą już pierwszą płytą wpisał się do kanonu polskiej muzyki. Niebanalny, żywiołowy, zabarwiony etnicznie rock z inteligentnymi tekstami. Gorąco polecamy!  więcej...

Ankh - "...będzię tajemnicą" (reedycja)

Po trzech latach przerwy Ankh powrócił z albumem "Będzie tajemnicą"!!! Na płycie pojawili się dwaj nowi perkusiści, co znaczenie wpłynęło na brzmienie grupy. Dodatkowo na płycie można usłyszeć wokalistkę Agnieszkę Dudek, która zaśpiewała jedną z wersji utworu "Świat sen" oraz utwór po japońsku "Gekko"!!! Charakterystyczny styl Ankh, wzbogacony jednak nowymi brzmieniami, ciekawymi smaczkami oraz przesycony specyficznym krakowskim klimatem. Plus dwa bonusy: "Ty i ja / Rajsky mix" oraz "Guitars Market".
  więcej...

Ankh - "Ankh" (reedycja)

Reedycja debiutanckej, kultowej już "czarnej" płyty Ankh, nagranej po sukcesie w Jarocinie w 1993!!! Spontaniczność, żywioł, radość grania, surowe brzmienie, a do tego zbuntowane teksty. Dodatkowo przerobione na rockową nutę motywy z muzyki klasycznej. Klasyczne ciężkie rockowe granie z "atomowym" skrzypkiem. Dwa bonusowe utwory "Ziemia" i "Opowieść o drodze"!!!  więcej...

Ankh - "Expect Unexpected"

Ten zespół zna każdy miłośnik progresywnych dźwięków w Polsce. Na scenie od prawie dziesięciu lat, podczas których grupa zagrała setki koncertów i wydała kilka znakomitych płyt. Nowy album, jak zapowiadają sami muzycy będzie dużą niespodzianką dla starych fanów zespołu. Elementy etniczne łączą się z elektroniką, emocje z wyrafinowanym brzmieniem gitar.  więcej...

Ankh - "Ziemia i słońce" (reedycja)

Zremasterowana re-edycja drugiej płyty Ankh!!! Album stanowi kontynuację nurtu z poprzedniej płyty, jest jednak bardziej dojrzały i lepiej brzmi, co jest niewątpliwie zasługą realizatora Adama Toczko. Na płycie dużo rockowego grania z elementami muzyki klasycznej. Wyważone kompozycje, dużo akustycznych brzmień plus dwa bonusy: "Świat sen" i "Templum"!!!  więcej...

Annihilator - Set The World On Fire (remastered +bonus tracks)

To trzeci album tej legendarnej kandyjskiej thrash metalowej formacji, który na rynku ukazał się w 1993 roku. Reedycja tej płyty wzbogacona została o specjalny dodatkowy krążek, na którym zawarto nie tylko teledysk do tytułowego utworu.  więcej...Anti Tank Nun - Fire Follow Me

Data premiery: 13.05.2013

Drugi studyjny album Anti Tank Nun. Formacja założona przez Titusa (Acid Drinkers) i gitarzystę Iggiego Gwaderę zapowiada kawał dobrego grania w klimacie hard’n’heavy! Zespół tym razem zaskoczy sympatyków swojej twórczości, bowiem zapowiada się płyta nieco inna, ale nie pozbawiona ostrego pazura. Nie zawiodą się starzy fani Anti Tank Nun, ale chętnie sięgną po tę płytę słuchacze, którzy do tej pory ostrożnie podchodzili do muzyki tego zespołu.
  więcej...Anvil - Past & Present Live (remastered)

Anvil to kanadyjski zespół, tworzący muzykę spod znaku heavy metalu. Jego początki sięgają kwietnia 1973, kiedy to dwaj przyjaciele z liceum: Steve "Lips" Kudlow i Robb Reiner zaczęli grać razem. Pierwotnie Anvil został sformowany w roku 1978.  więcej...Apostolis Anthimos - Miniatures

Apostolis to postać, która umiejętnie porusza się w gatunkach muzycznych takich jak jazz, rock czy blues. Doskonały dowód na to stanowi mnogość i różnorodność podejmowanych przez muzyka współpracy- Anthimos współpracował z takimi sławami jak Tomasz Stańko, Path Metheny czy Czesław Niemen.   więcej...Apostolis Anthimos - „Days We Can’t Forget” + bonusy (reedycja)

Reedycja pierwszego, solowego albumu Apostolisa Anthimosa - gitarzysty znanego przede wszystkim z polskiej legendy progresywnego rocka - SBB, ale i z współpracy z Tomaszem Stańko, grupami Krzak, Dżem i Osjan. Płyta została nagrana zimą 1994 roku...  więcej...Archeon - End of the Weakness

Debiutancki album polskiego ARCHEON reprezentuje to synonim ciężkiej, nowoczesnej muzyki. "End Of The Weakness" to unikalne połączenie melodii i ciężaru, gitarowych harmonii i poruszającej atmosfery.  więcej...Arcturus - Shipwrecked in Oslo

Po wydaniu ostatniej studyjnej płyty Arcturusa - "Sideshow Symphonies" zespół promował ten materiał na żywo na trasie europejskiej. Zarówno płyta jak i trasa okazały się bardzo dużym sukcesem.  więcej...Arena - Rapture DVD

Data premiery: 11.03.2013

Arena, kultowa formacja założona w 1995 roku przez dwie wybitne osobowości neo-prog-rockowej sceny muzycznej: Micka Pointera (ex-Marillion) oraz Clive’a Nolana (Pendragon, Shadowland, Strangers on a Train, Caamora), powraca z nowym koncertowym DVD. Zarejestrowane w Teatrze Śląskim w Katowicach w 2011 roku, DVD prezentuje szeroki przekrój muzyki Areny, począwszy od utworów z pierwszej płyty formacji aż do jej najnowszego materiału.
  więcej...Arena - The Seventh Degree of Separation (ltd. CD+DVD digipak)

Data premiery: 28.11.2011

Arena, jeden z najlepszych brytyjskich zespołów neo-progresywnych, powraca z nową studyjną płytą! Pierwszy od sześciu lat album otwiera nowy rozdział w historii zespołu dowodzonego od 1995 roku przez dwóch uznanych muzyków – Clive’a Nolana (Pendragon, Caamora, Shadowland) i Micka Pointera (ex-Marillion). Album dostępny na płycie w limitowanej wersji CD+DVD digipak.
  więcej...Arena - Ten Years On

Aby uczcić 10-lecie zespołu Vergals wydał specjaną , rocznicową płytę z najlepszymi kompozycjami tego zespołu. Chociaż płyta ta kierowana jest głównie dla słuchaczy, którzy zapoznają się ze światem...  więcej...Arena - "Pepper's Ghost"

Nowy studyjny album! 7 wyjątkowych, poetyckich kompozycji - gratka dla fanów...  więcej...

Arena - "Smoke & Mirrors"

Bezsprzecznie jeden z najlepszych zespołów sceny prog-rockowej po raz kolejny na DVD! Doskonały, przekrojowy koncert (10-lecie zespołu!) nagrany we wrześniu 2005 w katowickim Teatrze im. St. Wyspiańskiego. Niesamowita atmosfera, niezwykłe widowisko, spektakl dopracowany w każdym szczególe! Wśród zaprezentowanych tego wieczora utworów znalazły się m.in.: (Don't Forget To) Breathe...  więcej...Arena - "Caught In The Act"

Pierwsze DVD w dyskografii Areny - jednego z najważniejszych zespołów sceny progresywnej. Koncert nagrano w krakowskim studiu TV na Krzemionkach w kwietniu 2003. Lista utworów oparta jest głównie na niezwykle udanym albumie "Contagion", ale nie zabrakło też sztandarowych hitów ("The Hanging Tree" czy "Cry VII").
  więcej...

Arka Noego - Pan Krakers

Data premiery: 21.11.2011

Arka Noego powraca z nowym albumem i w nowej odsłonie. Krążek zatytułowany "Pan Krakres", to rock i punk w wykonaniu dzieci, śpiewających covery piosenek takich zespołów jak Armia, Kult, Dezerter czy Oddział Zamknięty.
  więcej...Arka Noego - Gadu Gadu

Arka Noego to jedno z najbardziej wyjątkowych zjawisk na muzycznej scenie. Nagrody, ktorymi zostali uhonorowani (6 Fryderyków, I miejsce Top Trendy 2003, Totus Tuus 2000, As Empiku 2000….) oraz tysiące słuchaczy podczas corocznych tras koncertowych świadczą o niezwykłości tego projektu.  więcej...

Arka Noego - Wszystkie Piosenki - MP3

Specjalne wydawnictwo z okazji zbliżających się 10-tych urodzin Arki Noego! Arka Noego to jedno z najbardziej wyjątkowych zjawisk na muzycznej scenie. Nagrody, ktorymi zostali uhonorowani (6 Fryderyków, I miejsce Top Trendy 2003, Totus Tuus 2000, As Empiku 2000….) oraz tysiące słuchaczy podczas corocznych tras koncertowych świadczą o niezwykłości tego projektu.   więcej...

Arkan - Salam

Data premiery: 18.04.2011

Druga studyjna płyta zespołu. Pierwszy krążęk zatytułowany "Hilal" (2008) zdobył uznanie zarówno krytyków jak i fanów. Materiał z nowej płyty to oryginalne brzmienie, wynikające z połączenia nowoczesnego metalu i tradycyjnych instrumentów arabskich. Na płycie gościnnie wystapił Kobi Farhi (Orphaned Land).
  więcej...Armia - Legenda

„Legenda” została wydana w zimie 1990 roku i od razu spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i fanów. Zespół z dnia na dzień stał się jedną z najpopularniejszych formacji rockowych z kraju znajdując się na szczytach plebiscytów popularności. Muzyka zawarta na płycie była określana jako monumentalna, symfoniczna. Melodyjność materiału zapewniła zespołowi wielu nowych fanów. O tekstach dyskutowali filozofowie.   więcej...Armia - "Soul Side Story Vol. 2" (reedycja + bonusy)

Druga część koncertowej płyty Armii, nagranej na przełomie kwietnia i maja 2000 roku w trakcie występów w katowickim Mega Clubie, poznańskim Eskulapie i krakowskim klubie 38, z udziałem skrzypaczki Aliny Wawrzynek. Znajdują się na niej kompozycje z m.in. płyt Legenda, Triodante czy najwcześniejszego singla Aguirre, a także utwór New Level z repertuaru zespołu Pantera. Nagranie wzbogacone jest o niepublikowane wcześniej utwory.  więcej...

Armia - "Soul Side Story Vol.1" (reedycja + bonusy)

Pierwsza część koncertowej płyty Armii, nagranej na przełomie kwietnia i maja 2000 roku w trakcie występów w katowickim Mega Clubie, poznańskim Eskulapie i krakowskim klubie 38, z udziałem skrzypaczki Aliny Wawrzynek. Znajdują się na niej kompozycje z m.in. płyt Legenda, Triodante czy najwcześniejszego singla Aguirre, a także utwór New Level z repertuaru zespołu Pantera. Nagranie wzbogacone jest o niepublikowane wcześniej utwory.   więcej...

Armia - "Droga" (reedycja + bonusy)

Kolejna część z serii reedycji kultowych wydawnictw legendarnej Armii. Niezwykle ciekawa warstwa instrumentalna tej płyty jest wynikiem użycia na niej wielu egzotycznych instrumentów jak mellotron czy lira. Plyta zawiera bonusy w postaci niepublikowanych wcześniej utworów.  więcej...

Armia - "Triodante"

Jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na polskiej scenie po raz pierwszy na DVD!!! Zapis niezwykłego widowiska na podstawie Triodante - dla wielu najważniejszej płyty Armii. Skłaniające do przemyśleń teksty i genialna, potężna muza, w której doskonale łączą się elementy tak odmiennych stylów muzycznych jak punk, metal, jazz czy progres. Dodatki: biografia, dyskografia, wywiad z Tomkiem Budzyńskim i klipy (Trzy bajki, Wyludniacz).  więcej...

Armia - "Exodus"

Reedycja kultowego albumu koncertowego z 1991. Niesamowita ekspresja, charyzma, lawina dźwięków i doskonale dobrany repertuar, w którym uwagę przykuwają "Niezwyciężony", obie "Niewidzialne Armie" i cover Boba Marley'a, stały element koncertów Armii. Bonusy: 2 utwory z Rock Nocy oraz 4 kawałki audio z koncertu z Lublina.   więcej...

Armia - "Legenda"

Reedycja drugiej plyty długogrającej Armii, jednego z najbardziej oryginalnych zespołów na polskiej scenie ambitnej muzyki. Wspaniała mieszanka stylów - od metalowo-punkowej zadziorności, poprzez wzniosłe dźwięki waltorni, do łagodnych kompozycji. Bonusy: teledysk do utworu "Trzy bajki" oraz 3 utwory audio z Lublina
  więcej...

Armia - "Triodante"

Reedycja niesamowitego, kultowego już albumu Armii, jednej z najbardziej zasłużonych kapel na polskiej scenie punkowo-metalowo-alternatywnej. Intrygująca mieszanka stylów (heavy metal, jazzujące klimaty, a nawet brzmienia progresywne). Mroczna atmosfera, teksty zmuszające do przemyśleń, genialna produkcja. Ta płyta to arcydzieło. Bonusy: teledysk Wyludniacz, 2 utwory audio z Łęgu  więcej...

Armia - "Antiarmia"

Oto debiutancki longplay Armii, którego premiera miała miejsce w 1988 roku. Pierwotnie album zatytułowany był po prostu: "Armia" i zawierał piętnaście pozycji. Tutaj mamy ich aż dwadzieścia dwa. Do utworów z "Armii" doszło sześć numerów, które były dostępne kiedyś na płytach Tonpressu (Na ulice; Jestem drzewo, jestem ptak; Jeżeli...; Aguirre; Trzy znaki; Saluto), i "YYZ" Rush (też pod przekręconym tytułem: "YYZZ"). Te ostatnie w punk rockowej estetyce z melorecytacjami Budzyńskiego. Krążek w zremasterowanej wersji wzbogacono o instrumentalną wersję „Zimowej opowieści”.  więcej...

Armia - "Czas i byt"

Reedycja trudno dostępnej dziś płyty z 1992 roku, a na niej "sztandarowe" kompozycje zespołu: Niewidzialna Armia I i II, W niczyjej sprawie czy Sędziowe. Jak pisał recenzent Tylko Rocka: "Armia: zespół, styl, brzmienie nie do podrobienia. Równo jadąca gitara Brylewskiego, bombardujące bębny Stopy, rwane przemówienia Budzyńskiego, waltornia Banana jak róg na polowaniu - wszystko to tworzy ten niesamowity klimat, do którego żaden inny zespół się nie zbliży". Płyta wzbogacona o bonusy: archiwalne nagrania z Jarocina!
  więcej...

Armia - "Ultima Thule"

Zadziorna, wzniosła i potężna Armia wkracza z nowym krążkiem! Oto poetycka i psychodeliczna podróż w zakamarki ludzkiej duszy w poszukiwaniu najdalszej wyspy. Bezkompromisowe. armijne brzmienie niezwykle wzbogacone! Dwudziestominutowa, odrealniona suita autorstwa Budzy poszerza świadomość. W formacie DG płyta poszerzona o unikalne bonusy!   więcej...

Armia - "Koncert na 20-lecie"

Koncert z okazji 20-lecia istnienia zespołu, zarejestrowany 27 stycznia 2005 w warszawskiej Stodole! Wśród gości specjalnych znaleźli się: Kazik Staszewski, kultowe postacie polskiej sceny punkowej: Guma/Moskwa i Zygzak/Xenna, byli muzycy Armii i wielu innych! Ponad 30 utworów z całej dyskografii Armii plus kilka kawałków Siekiery, pierwszej legendarnej formacji Budzego!
  więcej...Art Rock - Upiorne Tango

Art Rock to jedna z czołowych, choć dzisiaj zupełnie zapomnianych, formacji ruchu „Muzyka Młodej Generacji”, która z powodzeniem konkurowała z Exodusem, Mchem czy Cytrusem. Wbrew temu co się sądzi ich nazwa nie jest pochodną modnej w tych czasach etykietki muzycznej, albowiem wywodzi się ona od ich siedziby, którą była Akademia Rolniczo-Technicznej w Olsztynie.  więcej...Artillery - When Death Comes LP (żółty kolor)

Data premiery: 02.12.2013

Artillery - jeden z najlepszych thrash metalowych zespołów na świecie! Album “When Death Comes” z 2009 roku to pierwsza studyjna płyta od chwili ich powrotu na muzyczną scenę dwa lata wcześniej, a ich poprzednie studyjny album „B.A.C.K.” miał swoją premierę w 1999 roku. Materiał na płytę powstał w studiu "Medley" w Kopenhadze pod okiem Sorena Andersena. Album zawiera singlowe nagranie "10.000 Devils". „When Death Comes” teraz dostępny na żółtym winylu!
  więcej...Artillery - My Blood LP

Data premiery: 02.12.2013

Artillery to jeden z najlepszych thrash metalowych zespołów na świecie! Album zatytułowany “My Blood” z 2011 roku zawiera 11 rewelacyjnych utworów nagranych pomiędzy listopadem 2010 a styczniem 2011 w Medley Studios w Danii. Za produkcję po raz kolejny odpowiedzialny był Soren Andersen. Płytę promuje teledysk “Warrior Blood”. „My Blood” teraz dostępny również w formacie LP!
  więcej...Artillery - My Blood CD / ltd. CD DG

Data premiery: 21.03.2011

Jeden z najlepszych thrash metalowych zespołów powraca z nową płytą! Album “My Blood” jest następcą doskonale przyjętego krążka “When Death Comes” z 2009 roku! Nowa płyta zawiera 11 rewelacyjnych utworów nagranych pomiędzy listopadem 2010 a styczniem 2011 w Medley Studios w Danii. Album dostępny jest w dwóch wersjach: standardowym wydaniu CD oraz limitowanej wersji CD Digipak z dwoma dodatkowymi utworami.
  więcej...Artillery - When Death Comes

Jedna z najważniejszych thrash metalowych formacji powraca w wielkim stylu! Najnowszy album Duńczyków, “When Death Comes” to pierwsza studyjna płyta od chwili ich powrotu na muzyczną scenę w 2007 r. , a ostatni studyjny krążek Artillery – „B.A.C.K.” miał swoją premierę w 1999 r.   więcej...Artillery - By Inheritance (remastered +bonus tracks)

Artillery uznawany jest za jeden z najważniejszych zespołów, który przyczynił się do rozwoju sceny thrash metalowej. Formacja znana jest przede wszystkim z niezwykłej wirtuozerii, która sprawiła że osiągnęli legendarny status, stając się jednym z najważniejszych zespołów lat 80. Zespół powstał w 1982 roku w Taastrup, na przedmieściach Kopenhagi.   więcej...Artillery - Terror Squad (remastered)

Artillery uznawany jest za jeden z najważniejszych zespołów, który przyczynił się do rozwoju sceny thrash metalowej. Formacja znana jest przede wszystkim z niezwykłej wirtuozerii, która sprawiła że osiągnęli legendarny status, stając się jednym z najważniejszych zespołów lat 80. Zespół powstał w 1982 roku w Taastrup, na przedmieściach Kopenhagi.  więcej...Artillery - One Foot in the Grave, The Other One in the Trash

Metal Mind Productions przedstawia pierwsze koncertowe DVD Artillery: “One Foot in the Grave, the Other One in the Trash”! Wydawnicto zawiera fantastyczny koncert prawdziwych weteranów thrash metalu, zarejestrowany w trakcie tegorocznej edycji festiwalu Metalmania.   więcej...Artillery - Fear Of Tomorrow (remastered)

Artillery uznawany jest za jeden z najważniejszych zespołów, który przyczynił się do rozwoju sceny thrash metalowej. Formacja znana jest przede wszystkim z niezwykłej wirtuozerii, która sprawiła że osiągnęli legendarny status, stając się jednym z najważniejszych zespołów lat 80.   więcej...Artillery - Through the Years

Artillery to jeden z czołowych przedstawicieli technicznego thrash metalu lat 80tych. Na tym unikatowym boxie zawarto 4 albumy grupy („Fear Of Tomorrow”, „Terror Squad”, „By Inheritance”, „B.A.C.K”), a także 23 bonusowe kompozycje  więcej...Artrosis - "In The Flowers' Shade"

Wersja angielska trzeciej płyty niekwestionowanej legendy polskiego gotyku, zawierająca atrakcyjne dodatki: galerię zdjęć, dyskografię oraz teledysk do utworu "Among the Flowers and Shadows"! Teksty Medeah śpiewane po angielsku nabierają nowego charakteru, a głos wokalistki brzmi jeszcze bardziej interesująco. Płyta urozmaicona, chociaż utrzymana w charakterystycznym dla zespołu klimacie. Smutek, przejmujące piękno, rozpacz... Posłuchaj nierzeczywistych historii...  więcej...

Artrosis - "In Nomine Noctis"

Wersja angielska drugiej płyty Artrosis, zespołu, który przez długi czas niepodzielnie rządził na polskiej scenie gotyckiej. Na tym albumie Medeah zabiera nas w tajemną, mroczną podróż... Melancholia, tęsknota, magia, a wszystko w oprawie ciężkiej, atmosferycznej muzy.   więcej...

Artrosis - "Fetish"

Na tej płycie zespół postanowił odświeżyć swój muzyczny styl, nieco odchodząc od typowego brzmienia gotyckiego. Powstała płyta eksperymentalna, elektroniczna, momentami industrialna. Artrosis nie stroni od odważnych decyzji jak wprowadzenie motywów orientalnych czy nagranie coveru Pornografii "Mur".   więcej...

Artrosis - "Melange" (wersja angielska)

Ang. wersja płyty Melange.  więcej...

Artrosis - "Melange"

Artrosis jest jednym z najważniejszych zespołów grających gothic rock w Polsce. Ich muzyka to magiczne połączenie stylu Sisters of Mercy, rocka progresywnego i szeroko pojętego metalu. Kompozycje autorstwa Magdaleny Dobosz i Macieja Niedzielskiego są bardzo zróżnicowane a oryginalny, charakterystyczny styl zespołu nie daje się łatwo sklasyfikować. "Melange" zadowoli nawet najwybredniejsze gusta. Powolne, ciężkie, niepokojące kompozycje, wzbogacone niesamowitym głosem Medeah przywodzą na myśl odległy czas, odległe miejsce gdzie słowa jak miłość, rozpacz czy samotność miały inne znaczenie niż dzisiaj. Prawdziwa uczta dla gotyckich maniaków o otwartych umysłach, ponieważ zespół unika tym razem rozwiązań charakterystycznych dla tego nurtu. Uświadamiając sobie zmiany zachodzące obecnie w muzyce Artrosis nie stara się jednak na siłę zmieniać własnego stylu. Raczej dostosowuje najnowsze trendy do swoich potrzeb, nie tracąc przy tym własnej unikatowej muzycznej osobowości.   więcej...

Artrosis - "Live In Kraków - Among the Flowers and Shadows"

Pierwsze DVD w dyskografii Artrosis, który jest jednym z najważdniejszych zespołów polskiej sceny gotyckiej. Ich muzyka to magiczne połączenie stylu Sisters of Mercy, rocka progresywnego i szeroko pojętego metalu. Kompozycje autorstwa Medeah i Macieja Niedzielskiego są bardzo zróżnicowane a oryginalny, charakterystyczny styl zespołu nie daje się łatwo sklasyfikować. DVD "Live in Kraków" to rarytas dla każdego fana gothic metalu. Materiał zawiera nagranie koncertu, videoklipy, wywiad, utwory koncertowe w wersji audio oraz wiele dodatków.  więcej...

Asgaard - "Ad Sidera Ad Infinitum" (reedycja)

Zremasterowana edycja drugiego długogrającego albumu Asgaard, najciekawszego na polskiej scenie przedstawiciela atmosferycznego doom/dark metalu!! "Ad Sidera, Ad Infinitum" to najważniejsza, przełomowa płyta w dyskografii zespołu, gdyż ukształtowała rozpoznawalny styl, któremu zespół jest wierny do dziś, stanowi także pierwszą częścią trylogii Asgaard Już od pierwszych dźwięków instrumentalnego "Sadness of Stony Angel" płyta zniewala niesamowitym połączeniem symfonicznych brzmień z ekspresją typową dla muzyki metalowej. "Potężne" linie melodyczne grane na skrzypcach, syntezatorach i gitarach zwieńczone są rewelacyjnymi, przejmującymi wokalami. Możliwości wokalne i talent Przemka są na tyle zaskakujące, że w opisie płyty zaznaczono, że wszystkie partie wokalne śpiewane są przez niego. Dodatkowymi atutami płyty jest nowoczesna aranżacja, intrygujące rozwiązania muzyczne, liczne kontrasty i częste zmiany tempa. Na uwagę zasługują też teksty - przepełnione emocjami hymny rozpaczy, miłości i śmierci. Mroczna żądza przeplata się w nich ze strachem, nostalgią i bólem.   więcej...

Asgaard - "EyeMDX-tasy"

"EyeMDX-tasy" to kompletnie nowatorski, odważny krok w Erę Metalu XXI wieku. Album ten, oprócz tak charakterystycznych elementów dla twórczości Asgaard, jak symfoniczność i teatralność, nasycony jest mnóstwem niekonwencjonalnych rozwiązań aranżacyjnych czy też przepięknych, podniosłych orkiestracji budowanych na zasadzie kontrastu w stosunku do zmieniających się często muzyczno-lirycznych form i nastrojów. W struktury nowych kompozycji wplecione zostały także rozmaite loopy perkusyjne, użyto skal pentatonicznych oraz akordów alterowanych, niestosowanych na wcześniejszych płytach Asgaard.
Poznajcie smak muzycznej ekstazy…
  więcej...

Asgaard - "Lux In Tenebris (Live In Kraków)"

Asgaard, jeden z najbardziej intrygujących zespołów na polskiej scenie po raz pierwszy na DVD! Niesamowity, mroczny, teatralny show nagrany w krakowskim studiu telewizyjnym w kwietniu 2003. Przekrój przez całą trylogię: Ad Sidera Ad Infinitum, Ex Oriente Lux, XIII Voltum Lunae. Nie tylko dla fanów Arcturus! Dolby Digital 5.1 Surround Sound.   więcej...

Asia - At High Voltage 2010

Premiera: 06.12.2010

Zapis koncertu grupy na High Voltage Festival, zwierający najważniejsze i największe przeboje legendarnego zespołu jak na przykład "An Extraordinary Life" czy "Heat of the Moment".
  więcej...ASRAI - Pearls in Dirt

To doskonała propozycja dla wszystkich fanów gothic rocka i heavy metalu! Po wielkim sukcesie wszceśniejszego albumu tej holenderskiej grupy - "Touch In the dark" zespół serwuje jeszcze lepszy, bardziej przebojowy album, który promuje singiel "Sour Ground". Limitowana edycja płyty zawiera radio edit tego utworu. Polecamy!   więcej...Astharoth - Gloomy Experiments (remastered)

Astharoth narodził się latem 1988 roku w Bielsku Białej. Mimo zaledwie kilkumiesięcznej działalności zespół zdołał nagrać dwie demówki oraz przejść pomyślnie przez eliminacje do Metal Battle'89.   więcej...Astor Piazzolla - Live & Studio

Astor Piazzolla był jednym z najwybitniejszych artystów naszych czasów. Ten argentyński twórca znany jest głównie jako kompozytor nowej odmiany tanga - nuevo tango, w którym zawarte były elementy jazzu i muzyki klasycznej.   więcej...Atheist - Jupiter CD / CD DG

Premiera: 15.11.2010

Wielki powrót legendy! Pierwszy od 17 lat studyjny album zespołu! Nad produkcją płyty czuwał Jason Suecof i w efekcie powstał krążek, który o dekadę wyprzedza wszystkie współczesne dokonania na metalowej scenie!
  więcej...Atreyu - Congregation of the Damned

Na światową scenę muzyczną Atreyu wdarł się w 2002 roku wraz z wydaniem debiutanckiego albumu ‘Suicie Notes and Butterfly Kisses’. Kolejny świetnie przyjęty krążek, ‘The Curse’(2004), był niezbitym dowodem na to, że ATREYU to siła, z którą należy się liczyć.   więcej...

Atreyu - Lead Sails Paper Anchor

Na światową scenę muzyczną Atreyu wdarł się w 2002 roku wraz z wydaniem debiutanckiego albumu ‘Suicie Notes and Butterfly Kisses’. Kolejny świetnie przyjęty krążek, ‘The Curse’(2004), był niezbitym dowodem na to, że ATREYU to siła, z którą należy się liczyć. Gdy trzeci album pojawił się na rynku, od razu poszybował na 9 miejsce listy Billboard. Grupa ma juz na koncie ilka światowych tras, 18 milionów odwiedzin na MySpaceowej stronie, oraz milion sprzedanych kopii.‘  więcej...Atrocity - Todessehnsucht (remastered + bonus tracks)

Ta niemiecka grupa na muzycznym rynku działa już od 1985 roku. Do 1997 roku jej twórczość oscylowała w stylistycznych granicach death metalowej konwencji, a następnie została wzbogacona o elementy gotyckie i industrialne.  więcej...Atrophy - "Violent By Nature" (remasterowany + bonusy)

To drugi i zarazem ostatni album w karierze thrash metalowców z Arizony, wydany w 1990 roku, który podobnie jak ich debiutancki album "Socialized Hate" ukazał się na rynku w barwach Roadrunner Records. Ponownie do współpracy przy produkcji krążka grupa...  więcej...Atrophy - "Socialized Hate" (remasterowany + bonusy)

To debiutancki album legendarnej thrash metalowej formacji z Arizony. Płyta ta ukazała się w 1988 roku nakładem Roadrunner Records, wcześniej grupa własnymi siłami wyprodukowała 2 kasety demo, które okazały się sporym sukcesem...  więcej...Atrox - Binocular

Atrox na muzycznej scenie działa już od 20 lat, a "Binocular" to piąty album w dorobku formacji, który stanowi doskonałe połączenie progresywnego rocka z awangardowym metalem.  więcej...Aubele, Federico - Berlin 13

Data premiery: 18.04.2011

Czwarty studyjny album Federico Aubele. Na nowej płycie "Berlin 13", Aubele wraca do klimatycznych zagrywek gitary i ciężkich rytmów. Płyta czerpie z osobistej przemiany jakiej Aubele doświadczył mieszkając w Berlinie, a także z klimatu miasta silnie związanego z muzyka elektroniczną.
  więcej...Autmn Hour - Dethroned

Autmnhour w skład, które wchodzą wokalista Alan Tecchio (Hades, Watchtower, Non-Fiction, and Seven Witches), perkusista Dave Lescinsky (Hades), basista Clint Arent (Painmuseum, Seven Witches) oraz gitarzysta Justin Jurman właśnie wydaje swój najnowszy album zatytułowany "Dethroned"!  więcej...

Ava Inferi - The Cold Steel

Data premiery: 14.02.2011

Nowa płyta formacji Ava Inferi. Rozwijając swój unikalny styl osadzony w klimatach doom oraz gothic metalowych, zespół prezentuje zaskakująco chwytliwy materiał, przekazujący charakterystyczne dla zespołu progresywne elementy w bardziej subtelny sposób, pozostawiając dość miejsca na sporą dawkę melodii i energii.
  więcej...Ava Inferi - The Silhouette

Ava Inferi to projekt gitarzysty Rune Eriksena (znanego również pod pseudonimem Blasphemer - Mayhem). W 2006 roku ukazał się debiutancki, niezwykle ciepło przyjęty krążek - "Burdens". W zespole tym na wokalu udziela się również charyzmatyczna Carmen Simones  więcej...Ava Inferi - "Burdens"

Doskonała propozycja nie tylko dla wielbicieli black metalu, ale też i nurtu gotyckiego oraz industrial. To debiutancki...  więcej...Avishai Cohen Trio - Gently Disturbed

Avishai Cohen to jeden z najbardziej innowacyjnych i znanych basistów i kompozytorów jazzowych, którego do współpracy w swoich dwóch zespołach zaprosiła sam geniusz jazzu – Chick Corea (Origin, Chick Corea New Trio).  więcej...18.09.2014 13:45:31
"Zbigniew Wodecki to prawdziwy heavy metalowiec" - zaskakujący goście na nowej płycie Exlibris!

„Aftereal” – nowy krążek Exlibris już jesienią doczeka się swojej premiery! Muzycy...

18.09.2014 12:49:03
Śląska Grupa Bluesowa - fotorelacja z nagrań płyty "Kolory Bluesa"!

„Kolory Bluesa” – najnowszy album Śląskiej Grupy Bluesowej już 6 października pojawi...

17.09.2014 12:18:26
Osada Vida nagrywa z kwartetem smyczkowym!

Muzycy zespołu Osada Vida dopracowują ostatnie szczegóły swojej nowej płyty „The...

2005 Copyright Metal Mind Productions projekt: Netizens   webmaster: webmaster@metalmind.com.pl
NIP: 634-012-62-23
Sąd Rejonowy w Katowicach, Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, nr 0000047789
Wysokość kapitału zakładowego: 50.000,00 zł